PDA

View Full Version : Имам въпросчета.



fUcKsMiLe
01-14-2013, 18:45
Сериозни въпроси са, затова бих желала и сериозни отговори.
Знам, че не всички са запознати и още не са завършили (в това число и аз), но ми е интересно.
Всъщност чак сега започнах да се интересувам от изпити и матури и не съм сигурна какво точно се прави и да.. :д
*Ако някой е влязъл в такава специалност, може ли да ми каже какви изпити точно е имал?

Значи, насочила съм се да кандидатствам с АЕ след 12 клас и се чудя какви други професии, освен учител или преводач можеш да практикуваш специално в България? А навън?
По-добре ли е, ако изкарам бакалавърска степен по Английска филология и примерно магистър по нещо друго или бих могла да се оправя и само с Английската филология занапред?
Ако реша да вляза в специалност с език, който не съм учила и си нямам и понятие от него, тогава от самото му начало ли ще започнат да обучават/преподават или трябва да си го учил задължително като предмет или поне да имаш някакви основи?

Ако се сетя нещо друго ще питам после.
Мерси. ^__^

feikk
01-14-2013, 19:09
Дори да имаш сертификат от Кеймбридж по АЕ, ако запишеш английска филология, го почваш от самото начало. :D Лингвистика, транскрипции, морфеми и кви ли не още глупостЕ. :D Друго не мога да ти кажа за филологиите, винаги съм ги смятала за ненадеждни в моя живот, специално :Д Балканистика бтв ми се струва яка, доста езици учиш там, ама нз 8-)
И а да, само изпит по АЕ ти трябва за английската мисля, ако греша, поправете ме, но изпита си е бая тегав... една приятелка дето имаше дооста добро ниво по езика, въпреки всичко ходи цяла година във фарос, преди тва.

anonymous908491
01-14-2013, 19:12
Ако си хубава не ти трябва образование

fUcKsMiLe
01-14-2013, 19:36
...

Аз знам, че ще ми е изпита по АЕ, но супер много се радвам за това, че ако почна дадена филология, започвам от началото. Значи мога да си вкарам още 1-2 мечтани езика в желанията си за специалност. :D
Аз четох някъде, че след време може да си избереш още един език да учиш, но не съм сигурна как стоят нещата там. Ама това за сега не ме засяга особено.
И мерси ^^ :D

Sunshinebabybyy
01-14-2013, 20:16
Оййй ^^

fUcKsMiLe
01-14-2013, 20:18
'Драстее ^^

Sunshinebabybyy
01-14-2013, 20:22
Хаййй ^^ как сии ;33

fUcKsMiLe
01-14-2013, 20:29
Добре съм като цяло, ти как си?
Какво става с теб? ^_
Не съм те виждала тук отдавна^^

LovEsIckk
01-14-2013, 20:29
Аз лично за България не виждам какво друго бъдеще с английска филология имаш освен преводач или учител.
И като казах България, не забравяй, че тук никой не работи по специалността си.
Ако имаш високи оценки и можеш да си спокойна, че ще влезеш в която специалност искаш, то запиши нея.Нещо, което ти харесва и ти се отдава.
Не прави, като мен.Аз записах нещо от което не се интересувам, не ми е интересно и не харесвам.Ходя само за да пия кафе, не запомням нищо и нищо не ми представлява интерес.За това и ми е трудно, като дойдат сесии. :)

Sunshinebabybyy
01-14-2013, 20:32
Добре съм като цяло, ти как си?
Какво става с теб? ^_
Не съм те виждала тук отдавна^^
ауууу , ми добре .. работя ^____^ уча ..
като цяло всичко ми е ток :р

ilovedeath
01-14-2013, 20:35
Не прави, като мен.Аз записах нещо от което не се интересувам, не ми е интересно и не харесвам.Ходя само за да пия кафе, не запомням нищо и нищо не ми представлява интерес.За това и ми е трудно, като дойдат сесии. :)

Защо не промениш това?

EinGutesKind
01-14-2013, 20:36
Ако запишеш филология, се приготви да четеш стотици книги на съответния език ... не е много лесно, искат се здрави нерви и памет. Иначе може редактор в някое издателство, както и да даваш частни уроци - за чуждите езици се взимат стабилни пари от това.

LovEsIckk
01-14-2013, 20:38
Защото за да сменя специалността, процедурата е много сложна.
Плюс това трябва да държа приравнителни изпити по предметите, които учат в специалността, която искам.
Аз съм 2 курс.Това са доста изпити.Няма как да се вземат всички. Дори мисля, че е вече невъзможно, като осъществяване прехвърлянето.
Варианта е да прекъсна и запиша на ново.Но така излиза, че последните 2 години съм ги загубила за глупости.
Ще избутам това и живот и здраве, като магистратура ще запиша, това което искам и ме влече.

fUcKsMiLe
01-14-2013, 20:49
ауууу , ми добре .. работя ^____^ уча ..
като цяло всичко ми е ток :р

Радващо ^__^

Наско, мерси за отговора :D Знам, че ще трябва да уча като побъркана, ако искам да си изкарам добра оценка накрая по дадения език.

EinGutesKind
01-14-2013, 20:58
^ Не добра оценка, а каквато и да е оценка, различна от 2 :D

fUcKsMiLe
01-14-2013, 20:59
Е, за мен не е особено добре да изкарам 3, просто защото искам да си ми е заслужена и да е просто добра. 2 няма да е.. Т'ва поне го знам :D

LovEsIckk
01-14-2013, 21:10
Университета ще те развали, споко.
Тогава ще ти пука само да хванеш 3-ката.
Аз съм си развалена отдавна ама моите колежки си бяха доста ученолюбиви, влезли в специалността с пълни 6-ци, а сега да ги видиш..Ех, студентски живот, развратен живот..

Между другото къде мислиш да кандидатстваш?
Ти от къде беше?

fUcKsMiLe
01-14-2013, 21:29
В СУ засега имам планове, но не съм на 100% сигурна. Има време да мисля.
И съм от Кубрат(Разград/Русе). :D

PainMonopoly
01-14-2013, 22:00
Ако завършиш филология, е твърде малко вероятно да си работиш по специалността. Познавам филолози които след магистър започват наново съвсем друго висше защото филологията не им дава особени перспективи.

И на мен са ми интересни езиците, но реално шансовете да се наложиш с филология са твърде малки.

LovEsIckk
01-14-2013, 22:05
Русенски, ВТУ?

fUcKsMiLe
01-14-2013, 22:20
И за Русе съм мислила(там е по-вероятно да уча де, но СУ си ме влече), но имам още време да реша къде, как и с какво ще кандидатствам. А относно филологията, аз нямам желание да оставам тук. Извън България мисля, че би била по-голяма реализацията от колкото тук филология + друга специалност.