PDA

View Full Version : Съчинение на тема "Какво съм правил през зимната ваканция" (НЕМСКИ)



ex4mple
01-15-2013, 18:40
Значи за другия понеделник (21.01.2013) ми трябва съчинение на тема "Какво съм правил през зимната ваканция" (НА НЕМСКИ).
Бих се радвал, ако някой, който разбира доста по-немски да ми помогне :)
Така.. съчинението на български изглежда така.

Моята зимна ваканция беше страхотна.На Коледа се събрахме нашето семейство седнахме на масата вечеряхме и си говорехме за много неща.За мен Коледа е един прекрасен празник, защото нещо вътре в теб се променя.Нова Година също е един прекрасен празник.В тази вечер може да промениш всичко, което е било в изминалите години и да започнеш по един нов начин.В ваканцията през свободното си време аз се срещах с моите приятели,заедно отивахме да играем футбол.През по-топлите дни ние ходихме на заведение.Там си говорихме за много неща.Пихме кола, ядохме пица и общо взето беше интересно.Понякога аз с приятелите си отивах на разходка в парка.През студените дни аз си стоях в вкъщи на топло.Вкъщи аз пиех чай,сърфирах в интернет и ваканцията си я прекарах много добре.

Бих се радвал, ако някой ми помогне, ако не здраве да е ;)

Allex
01-15-2013, 21:12
що не се опиташ сам да си го направиш на немски..винаги има първи път??

BedOfNails
01-16-2013, 09:02
По-полезно би ти било да опиташ сам и евентуално да помолиш да ти го проверят за грешки;)И по-добре си пиши съчиненията направо на немски,това на български и после да ги превеждаш не е работа.

r0073x
01-16-2013, 12:12
Моята зимна ваканция беше страхотна.На Коледа се събрахме нашето семейство седнахме на масата вечеряхме и си говорехме за много неща.За мен Коледа е един прекрасен празник, защото нещо вътре в теб се променя.Нова Година също е един прекрасен празник.В тази вечер може да промениш всичко, което е било в изминалите години и да започнеш по един нов начин.В ваканцията през свободното си време аз се срещах с моите приятели,заедно отивахме да играем футбол.През по-топлите дни ние ходихме на заведение.Там си говорихме за много неща.Пихме кола, ядохме пица и общо взето беше интересно.Понякога аз с приятелите си отивах на разходка в парка.През студените дни аз си стоях в вкъщи на топло.Вкъщи аз пиех чай,сърфирах в интернет и ваканцията си я прекарах много добре.

Meine Winterferien waren toll. Am Weihnachten haben wir mit der ganzen Familie getroffen. Wir sind am Tisch gesessen und haben ueber (с у умлаут) vielen Dingen gesprochen. Fuer mich ist Weihnachten ein tolles Festtag, weil etwas in dir sich aendert (a umlaut). Neu Jahr - auch . An diesem Abend kannst du alles veraendern (a umlaut) und ein neues Weg waehlen. In der Freizeit habe ich mit meinen Freunden mich getroffen und mit ihnen Fussball gespielt. Wenn es waermer war, sind wir ins Cafe gegangen, wo wir uber vielen Dingen gesprochen haben. Wir haben Cola getrunken, Pizza gegessen und insgesamt war es interessant. Wir sind ab und zu im Park spazieren gegangen. Wenn es kalt war, blieb ich zu Hause, wo ich Tee getrunken und im Internet gesurft habe. Ich habe meine Winterferien sehr gut verbracht.
Ае, влачи. И без критики - като за без пари - толкоз :D

irrationalDecision
01-16-2013, 19:52
Мани автора, той/тя верно е намазал/а нещо със съчинение наготово и едва ли има правото, а и знанията да критикува. Но аз нямам облаги никакви от твоето съчинение и те съветвам най-чистосърдечно да си го прегледаш заради самия себе си, има грешки.

r0073x
01-16-2013, 21:28
Писал съм го през пръсти и нито имам времето, нито желанието да го оглеждам по-обстойно ;)
Щом не може да се справи сам с подобна задача, значи не е силен ученик и една неугледно-написана глупост ще ми свърши работа. Като иска повече - да учи или да плаща ^^

