PDA

View Full Version : черна къна за коса ?? Въпрос.



riify
01-15-2013, 11:18
хейй хора!
такам.. мисля да си боядисвам косата черна, но зная, че като се боядиса с боя, след това боята няма отмиване, докато не се отреже косата и точно това ме спира, но до колкото зная, когато се боядисаш с къна, след време тя пада равномерно от цялата коса, до достигане на естествения цвят... корените не са ми проблем, тъй като естествения ми цвят е почти черен, но в момента съм с червена коса :) та, ако някой се е боядисвал в черно с къна за коса моля да сподели мнение по въпроса и дали е вярно, че се измива равномерно :)) мерси !

POLLINA
01-15-2013, 13:24
Точно обратното е. Къната няма махане от косата. Единственото решение е да се одреже.Въпреки,че вече рядко можеш да намериш истинска къна.(да не говорим,че истинската къна за коса е червена) Аз жих те посъветвала да се боядисаш с безамонячна боя,няма да навреди на косата ти.Казвам го от личен опит,боядисвам се черна от около 6 години. Пробвала съм и с къна и това беше най-голямата ми грешка

riify
01-15-2013, 15:48
да, но до колкото знам, дори и с черната боя няма отмиване и трябва да се отреже след това?

POLLINA
01-15-2013, 15:54
Безамонячната боя пада до 28 измивания. Амонячната боя също се отмива,но при нея падането става заедно с израстването на косата.Отделен е въпросът,че ако си боядисана с черна боя винаги можеш да се обезцветиш,ако решиш,докато при къната се получава взаимодействие и косата ти се стапя :)

riify
01-15-2013, 19:20
значи безамонячна боя, а можеш ли да ми предложиш марка, цени.. и така :))

dream1707
01-16-2013, 12:31
Не прави грешката да се къносваш .. НИКОГА!
Бях къносана... това пада само с ножица, постепенно се отмива, но си остава по-тъмно, не пада изцяло, а и трябва много, много време докато се поотмие.
Всяка зима се боядисвам черна, традиция ми :D Използвай боя, пада, за разлика от къната. Безамонячна, ако искаш да падне по-бързо и да не си вредиш много на косата.

POLLINA
01-16-2013, 12:39
значи безамонячна боя, а можеш ли да ми предложиш марка, цени.. и така :))

Ако не държиш да е професионална ти предлагам loreal casting creme gloss 13-14 лв :)

katalinaa0
01-16-2013, 14:38
Здравей. Аз се боядисвам с къна от няколко години. Преди това за първи път се боядисах с боя и много съжалих. Косата ми изсъхна и започна да се къса. Откакто използвам къна косата ми порасна и сега е много дълга и лъскава. Къната подхранва косата, за разлика от боята, която съдържа окислители и ацетон. Не избирай химията пред естествените продукти. Къната е червена, но съдържанието на черната къна е истинска червена къна + индиго, затова косата става черна от билките, а след като опада леко на слънце червенее, но не си личи изобщо. Къната не пада, също както не пада и боята. Изобщо за какво ти е да си с черна коса щом не знаеш дали не я искаш завинаги. Ако е от скука просто спри. Има и други начини да си интересна. Аз от самото начало знаех, че искам черна коса и винаги ще я поддържам така. Просто ми е любимият цвят и ми утива най - много.
Желая ти успех в боядисването и още веднъж - избягвай химии... след време ще разбереш защо.
Айде, умната.

POLLINA
01-16-2013, 20:36
ако мислите,че в къната няма химии жестоко се заблуждавате.След като се къносах косата ми стана адски суха..направо ужас,да не говоря за самото къносване.. това е най-ужасната процедура,която съм правила през целия си живот.А и да.. забравих да кажа за отвартителния червен оттенък,който се получава при някои момичета. Безамонячната боя( и по-специално тази,която ти казах) няма да навреди по никакъв начин на косата ти и ако не ти хареса просто ще се отмие :)

