PDA

View Full Version : Празнота..



nadetee
01-13-2013, 11:41
Здравейте, съфорумници. Искам просто да споделя, но не бих отказала и някой съвет..
От може би половин година не съм имала приятел. Кандидати не са липсвали, но просто никой не ме грабва. Днешните младежи се интересуват само от дискотеки, наркотици и пиене. Никой не го вълнуват истински важните неща. А аз - точно обратното. И аз ходя на дискотеки, пия от време на време, но не тези неща са в списъка с приоритетите ми. Нямам висока самооценка, но вниманието, което получавам, ми говори много. В училище се справям добре - умна съм, но мааааалко мързелива. Външен вид - добре изглеждам и в лице, и в тяло (минутки за реклама :Д). Излизам насам, натам с приятели, познати, но..... от известно време се чувствам празна. Когато видя влюбена двойка, ми се иска и аз да почувствам магията на любовта (отново). Липсват ми моментите на близост, на нежност. Някак самотно ми е, дори когато съм с приятели.. Нямам проблем с общуването, даже напротив.. Не знам какъв ми е проблемът, може би търся нещо, което не съществува.. нещо, което никога няма да се случи.. Може би имам твърде високи критерии? Може би не ми е дошло времето?
П.П. На 17 съм, ако има значение.

WesSneijder
01-13-2013, 11:47
Toва и на мене ми е дошло до главата в момента. Някакво куцо идва. Нямаш голям избор, освен да чакаш и да се огледаш май. :)

nadetee
01-13-2013, 12:00
Toва и на мене ми е дошло до главата в момента. Някакво куцо идва. Нямаш голям избор, освен да чакаш и да се огледаш май. :)
Може би точно, защото се оглеждаме и очакваме нищо не идва. Една приятелка все ми казва "Спри да търсиш, за да намериш." Но не мога, защото не се чувствам добре така. Не се чувствам пълноценен човек. Любовта в мен се трупа, а няма на кого да я дам...

tonssy
01-13-2013, 12:01
И аз съм в подобна ситуация.

WesSneijder
01-13-2013, 12:03
Може би точно, защото се оглеждаме и очакваме нищо не идва. Една приятелка все ми казва "Спри да търсиш, за да намериш." Но не мога, защото не се чувствам добре така. Не се чувствам пълноценен човек. Любовта в мен се трупа, а няма на кого да я дам...

Де да знам, възможно е. Аз чак толкова задълбочени и професионални съвети не мога да давам. :D :)

nadetee
01-13-2013, 12:04
И аз съм в подобна ситуация.
И как се справяш с нещата?

ninjaiscrazy
01-13-2013, 12:06
Същото и тук,само че "търся" тази така наречена "истинска любов" от "перфектния човек" вече доста време.Имаше един изблик на нежност от единственото гадже,което съм имал,но то бе за кратко,останалото си беше чисто тинейджърско.Наистина,ако започнеш да си действаш по нещо друго и не обръщаш внимание на празнотата ще намериш любовта и всичко ще се оправи,но това определено не е лесно.Като съвет бих казал намери си хоби,фокусирай се върху друг аспект от живота ти,всичко би помогнало.Защото само така "перфектния за теб човек" би те видял в тази светлина,в която искаш да бъдеш видяна.

paradosou
01-13-2013, 12:06
Днешните младежи се интересуват само от дискотеки, наркотици и пиене. Никой не го вълнуват истински важните неща. А аз - точно обратното.
Адски смехотворно клише, идея нямаш колко нелепо звучи отстрани. И такова натрапващо се самоизтъкване... има нещо гнило в Дания 8-).
Има си достатъчно качествени момчета, които заслужават внимание. Не виждам обаче как момиче на място ще си прави такива изводи и ще звучи като критикуваща поколението пенсионерка.
И само отбелязвам, че доброто представяне в училище не те прави непременно умна. Познавам доста хора, които се справят идеално с уроците, без да се напрягат и то, ама това говори само за схватливост, която не е задължително да се проявява и на емоционално ниво/в отношенията с хората.

Wednesday666
01-13-2013, 12:14
Ти хубаво чакаш, обаче правиш ли нещо по въпроса?
Не е достатъчно само да седиш и да чакаш, докато обясняваш как нищо не става.
Лафа за готованковците нали го знаеш.
Защо не си харесаш някое момче и да започнеш да правиш нещо по въпроса?
Шот по тая логика, цял живот ще си чакаш принца на белия кон, обаче така не стават нещата.
Не и винаги.

nadetee
01-13-2013, 12:18
Адски смехотворно клише, идея нямаш колко нелепо звучи отстрани. И такова натрапващо се самоизтъкване... има нещо гнило в Дания 8-).
Има си достатъчно качествени момчета, които заслужават внимание. Не виждам обаче как момиче на място ще си прави такива изводи и ще звучи като критикуваща поколението пенсионерка.
И само отбелязвам, че доброто справяне в училище не те прави непременно умна. Има доста хора, които се справят идеално с уроците, без да се напрягат и то, ама това говори само за схватливост, която не е задължително да се проявява и на емоционално ниво/в отношенията с хората.

