PDA

View Full Version : Най-добрият ми приятел е влюбен в мен



BBear
01-13-2013, 21:42
Знам,че тази тема е често срещана и до болка позната,но наистина се нуждая от чуждо мнение.
От заглавието става ясно - приятели сме от 5 години,наскоро ми показа,че има чувства към мен. Известно време аз се правех ,че не го виждам,защото се надявах да си въобразявам, надявах се че не е така. Той е страхотен - грижовен,винаги ме е разбирал,подкрепял,галанте н е,той е човека,когото чувствам че никога не бих предала. Обичам го много,за нищо на света не искам да си разваляме отношенията.
В крайна сметка преди няколко дена говорихме "кодирано" за случващото се и се оказа,че той ги има тези чувства от самото начало на запознанството ни,а никога по никакъв начин не ми е показвал нищо. Обяснението му за това, е че е бил разбрал,че гледам на него не по този начин и се отказал. През всичките тези години и той е имал гаджета и аз,и винаги сме говорили за връзките на другия.С него споделям всичко,както и той с мен. Проблема е,че аз започнах съвсем скоро нова връзка и той точно сега реши да ми покаже чувствата си. Объркана съм много,защото не знам какво изпитвам аз. Много се радвам че имам такъв човек до себе си,на когото мога да разчитам за всичко. Страх ме е,че ще си развалим всичко ако нещо стане след време. Веднъж имах такава връзка с приятел (но не най-добър) и накрая дори след обещания,че ако не се получи между нас всичко ще е наред-не стана така. Но сега е различно,сега става въпрос за човека,за когото бих дала всичко.
А и е намесен и 3ти човек-сегашния ми приятел,когото много харесвам и сме в период на опознаване, и просто е много объркано и съм раздвоена. А най-добрият ми приятел е невероятен,след като ми каза какво изпитва почнах да гледам с други очи към него и аз изпитвам много голяма обич към него,но не е влюбване, една вечер си говорихме за това и той ме целуна,а аз не се отдръпнах,даже ми хареса,защото изпитах голямо привличане,та даже ми се подкосиха краката. След дълги повтаряния,че е много странно се посмяхме на случилото се,но после той пак ме целуна и .. уф. Много пъти съм си мислила за тези години какво ли би било ако бяхме двойка, и после съм се надсмивала на фантазиите си,защото винаги съм гледала към него като към приятел,брат...не съм сигурна,че мога да му дам любов,каквато той очаква и заслужава,въпреки че винаги ми е било много хубаво като сме заедно, и когато сме се разбирали предварително да се видим съм нямала търпение ,защото винаги ме е зареждал с положителна енергия и облачния ден ми става слънчев в негово присъствие.
Не искам да го наранявам,макар че вече му показах,че би било нередно и един вид го отблъснах . И той ме помоли никога повече да не подхващаме тази тема и в този момент му се промени и изражението и начина на говорене. Не знам защо го пиша това,може би искам да си излея душата.. да чуя странично мнение,защото с никого не съм споделяла,имам много близки,но най-добрият ми приятел е човека на когото за всичко съм разчитала,никой друг не чуватвам толкова близък като него . Посъветвайте ме :(

Eskapel4o
01-13-2013, 22:26
Сега имаш ли чувства към най-добрия си приятел или не ?

GLaDOS
01-13-2013, 23:17
Реши какво искаш и действай.Според мен,когото и да избереш (малко или много) ще изгубиш другия.

BBear
01-13-2013, 23:29
Не съм сигурна дали е любов или просто обич

Eskapel4o
01-13-2013, 23:45
Или увличане ? ...

BBear
01-14-2013, 00:23
Да има,но може би реших,че искам да не разрушаваме това,което сме градили през годините и да продължим както до сега,защото държа прекалено много на него,за да го загубя като рискувам след време да не се получи и края да не е приятен за никого.

Seattle
01-14-2013, 01:07
Той 5 години е държал в себе си чувствата си заради тва че не е имал смелост да ти каже, и сега като е събрал кураж ти си го отрязала. Мислиш ли че все още ще сте "най добри" приятели?

