PDA

View Full Version : Татус на 13?



raror
01-14-2013, 21:23
Чудя се дали да си направя татус на ръката, да е най-много 10х10см. с растителни пигменти та се чудя дали има някаква опасност за организма на тая възраст?

Моля, не се отклонявайте от темата...!

xXxPETYAxXx
01-14-2013, 21:28
Изчакай! То, че не влияе положително на организма е ясно, не знам дали е по-вредно, ама и без това няма смисъл.
Когато пораснеш и съответно наедрееш, татуса ще заприлича на някаква драсканица.

Sc0RcH
01-14-2013, 21:32
На 13??? What the hell is this shit?!

Зайче..
01-14-2013, 21:48
Познавам момичета, които се татуираха на по 13 и нищо им нямаше, нооо все пак при всеки е индивидуално, така че аз на 100% не мога да ти кажа дали е опасно, или не ;д.

Slobbery
01-14-2013, 23:55
След 2 години ще съжаляваш,ще имаш различни интересии...живия пример е с една бивша съученичка.. татуира си Metallica на кръста...а сега случа коренно различна музика и се чуди как да го скрие..:)

ForzaFelipe
01-15-2013, 01:21
Не бързай толкова,изчакай поне още 2-3 години ;) Не толкова до това,че може да ти се случи нещо,а до това че си още малка,вкусовете ти бързо се променят и най-вероятно след време ще съжаляваш.Да не говорим че на ръката ще остане видимо...изчакай малко да се сблъскаш с истинския свят да видиш,че не всеки приема татуси на ръката ;) Аз имам татус на ръката и знам как това понякога води до негативизъм у хората.Не са ме взимали на работа заради това,дори и че реално не се виждаше като съм с пуснати ръкави..

Eskapel4o
01-15-2013, 01:37
На 13??? What the hell is this shit?!

http://images.wikia.com/dragonball/images/0/0a/I_don't_want_to_live_on_this_planet_anymore.jpg

prysnata_ti4inka
01-15-2013, 10:40
Започни с пиърсинг. Можеш да го махнеш по всяко време, а татуса не. От друга страна - сега си на 13. След време ще си на друг акъл, няма да искаш татус или този, който си си направил сега няма да ти харесва. Можеш да го заличиш, но не мисля, че това е вариант все пак... Освен това трябва да имаш предвид и факта, че тялото ти расте все още. Съответно кожата се разширява. Татуса ще се разкриви и дори може да стане безформен. За растителните пигменти незнам до колко са безвредни... Реално и кислорода, който дишаме окислява клетките ни и това ги убива => вреден е. Винаги обаче съществува реална опасност да ти лепнат хепатит. Не от мастилото, а от не добре дезинфекцирани игли и др... Изчакай!

sexa_na_kompleksa
01-15-2013, 13:28
И според мен е по-добре да изчакаш.
Защо не си направиш временна?

Mimolinka
01-16-2013, 16:11
ако си в направиш сега на тази възраст след време може да съжаляваш като станеш на 18 и искаш да кандидатстваш има някои университета които няма те приемат пък и на тая възраст .... |-(

tori
01-16-2013, 19:42
Малко ми се струва раничко. Почакай до 18-19-20 години. Едно че няма да растеш/наедряваш повече, второ че ще си на светлинни години от 13 годишната ти и нейните интереси.

mimsssssss
01-16-2013, 20:52
Първият татус си го направих с огромно значение за мен. Просто стана нещо, което исках да овековеча. И да ми се беше случило на 13, и на 23, щях да си го направя татуса. И дори смисъл да не остане вечен, просто искам винаги да помня това нещо. Та не мисля, че годините са от особено значение, всеки сам си решава - правиш си го да си го гледаш ти, не другите. Повечето дори няма да знаят, че го имаш, пък и какво им дреме, той си е за теб.

strawberry88
01-16-2013, 20:53
След 2 години ще съжаляваш,ще имаш различни интереси.

Да!И според мен изчакай.

Mladenoff
01-17-2013, 00:26
застреляй се, келеш

mimsssssss
01-17-2013, 00:42
застреляй се, келеш

:D голям си умник

ccdesigns
01-17-2013, 00:45
След 2 години ще съжаляваш,ще имаш различни интересии...живия пример е с една бивша съученичка.. татуира си Metallica на кръста...а сега случа коренно различна музика и се чуди как да го скрие..:)

Тая е за пребиванье с камани. Metallica не се крие!

paralized1
01-17-2013, 08:50
Не си бутай химии в тялото! За какво ти е плюнка 10 см. на ръката? Хората ще мислят че е мръсно а не татус

draid
01-17-2013, 09:23
Преди много дълги години, бях в Турция, там си направих подобна "татуировка", уж всичко беше ок докато не се възпали и не стана мазало, след което още поне 5-6 години си носих плътен белег с формата на татуировката. Та на 13 кожата още ти е чувствителна не мисля че е удачно като цяло, но не е казано че ще ти стане нещо.

tori
01-17-2013, 14:38
Първият татус си го направих с огромно значение за мен. Просто стана нещо, което исках да овековеча. И да ми се беше случило на 13, и на 23, щях да си го направя татуса. И дори смисъл да не остане вечен, просто искам винаги да помня това нещо. Та не мисля, че годините са от особено значение, всеки сам си решава - правиш си го да си го гледаш ти, не другите. Повечето дори няма да знаят, че го имаш, пък и какво им дреме, той си е за теб.
Не е въпроса до другите, а до нея. Ако просто иска няква рисунчица, която ще избере от каталог и няма никакъв смисъл, файда да и се радва и след 10 години. :д

mimsssssss
01-17-2013, 15:00
А ако напише примерно "Иван" - името на починалия и' баща от преди три месеца, кво прайм?
Айде нямате право да гледате в чуждите купички и да съдите. Тва че тя не е сигурна и пита по форуми е друг въпрос.
Щото татус може и някой на 12 да си направи и някой на 82, всеки си има глава на раменете и да си преценя сам за себе си.

tori
01-17-2013, 15:08
Никъде не съм казала, че е грешка да пише името на някого важен за нея или рисунка на нещо важно. Тя пита дали да си прави татус на 13, щом пита - има съмнение, следователно е най-добре да почака, да доизмисли идеята и тогава да драска.

anonymous708973
01-17-2013, 15:49
А ако напише примерно "Иван" - името на починалия и' баща от преди три месеца, кво прайм?
Айде нямате право да гледате в чуждите купички и да съдите. Тва че тя не е сигурна и пита по форуми е друг въпрос.
Щото татус може и някой на 12 да си направи и някой на 82, всеки си има глава на раменете и да си преценя сам за себе си.

На 13 няма правото да преценя сам/а за себе си ;)

Violenza
01-17-2013, 16:50
Тялото ти тепърва ще се променя. Недей, защото най-малкото татуса може да се разтегли.