PDA

View Full Version : ЗА ТЕЗИ КОИТО ОБИЧАТ КРЕНВИРШИ !



I love Music
01-11-2013, 19:18
Ония ден когато пуснах тема да ми препоръчате ястие, ми направи впечатление че доста хора ми предложиха кренвирши... Та реших да ви споделя как и от какво се правят кренвиршите:)

Този "деликатес" е много популярен в България, но и навсякъде по света. Няма начин да не сте ги яли поне веднъж, дори да сте най-големият диетолог, вегетарианец или културист.
Искам да ви убедя, че е по добре да ядете кучешка храна или Уискас отколкото тези боклуци. И мисля, че ако прочетете тази тема докрай ще се убедите.
Българските кренвирши са пълни с л***а с извинение, а тези от страните от ЕС са малко по-добри, защото се спазва хигиенна инспекция, но като цяло също не са за препоръчване. Това са извадки от други форуми. Доста са показателни и са 100% истина!


"Месото" в кренвиршите е всъщност пилешки крака с ноктите, пера, човки, гадни мазни кожи, трътки и много кокали




Скоро имах и удоволствието да получа още прясна информация от кухнята.Става въпрос за едно момче,което доста ентусиазирано започва работа в цехче на една от фирмичките ,където се правят въпросните изделия!
Момчето,обясняваше как "суровината"(разбирай изброените по-горе неща) пристига в кашони,а неговата работа била да ги мята в мелачката.Пича започва да ги вади и да ги пуска,докато не се появява една лелка и започва да го навиква защо бави работния процес,ами не мята всичко заедно с кашоните...
Така,че може да се,радваш ако въобще става въпрос за соя!

На времето във форума (не помня кой от двата),беше писал колега,който каза нещо от сорта: "Ножовете,които мелят се въртят с такива обороти,че и труп увит в родопско одеало да пуснат,следа няма да остане от него"
Е,явно не на всички им е толкова модерна и бързооборотна техниката,понеже навремето,когато все още се лъжех да ям по някой кренвирш,съм намирал и перо, и нокът, и...



Следва още.

Машината дето меле всичко се нарича кутер и хич не е модерна представлява една огромна тава с дупка отдолу в която минава оста на един масивен двуостър нож като перка . Всичката помия се изсипва в тоа нещо захлюпва се с капак и ножовете започват да е въртят със 17000оборота в минута или нещо такова вече не си спомням от санитарната експертиза като със самото въртене загряват субстанцията до такава степен ,че няма никаква нужда от термични обработки на по-късен етап . После това нещо дето прилича на каша по-скоро се смесва със сол , консерванти , оцветители , подправки и нитрати и мноооооооого вода . Нитратите се слагат за да задържат водата в субстрата , после се пълни в наилонови черва и отива на тезгяха . Където доволните купувачи с течащи лиги си купуват тоз кулинарен шедьовър - боже дори кучето си не бих хранил с това ...



И сега за Е-тата:

10 Химични елемента от Групата не "Е" (което не значи, че са Европейки или нещо от сорта)

Зачитам:

Стабилизатори 2 вида е450 и е451, ако единия изпусне, другия да стабилизира!

Сгъстител е407а (бета версия по-късно)

Антиоксидант е316 (да неутрализира токсините на предните 3)

Овкусител е621 (е чеки малко, нали има месо и сланина, какво ще ми го овкусявате, на карамел ли ще го правите ?)

Регулатор на киселинност: е261 и е326 (ако единия не може да регулира, другия да успее, както при стабилизаторите)

Оцветител е120 и натриев нитрит е250.

Не съм химик, ама тия кренвирши освен продукта Е съдържат само малко месо и сланина и следва изреждане на Е-та!

e450/451 - Безвредни в малки количества, ако се приемат в голямо количество може да преобърнат калциевия/фосфатния баланс.

е407 - канцерогенно действие!

е316 - канцерогенно действие!

е621 - странични ефекти при астматици и малки деца.

е261 - трябва да се избягва от хора с намалена функционалност на бъбрека.

е326 - малки деца с алергия към лактозата, могат да покажат странични ефекти.

е120 - red colour; made from INSECTS; rarely used; the HASCG recommends to avoid it.

e250 - доста странични ефекти, само ще спомена, че е забранен в доста страни.



Това на моето прегладняло куче го давам не ще да го яде... http://www.vbox7.com/play:63abe6ec&al=2&vid=13760647

FunkyPie
01-11-2013, 19:21
вие не знаехте ли?
да кажа накратко как става:
цялото пиле (необезкостено и с пера,истината говори) влиза в машината и излиза на пастет
да ви е вкусно

I love Music
01-11-2013, 19:23
вие не знаехте ли?
да кажа накратко как става:
цялото пиле (необезкостено и с пера,истината говори) влиза в машината и излиза на пастет
да ви е вкусно

Ти луд ли си? Кой ще ти сложи цяло пиле? Правят се на паста само боклуците от пилето ! Един колега който е правел кренвирши ми каза че и тоалетна хартия са слагали

yakuza_
01-11-2013, 19:31
Аз не вярвам някой въобще да си играе да мели нещо :lol: просто слагат соя и готово. А забранени Е-та има и в доматите дето ги берете от градината на баба ви, в портокалите и в още мн неща, ама ги ядете нали ...

