PDA

View Full Version : Имам гинекомастия



milenvdbg
01-13-2013, 17:44
Здравейте, имам гинекомастия. На 15 години съм. Не се дължи на разни стероиди. Имам я сигурно от 5,6 клас. Чух, че се оправяло от само себе си и траело 18 месеца, но при мен я има сигурно от вече 3, 4 години. Като цяло не съм пълничък, нямам корем, гъза ми е малко голям, но това си е ген. Лятото ме е срам да се съблека на плажа, като си натисна гърдите ме болят и също така от време на време ме сърбят. Четох, че цинкът помагал. Да си купя ли?

magi_dark
01-13-2013, 21:55
Най-добре отиди на лекар,може да е вследствие на хормонален дисбаланс

Mladenoff
01-14-2013, 00:40
Гинекомастията се маха оперативно и самата процедура не е сложна. Прави се отвор до зърното и се изчиства млечната жлеза, която ти се е развила в следвствие на хормоналния дисбаланс. Т'ва дали си пълничък или не, няма нищо общо

rubby179
01-14-2013, 09:56
Трябва да се консултираш с лекар. Най-вероятната причина за това е хормонален дисбаланс или наднормено тегло.

SHPAIdURmeN
01-14-2013, 18:47
!!!
!!!
!!!
Л
Е
К
А
Р
!!!
!!!
!!!

raror
01-14-2013, 21:18
И аз имах, но след 1 година се оправи.

gynecomastia
08-16-2013, 09:25
milenvdbg, щом гинекомастията е на толкова години, едва ли ще може напълно да се махне, дори и след оптимизиране на хормоните ти. Това, че ти е голямо дупето може да е признак за повишени естрогени (женски хормони). Цинка е много евтин и определено трябва да го пробваш, нищо не губиш, само може да спечелиш.
Задължително прочети това, може би се вписваш добре в профила на това момче - http://www.gynecomastia-bg.com/2009/12/teenage-gynecomastia-pain.html

mlf
08-18-2013, 20:50
Отиди на лекар .. операцията не е сложна и се поема от здравната каса + за 1 ден .. после цял живот няма да се притесняваш от нищо :)

Vladislav Hellsing
08-18-2013, 20:58
Доколкото съм чел за мъжките цици(гинекомастията)има няколко начина, по която можеш да я махнеш.
От само себе си.
С тренировки - фитнес, тичане всичко помагало
Оперативно.

Питай доктор, но най-вероятно ще ти каже да тренираш.

Не виждам защо да си правиш операция при положение имаш възможността да я оправиш без