PDA

View Full Version : Написах книга



B.T.D
01-12-2013, 18:52
Здравейте, няма да овъртам, а ще карам направо. Написах книга и бих искал, ако може, някой да ми каже дали ако опитам да я издам ще имам късмет.

Ето малък отказ:
Постепенно с напредването на деня затоплящите слънчеви лъчи нахлуха в стаята на Кени. Беше последният учебен ден, дванадесет без десет, а момчето вместо да бъде на училище, спеше сладко, настанил се удобно на широкото легло в голямата си стая, чийто стени бяха покрити с най-различни плакати на рок банди, а тук-там се виждаха и няколко постера на мощни коли. Пред широкото легло стоеше новия плазмен телевизор, който беше подарен на момчето за рождения му ден, който се бе състоял в тесен кръг преди няколко дни. В другият край на стаята имаше голям гардероб, заемащ половината стена, а до него бе поставено бюро, на което се намираше компютър, също нов. Подът на стаята бе покрит с мокет, а върху него – голям пласт от дрехи и даже няколко чифта обувки.
Когато слънцето озари напълно разхвърлената стая, Кени беше принуден да отвори очи. Момчето огледа сънено разхвърлената си стая, но не реагира. Явно бе свикнал веднага щом се събуди да заварва помещението пред очите си толкова разхвърлено...

Слънцеее
01-12-2013, 20:11
Еми, пробвай си късмета. Нищо не губиш. :)

B.T.D
01-12-2013, 20:17
Еми, пробвай си късмета. Нищо не губиш. :)

А някакво мнение за отказа???

Makenzi97
01-12-2013, 20:55
Като начало - пише се "откъс". Ако си мислиш, че може да се добие представа за книгата от един абзац, то бъркаш жестоко.

B.T.D
01-12-2013, 21:36
Като начало - пише се "откъс". Ако си мислиш, че може да се добие представа за книгата от един абзац, то бъркаш жестоко.

Благодаря за поправката, знам как се пише просто съм притеснен да споделям това, което съм писал (дори и малка част като тази) в Интернет. И да, от един абзац наистина не може да се добие представа, но просто не знам дали да се захващам сериозно. Нямам никаква представа дали ме бива.

kitty02
01-12-2013, 21:44
На мен много ми хареса :)
Ако не искаш тук да постнеш още, пиши ми на лично.

PurpleDream
01-12-2013, 21:55
кажи за какво става въпрос в книгата, дай малко повече инфо или по - голям откъс

B.T.D
01-13-2013, 11:26
кажи за какво става въпрос в книгата, дай малко повече инфо или по - голям откъсa

sweetcake
01-21-2013, 19:07
Надявам се, че си наясно, че не можем да добием представа за книгата от краткото откъсче, което си публикувал. Имаш стабилен запас от думи, поне от това, което прочетох. Книгата е предназначена за тийн аудитория, нали? Похвата ти на писане ми харесва, някак свежо. Може ли на лично да ми пратиш основната идея на твоята книга? Е, успех!

B.T.D
01-22-2013, 13:10
Надявам се, че си наясно, че не можем да добием представа за книгата от краткото откъсче, което си публикувал. Имаш стабилен запас от думи, поне от това, което прочетох. Книгата е предназначена за тийн аудитория, нали? Похвата ти на писане ми харесва, някак свежо. Може ли на лично да ми пратиш основната идея на твоята книга? Е, успех!

Благодаря. И да, книгата е предназначена за тийн аудиторията.

TaniTa93
02-01-2013, 12:27
Няма да е лошо да постнеш едно резюме на книгата си,защото от този описателен откъс не може да се добие ясна представа за идеята на книгата,както беше споменато и по-горе.
А и разхвърлЯно се пише с "Я",според мен,но можеш и да провериш,за да си сигурен самия ти,но повечето хора я използват в твоя вариант и мисля,че заради това се е наложила толкова дълбоко в съзнанията на хората тази грешна дума.

Та ако нямаш нищо против можеш да ми пратиш на лично съобщение поне резюмето,съдържащо основната идея. :)

Тамии ..^^
02-23-2013, 18:00
На мен пък ми звучи супер плоско и клиширано. ,,В другият край на стаята имаше голям гардероб, заемащ половината стена, а до него бе поставено бюро, на което се намираше компютър, също нов. Подът на стаята бе покрит с мокет, а върху него – голям пласт от дрехи и даже няколко чифта обувки.'' Това. Може би натам е по-различно. Но не ми изглежда обещаващо. И не си мисли, че да издадеш книга е лесно. От личен опит го знам. Баща ми има книга. И не, не е лесно. Т'ия дилеми ,,да я издам ли, да не я ли издам'' са присъщи за човек, който си няма и на представа за това. А и, дори и да я издадеш, трябва да има и кой да я купи. Нищо лично, просто се издразних. :)

tori
02-23-2013, 18:45
Много наблягаш на вещите, на реда в стаята или неговата липса. Звучи свежо, но малко повърхностно. Дай резюме, друг откъс. Нещо. Освен много пари (доколкото четох някъде из форума) за издаване, ще ти трябва и аудитория, която да я чете,д а я купува. Дали някой би се навил да издаде книга на български тийнейджър?