PDA

View Full Version : Някой религиозен философ за напушване?



sokol02
01-13-2013, 10:35
Предлагам да се напушим и да си разбереме зодиите религиите едно др?

defender
01-13-2013, 17:25
абе, няма ли вече някой от нашия подфорум да се жени, че ми се ходи на сватба и ми се ядът кюфтаци..............

RagioL
01-14-2013, 12:24
Предлагаш тревоманско форумно мероприятие?

Doom_Stalker
01-14-2013, 12:46
Зарибен съм....

http://prikachi.com/images/5/5739005q.jpg

defender
01-14-2013, 12:55
тука за билки ли говорите.

Doom_Stalker
01-14-2013, 13:14
Defender, ти някога опитвал ли си изобщо?

defender
01-14-2013, 14:01
ами не чувствам нужда ................ (благодаря на Бога.)

иначе чай от липа съм пил.

ПП: ти опитвал ли си..........

RagioL
01-14-2013, 14:38
Зарибен съм....

http://prikachi.com/images/5/5739005q.jpg

А ето и едно произведение от друг зарибен:

Умът е заболяване предизвикано от сперма.
Всичко, което човек е, или би могъл да бъде, е скрито там.
Телесните функции са част от машината; тишина,
освен в без-спокойствие.
Но никога в спокойствие, умът не е пропукал “Аз”.
Това Аз не е упорствало, не е пътувало през поколенията,
променяло се моментно, накрая е мъртво.
Затова човек единствено е себе си, когато е загубен за себе си
в Колесницата.

Казват че автора бил на опиум.

RagioL
01-14-2013, 14:42
ами не чувствам нужда ................ (благодаря на Бога.)

иначе чай от липа съм пил.

ПП: ти опитвал ли си..........

То ще е чудо и бира някога ако си пил!
Някой ден скуката ще те довърши да знаеш.

defender
01-14-2013, 14:50
пил съм и сам ял доста неща...........

Doom_Stalker
01-14-2013, 15:21
Затова човек единствено е себе си, когато е загубен за себе си
в Колесницата.

Интересно.... Чудя се обаче автора като какво си е представял Колесницата.

Doom_Stalker
01-14-2013, 15:27
ами не чувствам нужда ................ (благодаря на Бога.)

иначе чай от липа съм пил.

ПП: ти опитвал ли си..........
Че аз да не съм пушил от нужда? Поне от чисто любопитство пробвай. Сигурен съм, че ще излезнеш от филмите за Джийзъс. И аз се бях загубил в идеологии и чужди думи, и живеех живота си през чужди очи. Тревата ми помогна в това отношение.

RagioL
01-14-2013, 16:35
Интересно.... Чудя се обаче автора като какво си е представял Колесницата.

И представа си нямам. В пред вит наркотиците може и той самия да не е знаел.

RagioL
01-14-2013, 16:56
Ако това ти е интересно ето ти още един текст.

Битие е Съществителното; Формата е прилагателно.
Материята е Съществителното; Движението е Глаголът.
Защо Битието е облякло себе си във Форма?
Защо материята е манифестирала себе си в Движение?
Не отговаряй, О ти който си тих! Защото ТАМ няма “защо”,
нито “защото”.
Името на ОНОВА не е знайно; Местоимението
разяснява криво разясненото.
Времето и пространството са Обстоятелствени пояснения.
Дуализмът е заченал Съюза.
Условното е Баща на Предлога.
Предметът също бележи Делението; но Възклицанието е
звукът, който завършва в Тишината.
Затова унищожи Осемте Части на Речта;
Деветата е близо до Истината.
А това, трябва да бъде унищожено, преди ти
да се заинтересуваш от Тишината.
Аум.

А ето това съм го публикувал тук и преди.

Бездната на Халюцинациите има Закон и Смисъл;
но в Истината няма връзка между Играчките
на Боговете.
Този Смисъл и Закон е Връзката на Великата Лъжа.
Истина! Истина! Истина! изплаква Господа на Бездната
на Халюцинациите.
Няма Тишина в тази Бездна: и всичко което човек
нарича Тишина е Негова Реч.
Бездната също е наречена “Ад”, и “Многото”.
Нейното име между хората е “Съзнание” и “Вселената”.

Но ОНОВА, което нито е тишина, нито говори,
ликува там.

Doom_Stalker
01-14-2013, 17:57
И представа си нямам. В пред вит наркотиците може и той самия да не е знаел.

