PDA

View Full Version : L-Carnitine (Л-Карнитин добавка)



freax
01-13-2013, 14:13
Здравейте, искам да попитам някой, който е така горе долу наясно с хранителните добавки, дали знае нещо по-подробно за Л-Карнитин. Понеже чета, че спомага за изгаряне на мазнини и искам да изгоря и да сваля килограми и ми казаха да си купя дъвчащ 60 или 120 таблетки, но не знам каква е продължителността на приема им и как се приемат (дозировка). А отделно правя и упражнения, кардио- двумесечна програма на Shon T - Insanity Delux.

marrcandy
01-13-2013, 14:53
Вземи си фат бърнър. Л-карнитина не помага толкова,колкото си мислиш.
Но ако твърдо си решила,трябва да го приемаш поне 2седмици,за да започне да действа. И то без да спираш,без да изпускаш хапче. За дъвчащ л-карнитин за 1 път чувам. Вземи си течен. Той е най-добрия. Ако предозираш може да получиш разтройство,нищо повече.Обикновенно се приема сутрин на гладно и преди трениворка,ако не си на тренировка преди 2рото ядене,грубо 4-6 часа след първия прием за деня. А и спомага,не означава че има голям ефект да си знаеш.

firstdiesel
01-14-2013, 17:17
Вземи си фат бърнър. Л-карнитина не помага толкова,колкото си мислиш.
Но ако твърдо си решила,трябва да го приемаш поне 2седмици,за да започне да действа. И то без да спираш,без да изпускаш хапче. За дъвчащ л-карнитин за 1 път чувам. Вземи си течен. Той е най-добрия. Ако предозираш може да получиш разтройство,нищо повече.Обикновенно се приема сутрин на гладно и преди трениворка,ако не си на тренировка преди 2рото ядене,грубо 4-6 часа след първия прием за деня. А и спомага,не означава че има голям ефект да си знаеш.

не си напълно права,
зависи какви са мг в доза ;)

Оптималните дози са между 2 и 4 грама дневно, преди тренировка. Ако е в течен вид 20-30 мин преди тренировка, ако е вв вид на прах или капсули 1 час.
За по-голям ефект при възможност приемайте добавката на празен стомах.
След 1 месец прием на Л-карнитин си починете 2-3 седмици, понеже организма се насища и да не хвърляте паричките ...

Everytime
01-23-2013, 22:44
Подкрепям идеята за Фат бърнера,но знаей,че без хранителен режим,ако ще да изпиеш 15 опаковки бърнър няма да свалиш толкова,колкото искаш,а само ще буташ парите си за добавки,без да има ефект.Тъй че и без бърнър може,но пък не казвам,че не трябва да си взимаш. Добър хранителен режим + бърнър + тренировки = добри резултати.

freax
01-28-2013, 18:42
Благодаря ви :) Ще си помисля дали да взимам, все още не съм сигурна в решението си.

maistorluk
01-28-2013, 18:49
Аз днеска почнах да правя Insanity(ако искаш може да сравним резултати от фит теста :D)и сякаш карнитина ми пречеше да се изпотя максимално. Не знам. Имам за още някъде 15 дена карнитин, ще го пия, няма кво да го правя, ама не мисля да си давам парите пак за карнитин. Помогна ми ама.. Свалих около 8-9 кила за 2 седмици близо ама хранителния ми режим беше доста стриктен и калориите бяха бая поd нормата за задържане на килограмите. Като извод: няма много смисъл от л-карнитин.

MonikaDiva
03-15-2016, 15:12
Л-карнитина определено помага, но не можеш само да разчиташ на хапчета за отслабване.Нямаш ли добър хранителен режим и тренировки, едва ли ще ти свърши работа.Когато тренираш редовно и се храниш правилно и включиш и л карнитин (http://l-carnitine.bg/) тогава нещата се нареждат и започваш да виждаш резултатите.Когато избираш л карнитин независимо дали е течен л карнитин или л карнитин на таблетки, гледай да е Carnipure.Няма значение толкова марката, вече има доста варианти и са на добри цени.Но Carnipure е най-чистия и с високо качество l-carnitine което гарантира неговата ефективност и действие.Това е патентован л карнитин от швейцарска компания Lonza.Всички компании които произвеждат хранителни добавки за отслабване и държат на качеството го използват.Освен че помага по-лесно да отслабнеш carnitine ти дава и енергия и тонус за тренировка.Когато си на диета това често е проблем и губиш мотивация.С качествен л карнитин, ще ти е по-лесно да изгориш мазнините.И не се подлъгвайте ,че можете да отслабнете само в корема,краката и паласките, проблемните зони остават за на края,когато сте свалили излишните килограми и сте си свършили работата добре.Успех на всички!