PDA

View Full Version : ПОМОЩ!! СПЕШНО МИ ОБЯСНЕТЕ ЗАДАЧИТЕ !!! МОЛЯ ВИ !!!



wish.it
01-14-2013, 17:08
Здравейте, имам един ужасен проблем-не разбирам задачите по математика за работа. 7 клас съм и ми предстои кандидатстване, затова моля ви помогнете! И така, моля ви решете тези задачи, ако желаете! Благодаря предварително:

1 зад/За да се изпълни поръчка в определен срок, във фирма трябвало да ушиват по 45 шапки на ден. През първите два дни ушитите шапки били с 11 цяло и 1/9 % на ден по-малко от предвидения брой. Тогава фирмата увеличила производителността по план с 20 % и три дни преди срока останали за ушиване още 10 шапки. Намерете за колко шапки е била поръчката.

2 зад./Бригада, за да изработи една поръчка от машинни детайли в определен срок, трябва да изработва по 25 детайла дневно. След 3 дни работа бригадата увеличила дневната си производителност с 5 детайла, поради което изработила 100 детайла над определения срок. Да се намери колко детайла е изработила бригадата и за колко дни?

3 зад./Един работник може сам да свърши определената работа за 8 часа, а друг работник-за 5 часа и 20 минути.Отначало първият работник работил сам 3 часа, а след това се включил и вторият. Да се намери в колко часа е била свършена 75 % от работата, ако първият работник е започнал да работи в 9 часа и 20 минути сутринта и двамата са направили почивка от 13 часа до 13 и 30 мин. часа. на обяд.

4 зад./Басейн се пълни от две тръби, всяка от които може да го напълни сама съответно за 12 часа и за 16 часа. За колко време ще се напълни басейнът, ако отначало работи 3 часа и 36 мин. само първата тръба, а след това бъде пусната и втората?

5 зад./Басейн може да се напълни през една тръба за 9 часа и да се изпразни през друга за 15 часа. Първата тръба била отворена известно време, след което я спрели и отворили втората. Тя била отворена 1 час по-малко от първата, след което се оказало, че басейнът е пълен до половината. По колко часа е била отворена всяка от тръбите?

БЛАГОДАРЯ АКО НЯКОЙ СЕ ПОСТАРАЕ И МИ ПОМОГНЕ, ЗАЩОТО МИ Е СПЕШНО!! БЛАГОДАРЯ ВИ, АКО НЯКОЙ СИ НАПРАВИ ТРУДА ДА ГИ РЕШИ И ДА МИ ГИ НАПИШЕ, ЗА ДА СИ ГИ ОБЯСНЯ. БЛАГОДАРЯ!!!

wish.it
01-15-2013, 10:52
Моля ви, помогнете ми, в сряда имам тест! ;ss

Noja
01-15-2013, 11:43
2 зад
100:5=20 дни
20+3=23 са работили
3.25=75 части
[25+5].20=30.20=600 части
600+75=675 детайла общо
Това е ама дали е верна не мога да обещая ако имаш отговри сверяваи.

После мога да реша още някоя.

Сигурен ли си ,че 1 зад си е написал правилно.

wish.it
01-15-2013, 17:50
Благодаря ти много, настина много! А относно 1 зад. - да, точно така е и в учебника. Колко я решавах и нищо. Сигурно има грешка. И отново много благодаря. Оценявам го!!! :)

wish.it
01-15-2013, 17:52
А относно 2 зад. ДА, НАПЪЛНО ВЯРНА Е!! БЛАГОДАРЯ ТИ! :)