PDA

View Full Version : Скарахме се



dimitar_ak
01-14-2013, 07:38
Не знам дали темата е за тук или за горния раздел. Скарването е по-скоро за любов, но пък поводът е за тук. Споделих с приятелката си тази статия и ми е интересно какво мислите вие по този въпрос?

http://www.moetodete.bg/intimno/partnioorstvo-bez-seks.html

nymphadora
01-14-2013, 07:55
Заради статията ли се скарахте и защо по-точно?

dimitar_ak
01-14-2013, 07:58
Защото повдигам темата за трети път. А статията все едно е писана за нас.

DisappointedDreamer
01-14-2013, 08:22
Значи няма промени в броя пъти, в който го правите в месеца?

За мен секса е важен. Не е най-важния, но е част от пъзела, който в края прави 'връзка'. Разбира се, че ако има проблеми (в работата, смърт в семейството, дете, финансови и етц) желанието за секс може да се намали, но аз лично не бих искала то да изчезне напълно. Сексът е нещо интимно. Нещо на много по-високо ниво от само физическото, особено ако сте в сериозна връзка.

След определен период от време липсата му ще започне да оказва влияние - върху настроението на двойката, върху това колко силна е връзката ви.

Мисля, че трябва да се допиташ до твои възрастници. На 17 години съм и между моите сили/енергия/желания и човек на 35 години, има огромна разлика.

marilyn
01-14-2013, 08:28
За мен сексът е много важен. Той сближава, а и е израз на някакви емоции, чувства, желания, когато е правен с любимия. Аз лично не мога без секс и ако човекът до мен не ми го дава, започвам да се оглеждам навън. Липсата на секс влияе на връзката, някак си според мен хората могат да си станат чужди.
А и хората имаме нужда да се чувстваме желани... имаме нужда човекът до нас да ни показва постоянно колко много ни иска. И това, когато изчезне... удар по самочувствието.
Поговорете си. Не знам колко ние тук сме компетентно мнение... ти си доста по-голям от нас, но дано сме успели да ти помогнем.

DisappointedDreamer
01-14-2013, 08:32
Надето е права. Сексът е доверие, любов, вярност, желание да бъдеш с този човек. Връзка без него е просто като приятелство - приятно ми е с теб, но не искам интимност. Сексът (в сериозна връзка) е разговор с действия, в който обясняваш, че вярваш на този човек, искаш този човек, харесваш го.

dimitar_ak
01-14-2013, 08:50
Не е да не искаме интимност, а просто единият иска много повече от другия и нещата обикновено се случват рядко и все по негова инициатива.

DisappointedDreamer
01-14-2013, 08:53
Рядкото желание би ме натъжило.

marilyn
01-14-2013, 09:05
Не е да не искаме интимност, а просто единият иска много повече от другия и нещата обикновено се случват рядко и все по негова инициатива.

Това може да ме изкара извън релси. Преди години имах едно такова гадже... сексуалният му апетит беше доста по-малко в сравнение с моя. Еми.. не издържах. Колкото и да го харесвах, беше умно, хубаво момче и ми даваше много като усещане, контакт и тн. Но секса...

Поговорете си, знам, че сте отдавна заедно и се обичате, просто внимавайте да не си развалите връзката заради това. Ти си си в правото, просто се опитай да разбереш къде е проблема.

granger
01-14-2013, 09:29
Съгласна съм с Надето. Сексът не е само секс, така да се каже. Той сближава,отдушник на емоции е , изпускаш парата,наслаждаваш се на партньора си. В момента съм във връзка, но не живея заедно с приятеля си , затова и не правим секс редовно,но ако живея с него , трудно бих се сдържала да не му скачам по 3 пъти на ден минимум.
Интересно е и защо се карате, смисъл то е ясно защо,но защо не се опита да поговори с теб вместо да се кара с теб. Тъпичко е. Сексуалния ви апетит явно е на различни нива,което си е голям фактор в отношенията. А и незадоволеността предизвиква раздразнителност...
Би следвало да подходиш по-тактично и по-завоалирано ,и да я преразположиш към разговор. Идея как обаче-нямам.

SpiritInBlack
01-14-2013, 10:57
Здравей , колега.Доживях и ти да пуснеш подобна тема отново , хаха. Виж , колко важна част е сексът зависи само от вас 2мата и на какво ниво е връзката ви.Казано по друг начин , сексът играе различна роля при взаимоотншенията , които се очаква да свършат ( а дано , ама надали ) с брак и тези , които са започнали в дискотека.Нормална е разликата между либидото ви да оказва някакво негативно влияние , но такива неща се случват.Все пак , взаимоотношенията между двама души се градят на взаимни компромиси и уважение.За да завърша нека кажа следното - бил съм влюбен само 1 път истински. Аз бях първият приятел на въпросното момиче ,и повярвай ми, през акъла ми не е минавал сексът.Исках просто да се държим за ръка и да прекарваме максималко време заедно.Казва ти го човек , който е ебал много курви от дискотека.
Поздрави и да кажеш как се развиват нещата.

