PDA

View Full Version : Протеин на 14години



mir4aka
01-13-2013, 09:52
Здравейте,аз съм на 14години съм и искам да си взема протеин,за да кача по-лесно мускулна маса.Ходя на фитнес по 3 пъти седмично от около 5 месеца.Мисля че имам добра диета:
1.овесени ядки+прясно мляко+яйца или кашкавал
2.сандвич с кашкавал и кайма
3.пил. пържоли+печени картофи
4.пил. пържоли+печени картофи
5.пил.пържоли+салата
И всеки ден по100гр ядки..когато ми се доядат :)
И понеже нашите не ми дават,искам да ги убедя че не е вреден,а е просто храна на прах.Може ли да ми помогнете?
Мисля да си взема ето такъв- http://prodavalnik.com/100-pure-whey-2272g-i7811333

Sc0RcH
01-13-2013, 10:35
Малък си още, не бързай + това само с една кофа няма да видиш кой знае какви резултати, наблягай на повече ориз и месо и гледай какво става (с ориз качих 10кг. за 4 месеца) И най-важното е да не се тъпчеш... яж примерно по 5-6 пъти на ден, но в нормално количество, иначе да не се оплакваш после, че имаш корем.

D*Rose
01-13-2013, 10:51
Да, малък си още. Плюс това, направи поне 1 година стаж във фитнеса и си готов.

А па ако си мислиш точно от продавалник да купуваш протеин...

firstdiesel
01-13-2013, 10:58
нищо не ти пречи, да пиеш по един шейк суроватъчен 30 мин преди и веднага след тренировка

и ефект ИМА, стига да се храниш пълноценно! преди тренировка е нужен приток на аминокиселини на мускула - по-силен си, по-малко гориш от мускулатурата ... а след тренировка има анаболен времеви прозорец, ако го изтървеш само губиш от това, а няма как с ядене да доставиш тоя материял понеже, прозореца е отворен до 20 мин след края на тренировката ... най-бързо усвояващи се аминок. са в кис. мляко - 2 часа

firstdiesel
01-13-2013, 11:00
а за диетата вкарай и червено месо ... телешко, свинско ;)
мазнината е също толкова важна, ако нема мазнини, нема хормони, нема хормони - нема растеж ;)

Sc0RcH
01-13-2013, 11:17
след тренировка има анаболен времеви прозорец, ако го изтървеш само губиш от това, а няма как с ядене да доставиш тоя материял понеже, прозореца е отворен до 20 мин след края на тренировката ... най-бързо усвояващи се аминок. са в кис. мляко - 2 часа

Хм, това е интересно, мерси за съвета.

DownloadVirus
01-13-2013, 12:08
shit aint that serious maan..
No protein shakes will make you get results..
FOOD , DUMBBELLS AND BARBELLS ARE YOUR FRIENDS!!
KEEP GOING !

Mladenoff
01-13-2013, 12:34
абе, не че ще ти стане нещо, ама що да си товариш бъбреците на тая възраст ? пък и продавалник не е най-правилното място да си взимаш суплементи :D ама хич даже

magneticfields
01-13-2013, 13:45
Малък си още!

mir4aka
01-13-2013, 18:05
Е на колко трябва да съм за да не съм малък..ще навърша 15след няколко месеца.Просто понеже имам диета и мисля че ще даде само положителни резултати

redbul2
01-13-2013, 20:28
Е на колко трябва да съм за да не съм малък..ще навърша 15след няколко месеца.Просто понеже имам диета и мисля че ще даде само положителни резултати

Трябва да бъдеш на 18-19 год и тогава.

mir4aka
01-14-2013, 11:33
Все пак мисля да си взема да пробвам.Няма да ми навреди,а ако няма ефект няма да си купувам повече :)

Mladenoff
01-14-2013, 12:10
Протеинът сам по себе си няма кой знае какъв ефект, не очаквай чудеса, че да не останеш с грешно впечатление от добавките. Той е за да ти допълни хранителния режим с протеин и да имаш по-добро възстановяване ;)

ranieri
01-16-2013, 14:10
Все пак мисля да си взема да пробвам.Няма да ми навреди,а ако няма ефект няма да си купувам повече :)

Като не слушаш какво ти казват тези с повече опит , за какво изобщо пускаш тема , тъп малък имбацил.

stefko1996
01-19-2013, 10:00
за пръв път чувам че от протеина се качват мускули :))) които ти го е казал те е излъгал

firstdiesel
01-19-2013, 10:38
за пръв път чувам че от протеина се качват мускули :))) които ти го е казал те е излъгал
аватара ти говори сам за себе си!

DownloadVirus
01-19-2013, 13:31
за пръв път чувам че от протеина се качват мускули :))) които ти го е казал те е излъгал

протеинът спомага за поддържане на положителен азотен баланс,той е градивен елемент..От там идват и тези мускули.Разбира се без тренировки,които да стимулират подобаващо само с протеина няма да стане :)

Everytime
01-23-2013, 23:31
Здравейте,аз съм на 14години съм и искам да си взема протеин,за да кача по-лесно мускулна маса.Ходя на фитнес по 3 пъти седмично от около 5 месеца.Мисля че имам добра диета:
1.овесени ядки+прясно мляко+яйца или кашкавал
2.сандвич с кашкавал и кайма
3.пил. пържоли+печени картофи
4.пил. пържоли+печени картофи
5.пил.пържоли+салата
И всеки ден по100гр ядки..когато ми се доядат :)
И понеже нашите не ми дават,искам да ги убедя че не е вреден,а е просто храна на прах.Може ли да ми помогнете?
Мисля да си взема ето такъв- http://prodavalnik.com/100-pure-whey-2272g-i7811333

Не разбирам за какво ти е наистина протеина при положение,че си на 14 и организма ти расте,а ти просто трябва да се храниш.НЕ Е ВРЕДЕН,да,но е празна инвестиция в момента.Просто се храни повече и ще имаш резултати.
Единственото,което ще направиш с тоя протеин при този малък стаж и незнание е - Waste money:)