PDA

View Full Version : Растеж на косата



lemon_bonbon
01-11-2013, 18:29
Здравейте,
косата ми е средна на дължина,на стъпала и искам да ускоря растежа и.Използвам преса всекидневно и са ми казвали,че това пречи на растежа,но тя и по принцип не расте бързо...След като я измия я мажа с хининова вода и смятам да започна да я изправям по-малко,например два-три пъти седмично...Бихте ли ми казали с какво друго мога да и ускоря растежа и колко често да я изправям за да порасне по-бързо?

strawberry88
01-11-2013, 18:38
Оо, не отново!Виж в темата Всичко за косата!!! :?

Hidayet
01-11-2013, 18:39
Аз ползвам хининова вода и ми действа много добре. Доста ми е пораснала косата. Моята коса е права и много рядко си правя прически с маша или каквото и да било. Чувала съм, че хининовата вода почти не действа при положение, че косата се гори и изтощава.

ivonkaaaa
01-12-2013, 18:44
Аз от личен опит бих ти препоръчала тривитаминол знам, че се използва за растежа на козината на животните било то овца коза и тнт. Но иначе аз го ползвах, но към него слагах и още нещо. :)

Runaway11
01-12-2013, 19:20
2-3 пъти изправяне на седмица е МНОГО! И аз бях така и спрях преди лятото и след това трябваше да си одрежа около четири пръста, за да изглежда по-добре. Сега я изправям по 1-2 пъти на месец максимум и има ефект - расте по-бързо. Ако ти е къдрава и бухнала като моята я хващай по-често на кок или я сплитай, или използвай ролки. Също можеш да я изправяш така: http://www.youtube.com/watch?v=m1RO-d1Z9Hs - малко повече нерви ама няма как. Аз използвам бадемово масло не знам дали толкова има ефект, но поне хубав заглажда крайщата. Просто си оставяй по-често косата да си почива и да "диша" и според мен ще расте по-бързо :)

marilyn
01-12-2013, 20:29
Има тема "Всичко за косата" там се обсъждат точно такива въпроси.

Спри да я изправяш! Ходи на фризьор да ти отреже изгорелите връхчета и започни да си правиш домашни маски с продукти като тривитаминол, бадемово масло, арганово масло, жълтък, зехтин и тн.

PeaceOfMe
01-12-2013, 21:44
И аз бях така, повярвай ми, спри да си изправяш косата, и ще се промени драстично. Моята я изправях всеки ден и постоянно се начупваше, сега като не я изправям, взе да стои права. За разтеж ти препоръчвам Стимуланта на Икаров, много помага, също така и домашни маски, розовата вода и тя е много добра за суха коса.

Runaway11
01-13-2013, 08:24
И аз бях така, повярвай ми, спри да си изправяш косата, и ще се промени драстично. Моята я изправях всеки ден и постоянно се начупваше, сега като не я изправям, взе да стои права. За разтеж ти препоръчвам Стимуланта на Икаров, много помага, също така и домашни маски, розовата вода и тя е много добра за суха коса.

Да и намен като я изправях накрая супер бързо се начупваше, а сега седи права доста по-дълго време като я изправя.

А розовата вода как се нанася на косата - към маска ли се прибавя или..?