DisappointedDreamer
01-14-2013, 12:16
, които са започнали в дискотека.

Ох. Това не е вярно. Най-добрата ми приятелка срещна приятеля си в дискотека в Китен. И двамата са от София, един квартал, и са заедно вече 2 години.

ShtrudeL
01-14-2013, 13:06
Не е да не искаме интимност, а просто единият иска много повече от другия и нещата обикновено се случват рядко и все по негова инициатива.

this.

Аз, като една голяма филмарка, обичам/обожавам секса и е имало периоди, в които ми се е правело постоянно и няма нормален разговор, в който подсъзнанието ми да не се е обаждало и да съм си помисляла някакви сексуални неща..
НО, когато някой с по-голям сексуален апетит от моя иска повече секс от мен, или ми прави сексуални намеци/говори за секс прекалено много, губя всякакво желание и ставам по-скоро разнежена..

Може и с твоята приятелка да е така... Да си създал някакво чувство у нея, което... все едно да почнеш да я гушкаш и в главата и да мине мисълта 'ох пак ли иска секс..', а ти може просто да искаш да я гушкаш.. примерно..

Това е гадно всъщност..



С първото ми гаЖе, може да се каже, че от както почнахме да правим секс, аз бях в повечето пъти инициатора, да не говорим, че е имало случаи, в които съм правела някакви намеци, пък на него не му се е правило секс..
От една страна ми беше хубаво, защото имах постоянно желание за секс, от друга е изнервящо, защото неговото пък не беше толкова силно като моето..

DragonLady
01-14-2013, 13:22
За мен сексът е много важен. Той сближава, а и е израз на някакви емоции, чувства, желания, когато е правен с любимия. Аз лично не мога без секс и ако човекът до мен не ми го дава, започвам да се оглеждам навън. Липсата на секс влияе на връзката, някак си според мен хората могат да си станат чужди.
А и хората имаме нужда да се чувстваме желани... имаме нужда човекът до нас да ни показва постоянно колко много ни иска. И това, когато изчезне... удар по самочувствието.
Поговорете си. Не знам колко ние тук сме компетентно мнение... ти си доста по-голям от нас, но дано сме успели да ти помогнем.


И аз съм на това мнение.
Изчезне ли секса, започват проблемите в отношенията. Не се ли оправи секса дорде е време, връзката бавно, но сигурно се руши.

anonymous708973
01-14-2013, 16:02
обичам/обожавам секса и е имало периоди, в които ми се е правело постоянно и няма нормален разговор, в който подсъзнанието ми да не се е обаждало и да съм си помисляла някакви сексуални неща..
НО, когато някой с по-голям сексуален апетит от моя иска повече секс от мен, или ми прави сексуални намеци/говори за секс прекалено много, губя всякакво желание и ставам по-скоро разнежена..

Щруд, ти си ми астралната близначка :д
Много вярно.

ShtrudeL
01-14-2013, 16:11
:3
Така де..

Обич'м да ме дразнят, без да ми дават веднага, за да си се натискам и нахалствам самичка. :3 уу :3 Всъщност май предпочитам като ще правим секс, аз да съм тази, която ще се натиска за това, а дори и момченцето да иска, пък аз не съвсем, пак да изглежда, че аз искам повече :3
А толкова е възбуждащо понякога и на двамата да ви се прави секс, ама единия да се дърпа нарочно.. :3 А дори и да не е нарочно е сладко да не искаш точно в тоя момент, а веднага в следващия да почне да ти става хубаво от нахалството и упоритостта на другия.. :3 хаха

anonymous708973
01-14-2013, 16:13
сладко да не искаш точно в тоя момент, а веднага в следващия да почне да ти става хубаво от нахалството и упоритостта на другия.. :3 хаха

every time :D :D

marilyn
01-14-2013, 16:16
НО, когато някой с по-голям сексуален апетит от моя иска повече секс от мен, или ми прави сексуални намеци/говори за секс прекалено много, губя всякакво желание и ставам по-скоро разнежена..



Ох, при мен е точно обратното... почвам да искам повече.. ако има на къде повече де..

ShtrudeL
01-14-2013, 16:26
Ох, при мен е точно обратното... почвам да искам повече.. ако има на къде повече де..

хм странно..
Повече ме радва идеята да го искам много силно и да не ми го дават (е не прекалено дълго ест), от колкото да изгубя всякакво сексуално желание, подтиснато от силното такова на човека отсреща..
А и по тоя начин се чувствам по-сексуално 'озлобена' и 'недетенце'.. 8-)

Чак секс ми се доправи при мисълта.. 8-)

marilyn
01-14-2013, 16:27
хм странно..
Повече ме радва идеята да го искам много силно и да не ми го дават (е не прекалено дълго ест), от колкото да изгубя всякакво сексуално желание, подтиснато от силното такова на човека отсреща..
А и по тоя начин се чувствам по-сексуално 'озлобена' и 'недетенце'.. 8-)

Чак секс ми се доправи при мисълта.. 8-)

Тук това е интересното, че имаме различни мнения и усещания.