I love Music
01-11-2013, 19:44
Аз не вярвам някой въобще да си играе да мели нещо :lol: просто слагат соя и готово. А забранени Е-та има и в доматите дето ги берете от градината на баба ви, в портокалите и в още мн неща, ама ги ядете нали ...

Ти като не вярваш отиди в месокомбинат и ще повярваш :) Помисли малко! Защо да изхвърлят стотици килограми боклуци от пилетата и др. животни като може да печелят хиляди левове от този боклук?

ilovedeath
01-11-2013, 20:05
Ти луд ли си? Кой ще ти сложи цяло пиле? Правят се на паста само боклуците от пилето ! Един колега който е правел кренвирши ми каза че и тоалетна хартия са слагали

Тя е момиче.

NqkfaNikakva21
01-11-2013, 20:21
Я, откри Америка.

yakuza_
01-11-2013, 20:35
Ти като не вярваш отиди в месокомбинат и ще повярваш :) Помисли малко! Защо да изхвърлят стотици килограми боклуци от пилетата и др. животни като може да печелят хиляди левове от този боклук?

тия неща могат спокойно да отидат за котешка/кучешка храна и да си спестят мн глоби от риокоз

ilovedeath
01-11-2013, 20:36
тия неща могат спокойно да отидат за котешка/кучешка храна и да си спестят мн глоби от риокоз

+1

I love Music
01-11-2013, 21:21
тия неща могат спокойно да отидат за котешка/кучешка храна и да си спестят мн глоби от риокоз

Аз до сега не съм чул да е глобен меоскомбинат.. но никой не те спира да ги ядеш. Щом ти е вкусно.. те и цигарите са лайна но ги пушат... САМО КАТО ВИДИШ КЛИПЧЕТО И ВИДИШ ЧЕ УЛИЧНО ПРЕГЛАДНЯЛО КУЧЕ НЕ ЩЕ ДАЖЕ ДА ОПИТА КРЕНВИРША ТРЯБВА ДА СЕ СЕТИШ ЧЕ В НЕГО НЯМА МЕСО...

fUcKsMiLe
01-11-2013, 22:38
Това нещо, още преди да разбера какво се слага в него, го бях намразила.
Не знам.. никога не съм харесвала кренвирши. И някои салами от тия по-рекламираните също не ги харесвам.

elito0o0o0
01-12-2013, 00:18
Ми то и сиренето се прави от вкиснатото мляко на болната коза, тестесите и рогата, ама го ядете, нали?
Кренвирши не ям всеки ден, а 2-3 пъти в годината. Тряа да няма нищо вкъщи за ядене или да съм саката да си наготвя, че да ям кренвирши. + това най-свестните кажи-речи са на Сачи (джуниър).
А btw то и Пешо от долния етаж, който работи в завод за пра`eне на лютеница, може да казва, че в нея слагат дръжките на чушките, обелките им и тези на доматите, ама дали ще му повярвам?

След като не съм видяла с очите си, не мога да съм сигурна за едно нещо как се прави, какво съдържа и тем подобни.
Той тоз твоя приятел може да ти каже да ходиш да си срежеш вените да има повече материал за кренвиршите като умреш, ма ше си ги срежеш ли?
А`е сти`а лекции...

Ядете дори по-големи боклуци от кренвиршите, ма се правите на бай Илия от време оно, дето там всичко било тип-топ.

yakuza_
01-12-2013, 06:08
Аз до сега не съм чул да е глобен меоскомбинат.. но никой не те спира да ги ядеш. Щом ти е вкусно.. те и цигарите са лайна но ги пушат... САМО КАТО ВИДИШ КЛИПЧЕТО И ВИДИШ ЧЕ УЛИЧНО ПРЕГЛАДНЯЛО КУЧЕ НЕ ЩЕ ДАЖЕ ДА ОПИТА КРЕНВИРША ТРЯБВА ДА СЕ СЕТИШ ЧЕ В НЕГО НЯМА МЕСО...

ами кучетата обичат пилешки крака, вероятно не ги ядът защото са от СОЯ

I love Music
01-12-2013, 11:23
ами кучетата обичат пилешки крака, вероятно не ги ядът защото са от СОЯ

Не ги ядат защото няма месо в тях... Както и да гадаем факт е че се слагат боклуци като тоалетна хартия и боклуците от пилетата заедно с кашоните......... Помисли си само как ни цакат... А кренвиршите са толкова скъпи БЛЯКС

LovEsIckk
01-12-2013, 11:24
обичам да ти ги вра в задника, до като пуснеш лайна
и после да ги давам на котката ти

I love Music
01-12-2013, 11:29
Обичаш да ми ги вреш и след това да ти ги исирам в устата! Недей заблуждавай хората признай си че така правим....

LovEsIckk
01-12-2013, 11:31
стига лъга, онуфрииииия


аз ям само такова
http://www.rrlalena.us/images/areon_big.jpg

I love Music
01-12-2013, 11:37
По скоро обичаш Пръц Пръц от моя задник

LovEsIckk
01-12-2013, 12:55
бягай вееееее
катилл

I love Music
01-12-2013, 13:13
бягай вееееее
катилл

Боли ме главичката за тебе и твоето хейтърско мнение...........