PDA

View Full Version : Срамежливката



*sunny
01-11-2013, 20:05
Оф бе хора,много съм срамежлива,не говоря и затва всеки ме отбягва..
И така,харесала съм си едно момче от класа..Днеска му се наложи да седне до мен - за наказание(.....),обаче като дойде при мен цялата се изчервих,пфу..И ми беше мноого неудобно..цял час мълчахме,аз стоях като паметник,а той само пуфтеше.Малко ми беше смешно тва пуфтене,не знам защо..Но като свърши часа,той започна да се оплаква на негов фр. как е трябвало да седи до "тая",че заради мен му било скучно.Искаше ми се да му кажа,че сам си е виновен и някви такива,щото се много се ядосах,че му е неприятно да седи с мен.Ама съм едно говедо..и си замълчах.И се чудя дали да не му го напиша в чата,въпреки че ми се искаше очи в очи да му го кажа..все пак да разбере,че не съм толкова спечена..Да му пиша или не?Само да допълня,че му бях писала преди(без да казвам коя съм)..и кво,да му се разкрия ли или не е добра идея?
И другото,което е,писна ми да съм такава мълчаливка и да не правя нищо в междучасията.Къде да ходя и какво да правя?Пък и има две-три печени момичета от класа.Ама като отида при тях не знам какво да им разправям..
Темата е много тъпа,но карай..просто реших да си излея душата..ще се радвам и на вашите мнения.

N1ksun
01-11-2013, 20:27
На колко си ?

aluy
01-11-2013, 20:35
ооо и аз съм адски срамежлива :D ама ако някой ше те храни, нахрани го и ти!! Не се давай така! Трябва да отстояваш позицията си, да им кажеш коя си! Не може така :D като ти кажат, че си скучна кажи им "е вие пък сте много интересни, няма що" :D примерно. И аз мълча, ама ако някой си отвори устата с лошо гледай какво става :D

Зайче..
01-11-2013, 20:36
всъщност да си срамежливка понякога е толкова сладко, просто не всеки го вижда :)
искам да кажа, че някои са бахти нахаканите и то за нищо /в смис язък, че са такива като всъщност нищо не могат да кажа/покажат, ама се мислят за много велики/, докато при срамежливите може да им вадиш думите с ченгел, но в един момент да изненадат приятно с това, което всъщност са.
иначе не се бутай при момичетата, ако не са твой тип по принцип. така ще излезе, че си някоя забила идиотка, която се опитва да се прави на интересна.

Kaena Smith
01-12-2013, 06:30
Не му пиши и в никакъв случай,не му разкривай (в скайп) коя си!Според мен не си заслужава и още повече,струва ми се,че дори не го познаваш кой знае колко.Привлечена си от това,което виждаш и от представата,която си си изградила за него.След разигралата се ситуация,аз лично,не бих си правила труда да се сближавам с такъв човек...

(Още повече следващия път,когато каже нещо по твой адрес,му отвърни.Нямам предвид да го псуваш като каруцар,кажи нещо,с което да го засегнеш и го кажи високо.Не го казвай злобно,а спокойно и след това се усмихни в очакване на отговор.)

Не ми се ще да бъда черногледа,но подозирам,че разкриеш ли му чувствата си,още на другия ден ще бъдеш залята от подигравки в у-ще.Да не говорим,че сте и в един клас...

Съгласна съм със Зайче..,относно момичетата от класа ти.Но пък нищо не губиш да ги заговориш,все пак сте съученички.Може да не станете приятели,но би било добре да се разбирате.Можеш да се запознаеш и с някой от съседните/горните класове.

Завържи нови познанства,излизай по-често,дръж се естествено и стани по-самоуверена!Нещата в у-ще (и не само) ще се оправят и съм сигурна,че ще срещнеш някое по-свястно момче.

marilyn
01-12-2013, 11:45
Ами започни да говориш и да комуникираш. Той няма как да знае колко си яка и тн. ако по цял ден си седиш сама и не си говориш с никой от класа. Научи се да общуваш. Ако му пишеш нека не е анонимно, защото това е голяма глупост.

Amore-Mio*
01-12-2013, 11:50
Порасни!

И вземи поработи над себе си.
Тая срамежливост не може да е безпричинна.