SpiritInBlack
01-14-2013, 16:56
Едва ли на Димитър му пука кога , как , къде и с кого се прави секс ,на която и да е от вас.

Митко , убеден съм , че знаеш какво трябва да се направи , прочети какво съм написал и по-горе.Това , което може да се добави , е , че трябва да седнете да си поговорите като възрастни хора , но с едно голямо условие.Материята е изключително деликатна , особено ако жената е инициаторът на повечето ви сеанси , т.е. ти да се дърпаш.Кажи и евентуалните причини по много деликатен начин и решете проблема заедно.

TheBeliever
01-14-2013, 17:06
Казваш, че повдигаш въпроса за трети път. Как реагира тя, какви са нейните аргументи в днешното скарване, и като цяло какво е нейното отношение към създалата се ситуация?

bloodyF
01-14-2013, 17:09
разнообразете си ежедневието
ако ходите на работа, после вкъщи, после вечеря, душ, книга/телевизия и лягате и евентуално (не)правите секс е нормално желанието да е убито
заведи я навън, двамата да сте си, или в компания, прошушни и нещо преди да се приберете, а като се приберете направи обстановката по-романтична-свещи и вино ще свършат работа + някое парче от дълбоките нежни архиви примерно


напоследък съм в 'сух' период и съм малко спряла, но все пак се надявам да ми схванеш мисълта 8-)
късмет





edit

тези , които са започнали в дискотека


и моите взаимоотношения с моя човек започнаха в дискотека, засега 4 месеца, още се крепим
не виждам проблема при мястото за запознанство с даден човек

xXxPETYAxXx
01-14-2013, 17:18
Много ми е забавно да чета как 16-20 годишни дават съвет на 35+, ама той защо ли е пуснал темата точно в тоя форум?!
Проблемът не е липсата на секс, а това, че единият му се прави, а другия не. Липсва синхрон в това отношение, което честно казано нямам идея как може да се оправи.
Разнообразяване естествено, ама щом живеете заедно по-скоро я прати в някой стриптийз бар с момичетата. Т.е. разнообразете със самостоятелни дейности.
Или ако имате възможност идете някъде на почивка, на някое романтично място.

ShtrudeL
01-14-2013, 17:19
Едва ли на Димитър му пука кога , как , къде и с кого се прави секс ,на която и да е от вас.

Митко , убеден съм , че знаеш какво трябва да се направи , прочети какво съм написал и по-горе.Това , което може да се добави , е , че трябва да седнете да си поговорите като възрастни хора , но с едно голямо условие.Материята е изключително деликатна , особено ако жената е инициаторът на повечето ви сеанси , т.е. ти да се дърпаш.Кажи и евентуалните причини по много деликатен начин и решете проблема заедно.

Да бе.. представям си как сядат на масата, кръстостват ръцете си отгоре и почват "Хайде да решим проблема ни със секса! Кога искаш да го правим? Защо не го правим? Работата е много сериозна и деликатна и искам да получа отговор. Сигурно много те възбужда този разговор?.."

dimitar_ak
01-14-2013, 17:44
Още не живеем заедно. Това предстои до няколко месеца.

bloodyF
01-14-2013, 17:52
ти нали живееш сам?
излезте навън (сами както каза Петя, или заедно) и после я покани у вас
най-добре някоя събота, когато не сте на работа и сте по-отпочинали , съответно по-спокойни

karllyn
01-14-2013, 17:59
честно казано и аз бих се натъжила, ако приятелят ми не изпитва желание да прави секс с мен .... Да чукна на дърво, от две години сме заедно и до сега не ми се е случвало да се скараме на такава тема :) Винаги и двамата искаме да правиме любов и го правим с желание и двамата и винаги ни е много хубаво :) Дано се оправите с твоята приятелка... От тези благинки не бива да се отказва човек :P

marilyn
01-14-2013, 18:00
^^Е, то ако е за единия път ок, ама явно имат проблем, който няма да се реши с едното канене у тях.

xXxPETYAxXx
01-14-2013, 18:38
Още не живеем заедно. Това предстои до няколко месеца.

А, моя е грешката, извинявам се. Някак липсата на секс просто я свързвам по мой си подсъзнателен начин с дълго съжителство и еднообразие.
Не знам каква е причината за този проблем при вас, нито дали съществува отдавна или е само период. По принцип на мен не ми липсва желание, но понякога и други проблеми оказват влияние на либидото. Ако проблемът е от скоро обсъдете какво ви тревожи и т.н. в по-общ план, не конкретно за секса. Пък вие сте заедно от дълго време явно, така че не намирам нищо странно, ако се повдигне разговор и за сексуалните ви отношения.

prysnata_ti4inka
01-14-2013, 18:42
dimitar_ak, ако я карате така, скоро нищо чудно да се разделите с приятелката ти. Давам ви най-много месец-2.

nymphadora
01-14-2013, 19:17
Сексът е важна част от една връзка.Ама много.Щом той куца и връзката ви няма да отива на добре.

Пък вие ще живеете заедно..Аз лично не бих си задълбочавала толкова отношенията с човек,с който имаме (големи)различия.