Не, не. В такива състояния (поне при мен) често обектите , формите и имената придобиват странен характер, който се свързва по някакъв символичен начин с действието или там каквото иска да опише ума. Така че това може да е някаква супер завоалирана, абстрактна концепция, която в надрусания ум на човека по някакъв начин се е свързала с думата Колесница. Естествено не знам дали е така и тук, но подобно нещо съм забелязал при мен. Свързвам думите по някакъв много странен начин, извън общоприетия, и после вече като не съм напушен се чудя какво съм мислил и защо съм го изразил така. Но винаги като съм напушен има смисъл...хаха

Btw това е добро... Дай още.

defender
01-14-2013, 18:10
Че аз да не съм пушил от нужда? Поне от чисто любопитство пробвай. Сигурен съм, че ще излезнеш от филмите за Джийзъс. И аз се бях загубил в идеологии и чужди думи, и живеех живота си през чужди очи. Тревата ми помогна в това отношение.
хихи, .............. ти живееш във филм.

RagioL
01-14-2013, 18:22
Смъртта подразбира промяна и индивидуалност; ако ти си
ОНОВА което няма личност, което е отвъд промяната,
дори отвъд непроменимостта, какво имаш ти със смъртта?
Раждането на индивидуалността е екстаз; така също и негова смърт.
В любов индивидуалността е умъртвена; кой не обича любов?
Затова обичай смъртта, и нетърпеливо я очаквай.
Умирай Всекидневно.

************************************************** *******************

Абсолютът и Поставеният заедно правят Единия Абсолют.
Вторият, който е Четвърти, Творецът, когото всичките нации на Човекът,
наричат Първия, е лъжа присадена върху лъжа, лъжа умножена
от лъжа.
Четворен е Той, Слонът върху който Вселената е балансирана: но черупката на Костенурката поддържа и покрива всичко.
Тази Костенурка е шесторна, Свещенната Шестолъчка.
Тези шест и четири са десет, 10, Единия показва,
че се завръща в Нищо непоказан.
Все-Могъщия, Все-Управляващия, Все-Знаещия, Все-Отецът,
обожаван от всички човеци, a от мене мразен,
бъди ти проклет, бъди ти заличен, бъди анихилиран, Амин!

Doom_Stalker
01-14-2013, 18:48
хихи, .............. ти живееш във филм.

Чакай сега, нека установим какво е "филмът".... Филмът е концепция - система от взаимносвързани обекти с точно определено значение. Също както в нормалния филм - има си герои, има си обстоятелства, които водят да определени събития, има предварително установени граници на филма, тоест има сюжет, има път и развитие на мисълта и действието. Това е "филм". В твоя филм "християнство" го има всичко това - има си герои( добри и лоши), има си определени обстоятелства(тоест представа как работи света), има предварително установени граници(кое как трябва да се случва), има си и път(победата на доброто над злото), и има конкретни действия към този път(молене, праведен живот, плюене по грешниците и т.н.), и естествено накрая има хепи енд(или представата за такъв). Тоест ти живееш във филм, не аз. За мен няма добри и лоши герои, няма граници, няма закони, няма сюжет, няма и действия по посока на този сюжет, няма и хепи енд накрая. Всъщност изобщо няма начало и край. Така че сам прецени кой живее във филма.

defender
01-14-2013, 19:12
За мен няма добри и лоши герои, няма граници, няма закони, няма сюжет, няма и действия по посока на този сюжет, няма и хепи енд накрая. Всъщност изобщо няма начало и край.
тва някакъв критерии за истина ли е,

ти си абсолютно приспан...................

от друга страна то живота на всеки човек като се обърне назад и прилича на филм, това означава ли че не го е живял или че не е истина.

Doom_Stalker
01-14-2013, 19:42
тва някакъв критерии за истина ли е,
Няма критерии за истина, нали точно това ти обяснявам.... Ти си си създал някакви критерии за истина (Е не всъщност обществото ти ги е дало наготово) и възприемаш това като твоя истина, като твои живот, твои филм - където ти си героя, ти имаш мисия, ти си НЕЩО, НЯКОЙ, каквото и да е. Това е филма и това е лъжата на егото.

от друга страна то живота на всеки човек като се обърне назад и прилича на филм, това означава ли че не го е живял или че не е истина. Живял го е, и за него той е бил истина... Но отвъд своя филм,който дори не е негов, той не е направил и една крачка в това което е отвъд. Хората просто са му поднесли един наготово създаден живот, където той да се изживява, да се развива, да вярва, да обича, да мрази, да бъде НЕЩО и НЯКОЙ .... но всичко това е във филма. А какво остава от него извън филма? Извън постановката наречена "битие"? Нищо.

defender
01-14-2013, 19:52
Няма критерии за истина, нали точно това ти обяснявам.... Ти си си създал някакви критерии за истина (Е не всъщност обществото ти ги е дало наготово) и възприемаш това като твоя истина, като твои живот, твои филм - където ти си героя, ти имаш мисия, ти си НЕЩО, НЯКОЙ, каквото и да е. Това е филма и това е лъжата на егото.
обществото създава критерии за истина само на неверниците.