Kazeone
01-14-2013, 08:09
Не искам да го наранявам,макар че вече му показах,че би било нередно и един вид го отблъснах . И той ме помоли никога повече да не подхващаме тази тема и в този момент му се промени и изражението и начина на говорене.
That

Той 5 години е държал в себе си чувствата си заради тва че не е имал смелост да ти каже, и сега като е събрал кураж ти си го отрязала. Мислиш ли че все още ще сте "най добри" приятели?
& this.
И аз съм на същото мнение, като Seattle - не съм сигурен, че след това би трябвало да очакваш, че всичко ще е както преди. След като са отблъснати по такъв начин, повечето хора гледат да се откъснат от даденият човек (малко или много), за да избегнат още бъдещи наранявания. Ако си мислиш, че сега ще му е много кеф да слуша за сегашния ти приятел....лъжеш се жестоко. Момчето изпитва (доста силни) чувства към теб и след като си го отблъснала, най-вероятно ще иска тези чувства да изчезнат....А това не става, като постоянно си комуникираш/виждаш с точно този човек, към който си ги изпитвал.
P.S.: I'm getting so tired of this friendzone bullshit. Вечни приятелства няма, има вечни интереси. Не знам какво искаш/не искаш да изгубиш с него, но така или иначе, вече е тръгнало натам. Решавай кой от двамата избираш, защото времето тече и накрая може да съжаляваш.

Wednesday666
01-14-2013, 09:46
Сложно е станало.
Обаче както казаха преди мен - 5 години е мълчал, накрая ти е казал и ти си му дала някви противоположни знаци.
Вземи помисли малко над това кое ще е по-добре за теб.
От най-добри приятелства са излезли мнооооого сполучливи, дълги и хубави връзки.
Аз бих опитала, защото не бих тръгнала като теб с мисълта, че нещо може да ни прецака отношенията.

shmatarok
01-14-2013, 10:56
Отношенията ви така или иначе вече са прецакани, след като той те е целунал и ти си реагирала така.
Ако бях на теб, щях да избера приятеля.

s40t4
01-14-2013, 22:58
Има два варианта: Единя е да се пробваш с него, колкото да не го загубиш като приятел и ест. да се молиш да се споучат нещата на друго ниво, а другия вариант е да го отрежеш и да забравиш за него за неопределен период време, защото той вече няма да има желание да те вижда, камо ли да сте в старите си отношения. Другото,което ме навява на мисълта е,че е ТЪПО да тръгнеш с най-добрия ти приятел само и само да не го загубиш като човек. Защо е тъпо.. защото вие ще тръгнете иии колко ще издържите? Запитай се колко трае една твоя нормална може и дълга връзка и дали си заслужава? А и другото ТЪПО е,че за тези 5 години можеше да си покаже чуствата, а не да си мълчи все едно нищо няма и с всеки ден да прониква в теб като най-добър приятел и да знае всичко за теб и прочие... и естествено можеби е знаел и като си е сподели чувствата към теб какво ще последва и какъв ще е отговора ти. Можеби е очаквал положителен отговор понеже от доста време се познавате и знаете всичко един за друг или с други думи кътните зъби си знаете.

ForzaFelipe
01-15-2013, 00:08
Без да чета целия ти пост ми е ясно за какво става дума...познато ми е..Виж до колкото разбрах вече нещата са се объркали като сте се целунали,вече няма какво да губите,няма да загубите приятелството си,защото то вече е разклатено,за това просто пробвайте.Очевидно те е страх да не се объркат нещата и да го нараниш и тва по някакъв начин показва,че ти имаш чувства към него,но ти е объркано дали по приятелски или като нещо повече.Според мен трябва да пробваш,дори и да не се получи,така нещата ще получат завършек и има шанс ако не се получи,да си останете приятели,а ако не пробвате постоянно ще се чудиш дали ти нямаше чувства към него и дали нямаше да се получи нещо ;)