Може би си права, но това "клише" е абсолютната истина. Това "клише" е дефиницията за тийнейджърския живот в момента. След като това ти е смешно- смей се. Радвам се, че се забавляваш. И целта ми съвсем не е самоизтъкване. Целя добиване на представа за личността ми, спомагайки за откриване на проблема ми. Не съм някаква комплексарка, нямам нужда да се доказвам пред някакви непознати във ФОРУМ. Ако не можеш да кажеш нещо по моите въпроси - не пиши глупости. Изграждаш си някакви представи, които съвсем не ме вълнуват и ги пишеш,но те са по периферията на темата. Не отговаряш на конкретните ми питания. Все пак - благодаря за мнението. Адиос.

nadetee
01-13-2013, 12:22
Ти хубаво чакаш, обаче правиш ли нещо по въпроса?
Не е достатъчно само да седиш и да чакаш, докато обясняваш как нищо не става.
Лафа за готованковците нали го знаеш.
Защо не си харесаш някое момче и да започнеш да правиш нещо по въпроса?
Шот по тая логика, цял живот ще си чакаш принца на белия кон, обаче така не стават нещата.
Не и винаги.
Хаха, опитах с едно момче, но нещата не се получиха по ред причини. Да си харесам някое момче и да започна да му пиша? Хм, звучи вълнуващо, но просто не мога да си кажа " АХА! ЩЕ СИ ХАРЕСАМ ТОЗИ! " ... И не чакам принца на белия кон, просто искам здраво-стъпило на земята момче, което знае какво иска от момичето до себе си и от живота.

WesSneijder
01-13-2013, 12:40
Хаха, опитах с едно момче, но нещата не се получиха по ред причини. Да си харесам някое момче и да започна да му пиша? Хм, звучи вълнуващо, но просто не мога да си кажа " АХА! ЩЕ СИ ХАРЕСАМ ТОЗИ! " ... И не чакам принца на белия кон, просто искам здраво-стъпило на земята момче, което знае какво иска от момичето до себе си и от живота.
А къде търсиш, че не намираш такъв? :) Щом "искаш да имаш", значи все пак трябва има някаква среда, сред които очакваш да го намериш?

paradosou
01-13-2013, 12:41
Може би си права, но това "клише" е абсолютната истина. Това "клише" е дефиницията за тийнейджърския живот в момента.

Наистина като цяло картината не е цветуща, ама ти страхотно смело лепиш етикети. Множеството някак си позагубва значението, когато си се обградил с хора, с които ти е окей и имате общи неща.
Нещо за конкретни питания споменаваш, обаче аз не виждам такива, цялата тема ми звучи като споделяне по-скоро. За мен търсиш нещо, което е различно от теб самата. Не го приемай като нападка, така или иначе не мисля да пиша повече. Острата ти реакция, при положение че просто написах неща, които по подразбиране нямаше да ти се харесат, го потвърждава.

Wednesday666
01-13-2013, 13:12
Хаха, опитах с едно момче, но нещата не се получиха по ред причини. Да си харесам някое момче и да започна да му пиша? Хм, звучи вълнуващо, но просто не мога да си кажа " АХА! ЩЕ СИ ХАРЕСАМ ТОЗИ! " ... И не чакам принца на белия кон, просто искам здраво-стъпило на земята момче, което знае какво иска от момичето до себе си и от живота.

Аха, и ти понеже си опитала всиииииичко и си видяла всиииииичко вече на тая земя, начи положението е страшно.
Никъде не съм ти казала да щракнеш с пръсти, да си харесаш някого и да почнеш да му пишеш.
Здраво стъпило на земята момче? Когато ти самата станеш такава, тогава ще намериш такова момче.
С това ти мислене в момента - трудно.

Mary_Jane_69
01-13-2013, 13:24
Не ми се четат мненията след началото на темата ти, но от това, което прочетох, не очаквай любовта. Знай, че тя е винаги някъде там, чакаща точното място и момент. Не я очаквай, защото така трудно ще дойде, но и не се затваряй за нея, бъди в готовност да я срещнеш, но не я прави точно приоритет. Не се притеснявай, за всеки влак си има пътници, разбирам те, но се остави на течението. Нито годините нито социалния статус или физически и умствени дадености имат значение, когато любовта дойде. Дано дойде при теб скоро, и те направи много щастлива!

tonssy
01-13-2013, 14:05
Не ми се четат мненията след началото на темата ти, но от това, което прочетох, не очаквай любовта. Знай, че тя е винаги някъде там, чакаща точното място и момент. Не я очаквай, защото така трудно ще дойде, но и не се затваряй за нея, бъди в готовност да я срещнеш, но не я прави точно приоритет. Не се притеснявай, за всеки влак си има пътници, разбирам те, но се остави на течението. Нито годините нито социалния статус или физически и умствени дадености имат значение, когато любовта дойде. Дано дойде при теб скоро, и те направи много щастлива!

