PDA

View Full Version : Фитнес - искам да започна да тренирам.



Mexo
01-13-2013, 22:38
Здравейте на всички ! Това е първата ми тема в форума и с нея искам да ми помогнете с въпроси свързани към фитнеса. На 18 години съм и до сега никога не съм работил върху тялото си . Не съм много висок 1.75 съм и тежа някъде около 59-60kg не повече . Абе с две думи дребничък съм :d . Та въпросите ме са : от къде да започна , как да тренирам , на какво да обърна по голямо внимание .Искам да си оформя тялото , нямам излишни килограми даже май са малко , само дето имам малко мазнини на корема от нездравословно хранене(чипсове,газирани напитки и такива хубави но вредни неща ) , но искам да се приведа в ред и да започна да спортувам. Честно казано ми се струва невъзможно , но като се замисля няма невъзможни неща !

firstdiesel
01-14-2013, 17:42
няма невъзможни неща ;)
e малко си изтървал хормоналния приток, ама ... еби му майката

като влезеш в залата хвани инструктора да ти обесни кое упражнение как се прави ... като най-важните са клек, мъртва тяга, вдигане от лег, рамена преса (пред гърди),гребане с щанга, издърпване на вертикален скрипец (пред гърди) - това са базовите упражнения, тоест тези, които ти трябват за да изградиш физика. Също така тези упражнения, ако не ги изпълняваш правилно има вероятност да се контузиш, за това трябва да ти ги покаже някой, който знае какво показва!

научи се да ядеш ...
яж често по по-малко, 6 пъти на ден е добре. Наблягай на храни богати на белтъчини и мазнини, защото аз такава диета ще ти предложа ако искаш да качваш мускулна маса и да гориш мазнини (% подожни мазнини да бъде намален).
МАЗНИНИТЕ ТРЯБВА ДА СА ОТ ЖИВОТИНСКИ ПРОИЗХОД! - животинска мас, яйца, сланина, краве масло ...
Белтъчини има в - бяло месо, червено месо, извара, сирена, кашкавали, яйца, кисело мляко (има само около 3 гр/100 обаче може да се яде по много) ...
Зеленчуци трябва да свикваш да ядеш, понеже ще ти трябват за ензими, т.е. да улеснят и ускорят храносмилането
Плодове - за витаминно задоволяване

като изпълниш тези две работи .. ще пусна още инфо

Everytime
01-23-2013, 22:39
Здравейте на всички ! Това е първата ми тема в форума и с нея искам да ми помогнете с въпроси свързани към фитнеса. На 18 години съм и до сега никога не съм работил върху тялото си . Не съм много висок 1.75 съм и тежа някъде около 59-60kg не повече . Абе с две думи дребничък съм :d . Та въпросите ме са : от къде да започна , как да тренирам , на какво да обърна по голямо внимание .Искам да си оформя тялото , нямам излишни килограми даже май са малко , само дето имам малко мазнини на корема от нездравословно хранене(чипсове,газирани напитки и такива хубави но вредни неща ) , но искам да се приведа в ред и да започна да спортувам. Честно казано ми се струва невъзможно , но като се замисля няма невъзможни неща !

Значи,виж сега. :) Не искам да ме разбереш погрешно,но човек,който не знае от къде да започне,искам да кажа човек с 0 познания не знае какво да пита и колкото и да му обясняват става по-трудно - ОБЪРКВА СЕ ТОТАЛНО.Предлагам ти да влезнеш в bb-team.org и да изчетеш всичко в раздел хранене и тренировки. След това,ако имаш въпроси можеш да попиташ пак.Успех!