PDA

View Full Version : Как да се справя с това чувство за ревност?



maringacov
01-15-2013, 13:30
Здравейте!За първи път пиша във форума.В момента съм 11ти клас т.е на 17 години съм.Искам да попитам за съвет относно как да се справя с една ситуация която ме преследва вече цели 3 години.
В 8ми клас се преместих в гимназия и първото ми запознанство беше с една моя съученичка.В началото не и обръщах много внимание тъй като бях на ново място и постоянно се запознавах с нови хора...но като че ли от самото начало тя ми направи добро впечатление.Беше и още е скромна,интелигентна,забав на и изключително красива.С течение на времето станахме по близки , но от приятелска гледна точка (разказвахме си смешни истории ,забавлявахме се в клас и т.н).
Една вечер бяхме поканени на рожден ден от общ приятел.Цяла вечер бяхме неразделни,танцувахме,кога то я нямаше в стаята очите ми постоянно я търсеха,когато аз излизах навън тя идваше след мен и като цяло усетих някакво привличане.От този ден нататък не можех да спра да мисля за нея ,признавам не съм слаб характер(точно обратното),но нещо ми подсказваше че тя е точно за мен.Имахме доста подобни преживявания следващите няколко месеца,но аз не се осмелявах да я попитам дали иска да бъде с мен.Бяхме доста близки дори от време на време се прегръщахме ей така без да има причина и без да сме си казали нищо.
Един ден обаче отидох на училище и я видях седнала в скута на един мой съученик и като чух че иска да и каже че я обича ...побеснях.Това беше като гръм от ясно небе.Не исках да я виждам,не исках дори да съм в една стая с нея,умът ми казваше да не се занимавам с нея , но вътрешно не ми даваше мира чувството че я губя и то по някакъв светкавичен начин.Гордостта ми не ми позволяваше да и искам обяснения и да се карам с нея.
Както бяхме близки изведнъж всичко спря.Държеше се еднакво с двама ни.На събиране на класа те не спряха да танцуват и дори не ме погледна.Двамата с него до момента не са били гаджета но просто не издържам да ги гледам заедно.От време на време отново се закачаме и се държим приятелски,но просто не е същото и не ми е по силите да се преструвам.
И така ако можете дайте ми съвет как да се справя с ревността която изпитвам към това момиче,защо продължавам да мисля за някой ,който не мисли изобщо за мен.

ninjaiscrazy
01-15-2013, 14:09
Първо,успокой се,мисли трезво.Ако тя наистина не е тръгвала с него и те е ценяла поне е щяла да ти обръща внимание.Второ,когато почувстваш,че времето е правилно просто я забрави,намирай си други,ако си намерил една,ще има и още една,която пък ще е по-добра,а ти ще си се променил и ще си по-добър от сега.Спокойно.Съдбата си знае работата.

Tsukuda_Hiroshi
01-15-2013, 16:37
И в тази тема ще пиша същото като в предишната: седнете и поговорете с момичето. Обясни й чувствата си. Кажи й всичко, както го разказа на нас. Питай я тя какво чувства към теб, как гледа на теб, на приятелството ви и на всичко, което се е случило. Не забравяй да я попиташ и какви са отношенията й с другото момче! Ако малката мисли да ви разиграва, смятам, че трябва и двамата да й кажете GTFO!!!

marilyn
01-15-2013, 19:03
Ами може би е очаквала нещо повече от теб, да ѝ покажеш, че я харесваш и да направиш някаква стъпка. Не си го направил, спечелил я е друг. Научи се и да губиш, рано или късно винаги се случва да се появи някой, който не можем да имаме.
А това с ревността... тя не ти е никаква, че да я ревнуваш, а и да беше... пак е ужасно грозно.

Mimolinka
01-15-2013, 19:41
Кажи и какво изпитваш към нея тя може би иска да те предизвика да направиш точно това бъди открит и очаквай всякакъв отговор . Аз с моя приятел точно така се запознах вече сме 12 клас и още сме заедно УСПЕХ :) и действай смело

daniel1995
01-15-2013, 20:55
Подкрепям marilyn. Дори да е имало привличане, не чакай от момиче да прави първата крачка. Тя не е била сигурна в чувствата ти и е решила да ти даде време, от което ти не си се възползвал. Еми, твоя грешка си е.

besso
01-16-2013, 05:59
Ревността се поражда от ниското самочувствие, нагоре в темата каквото и да си говорите най-много да те успокои за конкретния момент.След време ще ти дават още много поводи за ревност. Затова моя съвет, ако искаш да се справиш трайно с този си проблем е да поработиш върху самочувствието си.

maringacov
01-16-2013, 13:50
blagodarq n vsi4ki