PDA

View Full Version : Нещата се обърнаха между нас...



tseti
01-13-2013, 22:44
Здравейте!
Познавам се с едно момче повече от 3 години,но с него сме само добри приятели..Това момче показа,че има чувства към мен.Той е грижовен,винаги ме е разбирал,,той е човека,когото чувствам че никога не бих предала. Обичам го много,за нищо на света не искам да си разваляме приятелските отношенията. Преди година говорихме на тази тема и се оказа,че той ги има тези чувства от самото начало на запознанството ни,а никога по никакъв начин не ми е показвал нищо. С него споделям всичко,както и той с мен. Проблема е,че аз започнах съвсем скоро(2-годишна) връзка и той точно сега реши да ми покаже чувствата си. Аз тогава му казах,че моите чувства към него са просто приятелски.Колкото и да болеше той го предоля не можеше нищо да направи,защото той бе ми казал твърде късно...Не мина и година с приятеля ми се разделихме...Но ние с това момче сме още си бяхме приятели....
И една вечер се събрахме приятели да пием ...точно тогава той почти не разговаряше с мен ..отдалечи се от мен ... Но тази вечер аз щях да остана да спя в тях...и така стана...Спахме на едно легло...в началото нито ми посягаше нито нищо.Незнам нещо го прехвана и ми каза че искал да предолея бившия си и ме попита дали съм готова за нова връзка,но аз не бях готова.. Но чувствах че бих рискувала да го направя да опитам този път. Прегръщаше ме силно. Усещах как бях обичана и защитена. Това което си говорихме така и си остана,нямаше между нас отговор...На сутринта и думичка не ми каза по тази тема...Станахме ,закусихме всичко беше добре...Прибрах се и вечерта му писах и го питах какво беше това което ми го каза миналата вечер в леглото. А неговите думи бяха ,че това което е казал е било грешка,много съжелявал незаел как да ми се извини... И каза на сутринта ще ми се обади пак да говорим на тази тема..
Как един човек който чувства това нещо ще ти го каже и на другият ден да ти се извинява с думите че това е било просто грешка. А то се личи,че има чувства все още към мен.
Нещата се обърнаха между нас..преди той се бореше за мен ,а сега аз за него.. просто той ми каза че е било грешка защото не иска да ме губи и като приятел... а знам че има чувства към мен..
А аз искам това момче кажете ми как да постъпя ? И ако може без обиди и клевети ..
Благодаря предварително !

Seattle
01-14-2013, 01:30
Когато сме пияни, си казваме истини които нямаме смелост да изречем трезви. Това по твоите думи е 2-ри път да ти казва че иска нещо повече (та дори и пиян). Време е ти да предприемеш нещо. Кажи му че с времето си го обикнала и искаш нещо повече от приятелска връзка, без овъртане за да няма неразбрали (отново)! Ако стане, хубаво. Ако не стане, поне знаеш че си опитала и няма да те грезе от вътре.

xXxPETYAxXx
01-14-2013, 07:04
Казал ти е, че е било грешка, заради твоята реакция или по-точно липса на такава.
А ти вече с отношението си, си му показала неедин път, че го приемаш само за приятел.
Всъщност май и ти не знаеш какво искаш със сигурност, но както и да е.
Поговори с него за чувствата си.

Kazeone
01-14-2013, 07:57
Здравейте!
Нещата се обърнаха между нас..преди той се бореше за мен ,а сега аз за него..

Както е казано в по-горния коментар - момчето два пъти ти е споделило как се чувства спрямо теб, макар че първият път е бил отритнат. За да се случи това нещо два пъти се иска известно количество смелост от негова страна (imo), защото повечето момчета не биха рискували 2ри път.
Не знам, дали ти си сигурна какво искаш, но пък съм убеден, че ако се чудиш още малко, той ще си тръгне, а когато това стане - ти ще тичаш след него и ще се мъчиш да се получи нещо. Винаги става така.
Тук идва момента да решиш, дали искаш да имаш нещо повече от приятелство с него, защото няма смисъл да му казваш, че изпитваш същото като него и след 2-3 седмици да кажеш, че искаш да сте само приятели..
След като измъдриш, какво всъщност искаш, говори с него, пък каквото стане.

Amore-Mio*
01-14-2013, 10:01
Като толкова искаш да си с него и си сигурна в решението си - действай ти.
Нормално е момчето да се притеснява в момента, щом веднъж е бил отхвърлен. Вероятно си мисли, че ще се получи пак същото.

Tsukuda_Hiroshi
01-17-2013, 06:01
Според мен преди те е спирало И това (не само врЪзката ти с другия) да не си развалите приятелството с врЪзка. Сега може би него го спира точно сЪщото нещо, а може и да не знае ти какво мислиш по вЪпроса. Както каза xXxPETYAxXx - има липса на реакция от твоя страна. Който и да е нормален човек няма да знае как да реагира.
Ако сте били дЪлго време най-добри приятели, значи сте се опознае достатЪчно: знаете как да се отнасяте 1 с друг, какво ви харесва, какво ви дразни... Той е направил крачка, отхвЪрлила си го, ти си направила (или поне така си мислиш), той се дЪрпа. 'фАни сЕдни и поговори с човека. Вероятно още те обича, но не е сигурен в теб. Така като ви "гледкам", ще сте много яка двойка. Само трябва да си готова да го загубиш като приятел. Всичко става... Ако някой ден зЕмете, че скЪсате, оставаш без най-добЪр приятел в негово лице.