И не му пиши или казвай подобни простотии.
Реално момчето няма никаква вина, че ти си мълчала през цялото време и си седяла като някакво дърво, все едно ще те изяде или нещо подобно. Нормално е на човек да му е скучно.

idontunderstand
01-12-2013, 20:41
Ако ти самата не се промениш никой няма да те промени..след като знаеш,че този срам,който е доста голям няма да доведе до никъде,защо продължаваш ?! А за момчето..ами пиши му,покажи му,че имаш някакъв интерес.. :)

*sunny
01-13-2013, 07:50
Много ви благодаря за съветите! :) Ще ви послушам и ще се опитам да бъда по-общителна.

xoxi
01-13-2013, 08:39
като ти кажат, че си скучна кажи им "е вие пък сте много интересни, няма що" :D примерно.

Това е много глупаво.
Е, ако е в първи клас, може и да свърши работа, но авторката иска да завързва някакви контакти, а не да отблъсква хората, доколкото се разбира.

В скайп не му пиши, това няма да ти помогне да станеш по-общителна. Всеки ден сте заедно, а ти в скайп искаш да си оправяш 'проблемите' с него.

amaz1nG
01-13-2013, 09:12
Живееш само веднъж..хехе
Наистина ли искаш да прекараш живота си в срамежливост?
Както казва 100 кила - Живейте , избухвайте , дигнете малко шум.
А на тоя не се разкривай в никакъв случай. < Лично мнение > . Ще те сметне за психопат.
Бъди по общителна.. света не се върти около теб и затова дори и да сгрешиш някъде на никой няма да му пука.

FuCKkK13
01-13-2013, 09:25
и аз съм срамежлив човек,но бързо се отпускам.... мн съм срамежлива,имало е моменти в които ме е било срам да влезна в магазина ...НО ! никой не ме отбягва.. как може да те е срам от класа ти? няма значение дали за първа година сте заедно или не,2 седмици ти трябват да опознаеш хората... аз съм срамежлива,но винаги съм си говорила с всички,забавлявала съм се и никой не е странил от мен...и защо ще му пишеш ? остави го да си говори така,някой ден без да искаш ще си отвориш устата,защото ще ти писне - няма човек,който да търпи цял живот ... иначе приятели нямаш ли ? излизай с тях,междучасията ходи при тези,които познаваш малко по-добре.. не говори с хората чрез чат защото така изобщо не си помагаш ... абе общо взето контактите са ти малко - повече контакти,по малко индиректно общуване и това е :) и се старай да бъдеш весел и усмихнат човек... не приемай всичко толкова навътре,нито стои в ъгъла нацупена... точно в това състояние няма кой друг освен теб да ти помогне т.е. помогни си сама

umri
01-13-2013, 09:26
В моята гимназия как беше - още първите месеци разбирате кой кой е, а докъм края на първата, началото на втората ги има сформирани групите и мнение за всеки. Да промениш мнението за себе си е трудна задача, защото не можеш просто да отидеш при някой, с който рядко си казвате нещо освен здрасти и да си говорите и да го разпитваш, като пръв приятел. По принцип това е право на известните и добре котираните в класа/випуска. Има едни такива известни, които половината ги харесват, другата половина ги плюят, такива, които изпъкват с някаква външност, подход и най-често са в крак с новите моди и са по-нахакани от средния стандарт. За тези хора не е проблем да отидат при когото и да е и да го заговорят, да си говорят с него и след това да спрат контакта. За тях няма да е странно да говорят с теб един час, примерно, но ако ти отидеш в компания от 3 момичета и кажеш нещо, ще бъдеш възприета странно.

Ако искаш другите да променят отношението си към теб, трябва да започнеш от друго място. Като за начало се погледни в огледалото и доколкото можеш обективно си отговори на въпроса "какво трябва да променя във външността си?". Ако има излишен килограм, отивай на фитнес, ако няма - пак. Просто на тая възраст спортуването е важно, защото стимулира самочувствието, както и подобрява и развива формата на тялото. Купи си по-високи обувки. Като ги направиш тия неща, автоматично леко щи се вдигне самочувствието, защото ще се чувстваш по-хубава от преди. Като си говориш с някой, който по принцип не си говори с теб, го прави, когато е сам, защото като е сам шансът да се държи лошо и да те приеме лошо е по-малък. Ходи на някаква извънкласна дейност, пеене, актьорско, училищни пиеси, някакви проекти. Там ще се запознаеш с нови хора, с които явно имаш сходни интереси.

Eskapel4o
01-13-2013, 23:53
Порасни!

И вземи поработи над себе си.
Тая срамежливост не може да е безпричинна.

И не му пиши или казвай подобни простотии.
Реално момчето няма никаква вина, че ти си мълчала през цялото време и си седяла като някакво дърво, все едно ще те изяде или нещо подобно. Нормално е на човек да му е скучно.

++