katalinaa0
01-17-2013, 07:30
^ Защо мислиш, че в къната има химия? Обоснови се? Аз сега ще се опитам да разкажа за моя опит. Работата ми е свързана с много опити във вкусовата индустрия и поназнайвам някои хитрини. Лично сама изпробвах какви са съставките на къната, която използвам и затова държа да подчертая, че в нея няма химии.
Полина, косата ти изсъхва след къната, защото билките се отмиват много трудно след като засъхнат. На второто измиване всичко се оправя. А ако измиеш правилно дори на първото. Аз никога не съм имала проблем с изсъхнала коса. Помисли кога точно си боядисала косата си с къна, защото няма как да си се боядисвал с боя и след това с къна и да отдадеш изсъхването на къната.
Второ, безамонячната боя се отмива много бързо и това предполага по - честата и употреба. А в нея има само химия, която бавно и полека убива косата ти. Не е толкова агресивна като другите бои, но все пак е вредна и изсушава косата. По - горе беше казала, че къната и самата процедура изглеждат отвратителни. Каквото и да си говорим един шоколад изглежда много по - добре от една супа, но кое е по - полезното?
Искам да се обосновеш, защо къната вреди? Все пак твърдиш това. Защо къната вреди, а боята не? Дай ми някакви примери. Интересно ми е ;)

Shantia
01-17-2013, 07:39
аз сащо ти препоръчвам да използваш къна косата става много здрава и хубава от нея. боята е много мн вредна не си го помисляй дори толкова млада

rabbito
01-17-2013, 07:45
кана@!

POLLINA
01-17-2013, 07:51
много добре знам как да си измия косата ;) Не съм се къносвала 1 път, а 2-3 пъти под ред. Не можеш да ме убедиш,че в къната няма химия,ако беше изцяло натурална,цветът и нямаше да пада. Очевидно е,че не си ползвала хубава боя и не си полагала добра грижа за косата си. Боядисвам се от 6-7 години (боядисвам се дори с амонячна боя) и косата ми е все така жива. Просто трябва да знаеш как да се грижиш за нея. Момичето каза,че не е сигурно,че иска да бъде с черна коса.Защо да рискува с ужасната къна,като боята може да я свали от косата си по всяко време ? ;)

paralized1
01-17-2013, 07:52
Здравей мила.къната се отмива но боята не. боята влиза в косъма и променя дори структурата му, влия е и.Къната само обргъща косъма и като отпада си остава твоя цвят.Къната е безвредна и помага за сгъстяването и растежа на косата. :) в никакъв случай не прибягвай до боя че не знаеш с какво ще си имаш работа

katalinaa0
01-17-2013, 07:54
много добре знам как да си измия косата ;) Не съм се къносвала 1 път, а 2-3 пъти под ред. Не можеш да ме убедиш,че в къната няма химия,ако беше изцяло натурална,цветът и нямаше да пада. Очевидно е,че не си ползвала хубава боя и не си полагала добра грижа за косата си. Боядисвам се от 6-7 години (боядисвам се дори с амонячна боя) и косата ми е все така жива. Просто трябва да знаеш как да се грижиш за нея. Момичето каза,че не е сигурно,че иска да бъде с черна коса.Защо да рискува с ужасната къна,като боята може да я свали от косата си по всяко време ? ;)
Така си и мислех - дори не можеш да защитиш мнението си :) хаха
А ТАКОВА НЕЩО КАТО ХУБАВА БОЯ НЯМА НЯМА НЯМА!

paralized1
01-17-2013, 07:55
POLLINA защо издребняваш?Все пак всеки си има мнение ,в случая грешиш за боята

Shantia
01-17-2013, 07:57
Не можеш да ме убедиш,че в къната няма химия,ако беше изцяло натурална,цветът и нямаше да пада. Очевидно е,че не си ползвала хубава боя и не си полагала добра грижа за косата си.

Aма ти сериозно ли :D :D :D

zerouser
01-17-2013, 08:02
Не можеш да ме убедиш,че в къната няма химия,ако беше изцяло натурална,цветът и нямаше да пада.

koЛко си зле.боята не пада защото има химия и се фиксира яко в косъма, къната истинската с времето пада защото няма химия. Вземи прочети някой учебник и спри да се заяждаш разбрахме какво ти е мнението

POLLINA
01-17-2013, 08:35
хаха злето май си ти ;) нормално е безамонячната боя да пада по-бързо.(нали затова е безамонячна за БОГА!) Май ти не знаеш каква е разликата между къната и боята. Къната влиза в самия косъм,докато боята само го обвива.
Сега пак си помисли кое от двете ''се фиксира яко в косъма''.
Не разбирам защо хора,които и понятие си нямат от тия неща се намесват и спорят.

POLLINA
01-17-2013, 08:37
Хаха , добре. Оставям ви да мислите,че няма хубава боя. :D
Изказвам си мнението!

evtini.sutieni
01-17-2013, 08:55
Здравей, riify, събрах полезна информация от момичета, които използват къна. Дано съм ти полезна и успех! :*

БОЯТА - В действителност боядисването - преди всичко това, което окислява, променя структурата на косата. Той навлиза в сърцевината на влакното и уврежда дисулфидните връзки, както и водородните връзки на кератина. Боядисването изтощава косъма. Това се чувства при допир: косата става суха и твърд а. Косъмът е чуплив, цъфти, кожата се лющи. Последствията?