ParadOx
01-16-2013, 21:29
Meine Winterferien waren toll. Am Weihnachten haben wir uns mit der ganzen Familie getroffen. Wir sind am Tisch gesessen und haben ueber (с у умлаут) vielen Dingen gesprochen. Fuer mich ist Weihnachten ein toller Festtag, weil etwas in dir sich aendert (a umlaut). Neues Jahr - auch . An diesem Abend kannst du alles veraendern (a umlaut) und ein neues Weg waehlen. In der Freizeit habe ich mich mit meinen Freunden getroffen und mit ihnen Fussball gespielt. Wenn es waermer war, sind wir ins Cafe gegangen, wo wir uber viele Dingen gesprochen haben. Wir haben Cola getrunken, Pizza gegessen und insgesamt war es interessant. Wir sind ab und zu im Park spazieren gegangen. Wenn es kalt war, blieb ich zu Hause, wo ich Tee getrunken und im Internet gesurft habe. Ich habe meine Winterferien sehr gut verbracht.
Ае, влачи. И без критики - като за без пари - толкоз :D

...

irrationalDecision
01-16-2013, 21:54
Има и още. :)
-sprechen ueber Akk, затова => ueber viele Dingen, не ueber vielen
-der Weg, затова => einen neuen Weg waehlen, не ein neues Weg
-грешен словоред ( неправилно място на възвратното местоимение)при weil etwas in dir sich aendert

ex4mple
01-17-2013, 15:27
Благодаря на всички, помогнахте ми :)

ex4mple
01-17-2013, 15:28
Моята зимна ваканция беше страхотна.На Коледа се събрахме нашето семейство седнахме на масата вечеряхме и си говорехме за много неща.За мен Коледа е един прекрасен празник, защото нещо вътре в теб се променя.Нова Година също е един прекрасен празник.В тази вечер може да промениш всичко, което е било в изминалите години и да започнеш по един нов начин.В ваканцията през свободното си време аз се срещах с моите приятели,заедно отивахме да играем футбол.През по-топлите дни ние ходихме на заведение.Там си говорихме за много неща.Пихме кола, ядохме пица и общо взето беше интересно.Понякога аз с приятелите си отивах на разходка в парка.През студените дни аз си стоях в вкъщи на топло.Вкъщи аз пиех чай,сърфирах в интернет и ваканцията си я прекарах много добре.

Meine Winterferien waren toll. Am Weihnachten haben wir mit der ganzen Familie getroffen. Wir sind am Tisch gesessen und haben ueber (с у умлаут) vielen Dingen gesprochen. Fuer mich ist Weihnachten ein tolles Festtag, weil etwas in dir sich aendert (a umlaut). Neu Jahr - auch . An diesem Abend kannst du alles veraendern (a umlaut) und ein neues Weg waehlen. In der Freizeit habe ich mit meinen Freunden mich getroffen und mit ihnen Fussball gespielt. Wenn es waermer war, sind wir ins Cafe gegangen, wo wir uber vielen Dingen gesprochen haben. Wir haben Cola getrunken, Pizza gegessen und insgesamt war es interessant. Wir sind ab und zu im Park spazieren gegangen. Wenn es kalt war, blieb ich zu Hause, wo ich Tee getrunken und im Internet gesurft habe. Ich habe meine Winterferien sehr gut verbracht.
Ае, влачи. И без критики - като за без пари - толкоз :D



Брат благодаря ти много за отделеното време помогна ми много :)

ex4mple
01-17-2013, 15:29
Има и още. :)
-sprechen ueber Akk, затова => ueber viele Dingen, не ueber vielen
-der Weg, затова => einen neuen Weg waehlen, не ein neues Weg
-грешен словоред ( неправилно място на възвратното местоимение)при weil etwas in dir sich aendert

мерси :)

