PDA

View Full Version : Кератинова терапия (продукти)



nelity16
01-12-2013, 15:28
Здравейте на всички , исках да се консултирам с хора които са пробвали кератинови шампоани , балсами , маски , кристали и т.н. .. Та интересува ме от кои продукти и марки сте доволни вие ? ако може да не са и много скъпи естествено защото не всеки може да си го позволи .. косата ми е много изтощена и е чуплива искам да си е права и поне малко да си възвърне стария вид .. не очаквам чудо или както е по фризьорски салони но поне малко моля ви който е пробвал да каже кои продукти са по ефективни .. благодаря ви предварително :)

youonlyliveonce
01-13-2013, 17:07
Мажи си косата с арганово масло, прави маски...

j_adore2
01-13-2013, 17:55
Кератинови шампоани и маски не съм купувала, но преди време един фризьор ми беше предложил кератинова терапия. (включваше нещо от рода на - маже те си с някаква маска, минава косата със специална студена преса и после пак те маже с нещо). Беше ми казал, че има начин да ми се оправи косата. Аз в крайна сметка не го направих това, защото сметнах, че не ми е нужно, но ти ако искаш разпитай повече. Моята коса беше изтощена след обезцветяване и руса боя, но поне не много. Даже вече почти израстна. Подстигвам се всеки месец с по 1 см, докато се махне изгорялото. Гледам да я изправям само със сешоар. А ако ползвам преса - само до 160 - 170 градуса, за да не я пържа излишно. Също доста маски с масла - бадемово, рициново, натурално арганово и т.н. Предполагам шампоаните с арганово масло (но качествените - например на Nashi) са хубави, но тях не съм ги пробвала лично.
Твоята коса в следствие на какво е изгоряла ?

ema_ema
01-13-2013, 20:13
Запис за темата звучи интересно винаги съм че чудела за тази кератинова терапия и доколко вреди на косата.

ivonkaaaa
01-14-2013, 14:18
Такамммм моята фризьорка прави кератинова терапия, но мисля че тази беше за изправяне и възстановяване. Ако искаш скоро ще ходя да се боядисвам да я попитам?

Но иначе доколкото знам има само професионални продукти за кератинова терапия. :)