- спира поя вата на подкожно порасналите косми
- забавя се новият растеж
- по-малка здравина
- късане на косата под слаб натиск
- увеличаване на косата в момента на късането, най-вече когато е мокра

КЪНАТА - Това е най-естественото и перфектно средство за хубава коса. Боята съсипва структурата на косъма, защото действа във вътрешността. А къната само обвива косъма и го предпазва от вредните влияния. Ако желанието ни е да постигнем цвят - с боята ефектът е по-траен и по-акцентиран. Но ако желаем косата ни да изглежда жива, буйна, лъскава, естествена и най-вече здрава, то къната ни позволява да постигнем този ефект. Нещо лично и изпробвано във времето - вече 20 години всички ми завиждат за косата, независимо дали е къса или дълга, изглежда поддържана и естествена. Тайната е в къната, използвам индийска. Единственото неудобство за забързаното ни ежедневие е, че трябва маската да е поне 2 часа, а и миризмата на къна е специфична и неприятна. За русите коси не мога да препоръчам къна, защото ефекта винаги е "рижаво". Те ще си ходят с изтощени коси, вечно с балсами, но пък русите по-лесно се пласират в мъжките очи.

paralized1
01-17-2013, 08:58
^ Много вярно!

POLLINA
01-17-2013, 09:04
Хора,говорите наизуст. На всеки влияе по различен начин. Ако беше толкова вредна,колкото я предствяте,отдавна щях да съм без коса.

paralized1
01-17-2013, 09:10
Къната е най - доброто! :)

POLLINA
01-17-2013, 09:11
оф вземи се научи да пишеш на кирилица. ;)

BikerGirl
01-17-2013, 09:22
Здравей, riify, събрах полезна информация от момичета, които използват къна. Дано съм ти полезна и успех! :*

БОЯТА - В действителност боядисването - преди всичко това, което окислява, променя структурата на косата. Той навлиза в сърцевината на влакното и уврежда дисулфидните връзки, както и водородните връзки на кератина. Боядисването изтощава косъма. Това се чувства при допир: косата става суха и твърд а. Косъмът е чуплив, цъфти, кожата се лющи. Последствията?

- спира поя вата на подкожно порасналите косми
- забавя се новият растеж
- по-малка здравина
- късане на косата под слаб натиск
- увеличаване на косата в момента на късането, най-вече когато е мокра

КЪНАТА - Това е най-естественото и перфектно средство за хубава коса. Боята съсипва структурата на косъма, защото действа във вътрешността. А къната само обвива косъма и го предпазва от вредните влияния. Ако желанието ни е да постигнем цвят - с боята ефектът е по-траен и по-акцентиран. Но ако желаем косата ни да изглежда жива, буйна, лъскава, естествена и най-вече здрава, то къната ни позволява да постигнем този ефект. Нещо лично и изпробвано във времето - вече 20 години всички ми завиждат за косата, независимо дали е къса или дълга, изглежда поддържана и естествена. Тайната е в къната, използвам индийска. Единственото неудобство за забързаното ни ежедневие е, че трябва маската да е поне 2 часа, а и миризмата на къна е специфична и неприятна. За русите коси не мога да препоръчам къна, защото ефекта винаги е "рижаво". Те ще си ходят с изтощени коси, вечно с балсами, но пък русите по-лесно се пласират в мъжките очи.



++++++ 1 !! Не си унищожавай косата с химикали

AxNxI
01-18-2013, 16:51
Виждам, че нагоре ще се избият къна с\у боя .. ;дд таа моето предложение е щом не си сигурна, че искаш да си дълго време с черна коса.. се боядисай с ШАМПОАН-ОЦВЕТИТЕЛ ;дд издържа около 8-10 измивания и НЕ вреди на косата ! ;д

vassy
01-18-2013, 20:28
Виждам, че нагоре ще се избият къна с\у боя .. ;дд таа моето предложение е щом не си сигурна, че искаш да си дълго време с черна коса.. се боядисай с ШАМПОАН-ОЦВЕТИТЕЛ ;дд издържа около 8-10 измивания и НЕ вреди на косата ! ;д

+1.. колкото до спора - къна е много по-добро решение. Аз си бях слагала балсам оцветител, стана яко, ама лично на моята коса стоя повече време.