Живял го е, и за него той е бил истина... Но отвъд своя филм,който дори не е негов, той не е направил и една крачка в това което е отвъд. Хората просто са му поднесли един наготово създаден живот, където той да се изживява, да се развива, да вярва, да обича, да мрази, да бъде НЕЩО и НЯКОЙ .... но всичко това е във филма. А какво остава от него извън филма? Извън постановката наречена "битие"? Нищо.

извън постановката наречена битие, с човека остават само делата му, или може би нагласата, с която човек е вършил делата си.

Doom_Stalker
01-14-2013, 20:35
Тъп си... много дори.

defender
01-14-2013, 20:58
по кои критерии на обществото, твоите или Божиите.
всъщност ти си от обществото.

ПП: а забравих, ти нямаш критерии, ти си спящата красавица, ти си абсолютната 0.

ти нямаш критерии, а даваш определения на другите.............. ти си едно леке.

всъщност извинявай, ............. ти си готино лекенце.

RagioL
01-14-2013, 21:04
по кои критерии на обществото, твоите или Божиите.
всъщност ти си от обществото.

След като твоят бог е творение на обществото и ти си в омагьосаният кръг. :D

Doom_Stalker
01-14-2013, 21:06
по кои критерии на обществото, твоите или Божиите.
всъщност ти си от обществото.

Не си тъп в смисъл, че си неправ(Всъщност изобщо не си прав, но не го казах в тази връзка). Тъп си в смисъл, че не можеш да ме разбереш и не мислиш самостоятелно, а се опираш на старите християнски глупости. Казваш че единственото, което остава след теб извън "битието" е това, което правиш - делата и мотивите ти за тях. Е ако го няма обществото, което да признава и помни делата ти, тогава къде се вписва тази твоя мисъл(която не е и твоя дори). Трябва да има хора, които да изживяват своите филми като "добри" и твоите дела да се "разпознаят" от тях като добри за да "останат". Иначе се губят. Тоест идеята за делата и "оставането" им е също във филма.И само там може да съществува. Ама това с делата изобщо не си го измислил ти, нито си го осъзнал - просто го повтаряш, влагайки повърхностен общоприет смисъл. Така че, делата ти остават наистина... но да вършиш дела в името на някаква социална представа за добро е също част от "филма" и "битието". И без да има филм и някой, който да го изживява, добрите дела губят смисъла си. Те стават просто дела.

А с обществото имам много малко общо... И игрите, които се играят в него изобщо не ги играя.

defender
01-14-2013, 21:15
Казваш че единственото което остава след теб извън "филма" е това, което правиш - делата и мотивите ти за тях. Е ако го няма обществото, което да признава и помни делата ти, тогава къде се вписва тази твоя мисъл. Трябва да има хора, които да изживяват своите филми като "добри" и твоите дела да се "разпознаят" от тях като добри за да "останат".

Християните вършат делата си за да угадят на Бог, а не на обществото. ............................

Doom_Stalker
01-14-2013, 21:18
Християните вършат делата си за да угадят на Бог, а не на обществото. ............................

Тогава защо не вършиш "зло" върху хората(обществото)? Нали не служиш на хората, а на Бог. Как така "СЛУЧАЙНО" повелята на Бог се припокрива с идеята да не правиш зло на човеци?

defender
01-14-2013, 21:23
ами хората са създадени по Божи образ и подобие, нормално е много неща да се припокриват. .................. но поради греха този Божии образ в човека с е помрачил и така се пръкнало племето на атеистите. Хората забравили Бога и се поклонили на маймуната и на всякакви идоли, фалшиви религии и т.н.

Doom_Stalker
01-14-2013, 21:44
Прекалено си тъп за да отделя дори 1 частица енергия повече в безсмислена дискусия с теб. Научил си си историйката...вярвай си... продължавай да гониш "лошите атеисти". Щом извличаш някаква "истина" и удовлетворение от това.

defender
01-14-2013, 21:49
човек който няма критерии, не може да дава определения, умник.

не гоня никой, за всеки има място под слънцето....................... .

ПП: ей докторе, нали сме приятелчета бе, защо обиждаш твоето готино приятелче............. простак с простак. - хи-хи