+
Също така не търси перфектния, "принца на бял кон", както повечето се изказаха. Не може всички момчета да ги слагаш под общ знаменател, от личен опит ти казвам- свестни има и то доста, явно просто не си попаднала на такъв. Въпреки че и с правилния нещата може да не потръгнат.. Хората идват и си отиват, съдбата все ще те срещне с някой подходящ :) Но пак казвам- не го търси, не търси любов, сама ще те намери. Занимавай се с нещо друго, което да ти бъде приоритет за сега, а не връзките.

idontunderstand
01-13-2013, 15:02
Всичко ще се случи с времето..нали знаеш,когато най-малко очакваш,тогава се случва..Илизай си с приятели,прави обичайното,не мисли за това :)

Takaki Tono
01-13-2013, 15:26
Авторката, виж си съобщенията :)

Amore-Mio*
01-13-2013, 16:24
Не ти е дошло времето.

Продължи си напред. Всичко се случва, когато най - малко го очакваш.

marilyn
01-13-2013, 21:55
Днешните младежи се интересуват само от дискотеки, наркотици и пиене. Никой не го вълнуват истински важните неща. А аз - точно обратното. И аз ходя на дискотеки, пия от време на време, но не тези неща са в списъка с приоритетите ми.

Нямам висока самооценка, но вниманието, което получавам, ми говори много.

Не всички тийнове са такива каквито ги описа. Има и свестни млади хора, не можеш да лепваш етикетче на всички, че са еди си какви. Ако тези около теб са такива, то тогава си смени обкръжението.

Ами ако имаш проблеми със самооценката, то това много пречи. Бъди наясно със себе си, ако ти се харесваш-и другите ще те харесват.

Обгради се с ценни хора и ще видиш как започваш да срещаш такива, които си струват и такива, които ще те впечатлят.

Eskapel4o
01-13-2013, 22:21
Понякога трябва да се примириш с това което има ...

totik
01-14-2013, 19:49
Свестни мъже има достатъчно,въпроса е има ли къде да ги срещнеш.

besso
01-14-2013, 19:55
Може би точно, защото се оглеждаме и очакваме нищо не идва. Една приятелка все ми казва "Спри да търсиш, за да намериш." Но не мога, защото не се чувствам добре така. Не се чувствам пълноценен човек. Любовта в мен се трупа, а няма на кого да я дам...

Дай любовта на самата себе си! :) Това е най-великата любов - към теб самата. Хората когато обичат някого не осъзнават, че всъщност обичат себе си, чрез другия, чрез начина, по който се чувстват. Любовта си е в нас самите. Съвета на приятелката ти е много хубав, но е много лесно да бъде разбран погрешно..

prysnata_ti4inka
01-15-2013, 07:13
И аз бях така преди време. Просто трябва да срещнеш човека. Аз го срещнах и го загубих вече, но не сЪжалявам. Не бЪрзай! Според мен няма нищо по-секси от мацка, която е без приятел и не е курва. Рядкост са вече тези момичета, а ти явно си от тях. Мен сЪщо ме дразни това, че младите (без значение момичета или момчета) се чудят само как да се надрусат, напият, изпонае*ат и не отделят грам внимание на уроците.

Tsukuda_Hiroshi
01-15-2013, 18:39
И аз бях като теб. После срещнах 1 момиче, което придаде смисъл на живота ми за около 3 години, сега пак съм в период като твоя... Нормално е. Ще ти мине, когато се влюбиш до ушите в някой ;)
Cheer up, kid!

tori
01-15-2013, 18:45
Любовта в мен се трупа, а няма на кого да я дам...
Тогава я давай на всички. Любовта е нещо, което можеш да дадеш не само на любим. Имаш семейство, приятели, вероятно и домашен любимец, мечти... Давай любов на всеки, който я заслужава. И докато се раздаваш, ще се намери някой, който освен да взема любов от теб, ще ти дава още повече. И кръга ще се завърти. Спри да търсиш, живей живот, за който няма да съжаляваш. Междувременно онзи динствения ще дойде. Никой не може да каже дали ще си на 17 или на 77, само мога да ти кажа, че ще дойде и няма нужда да го търсиш. Съдбата събира хората.

Tsukuda_Hiroshi
01-15-2013, 18:49
"Междувременно онзи динствения ще дойде. Никой не може да каже дали ще си на 17 или на 77, само мога да ти кажа, че ще дойде и няма нужда да го търсиш"... и ще разбереш, че е Той, защото нещата няма да бъдат сложни. Просто ще го знаеш!