pepa97
01-18-2013, 08:02
Die kalte Jahreszeit ... Die Menschen sind in ihren kleinen Häusern umgeben und Rauch aus Schornsteinen. Warten gespannt auf den Beginn der Ferien Lieben mit Geschenken, um uns zu genießen und nach einem weiteren schwierigen Jahr entspannen begeistern.
Winterurlaub ist meine schönste Zeit des Jahres. Es ist kalt draußen, aber die Atmosphäre ist nett, weil die Familie zusammen ist. Dies ist eine Zeit, die Bilanz der Ergebnisse erfolgt und wünschte insgeheim, was wir erreichen im nächsten Jahr wollen. Während der Winterpause war ich mit Familie und Freunden. Wir tauschten Geschenke und verbrachte viele schöne Momente zusammen.
In den ersten Tagen des Urlaubs ging ich mit einigen Freunden, um Geschenke zu kaufen. Für eine lange Zeit fragen, was für meine Mutter zu wählen, weil die Auswahl ist zu groß. Schließlich nahm ich einen silbernen Anhänger mit Elefanten. Ich dachte, es war meine beste Idee, weil der Elefant Glück bringen, aber jedes Mal, wenn Sie es auf Ihrem Hals, werden Sie von mir denken. Hier erfüllte ich meine erste Aufgabe. Zufrieden sein Pochuvshvat weil der Gedanke ihr Herz warm wird und machen mich glücklich.
Heiligabend ist in der Nähe. Ich liebe diesen Tag, weil die ganze Familie ist spluteno. Der ganze Raum war mit Weihnachtsschmuck dekoriert, und der Tisch war schön brennende Kerze. Fleischlose Gerichte waren seltsam Tradition verlangt. Es gab Brot, Gemüse Blätter, Kartoffelknödel und anderen Köstlichkeiten. Wir aßen, lachten, und ging zu Bett. Am nächsten Tag wachte ich früh auf. Weihnachten! Ich lief zu dem Baum und sehen, was darunter ist. Ich weiß, Geschenke sind von meiner Familie, aber wenig daran gewöhnt, sie immer noch unter dem Baum. Sie hatten ein paar Klamotten und ein neues Handy, das lange geträumt hat verlassen haben! Ich war sehr zufrieden mit den Geschenken zufrieden.
Neujahr ist auch eine gute Zeit. Ich war zu Hause, ich Wunderkerzen haben, gingen wir zu unseren Nachbarn in ein zu besuchen. Die ganze Nacht verbrachten wir in Gelächter und Spaß. Wünschen lächelnd und schöne Jahre. Kann nur einen geben!
Die Saison der kalten ... winter. Es ist die Urlaubszeit, Freude. Es ist kalt, aber unsere Herzen wärmer sein. Solange Sie sie öffnen für die Liebe.



Сезонът на студа...Хората са се сгушили в малките си къщички, а от комините излиза пушек. С нетърпение чакаме настъпването на празниците, за да зарадваме хората, които обичаме с подаръци, за да се повеселим и отпуснем след поредната трудна година.
Зимната ваканция е любимият ми период от годината. Навън е студено, но атмосферата е приятна, защото семейството е заедно. Това е период, в който се прави равносметка за постигнатото и си пожелаваме тайничко нещо, което искаме да постигнем през идната година. През зимната ваканция бях със семейството и приятелите си. Разменихме си подаръци и прекарахме много красиви мигове заедно.
През първите дни от ваканцията излязох с няколко приятелки, за да купим подаръци. Дълго време се чудех какво да избера за майка ми, защото изборът е прекалено голям. Накрая се спрях на една сребърна висулка със слонче. Реших, че е най-доброто ми хрумване, защото слончето носи късмет, а всеки път, когато го сложи на врата си, ще се сеща за мен. Ето, че изпълних първата си задача. Почувсхват се удовлетворена, защото мисълта, че ще стопля нейното сърце, накара и мен да се чувствам щастлива.
Наближи Бъдни вечер. Обичам този ден, защото цялото семейство е по-сплутено. Целият хол бе украсен с коледна украса, а на масата бе запалена красива свещ. Постните ястия бяха нечетен брой, както традицията повелява. Имаше питка, постни сърми, картофени кюфтета и други вкусотии. Хапнахме, посмяхме се и си легнахме. На другия ден се събудих рано. Коледа! Изтичах до елхата и видях какво има отдолу. Знам, че подаръците са от семейството ми, но от малка свикнах да ги намирам все под елхата. Там бяха оставили няколко дрешки и нов телефон, който дълго време си мечтаех да имам! Бях много доволна от подаръците.
Нова година също прекарахме добре. Бях у дома, купихме си бенгалски огън, ходихме на гости в едни наши комшии. Цяла нощ прекарахме в смях и веселие. Пожелахме си една по-усмихната и красива година. Дано бъде точно такава!
Сезонът на студа...Зимата. Тя е и сезон на празниците, на радостта. Навън е студено, но в сърцата ни може да е топло. Стига да ги отворим за обичта

irrationalDecision
01-18-2013, 20:53
От 100 км личи ползването на google translate. Пълно е с грешки, каква е ползата?

vasil777
12-27-2015, 07:31
подпалих си задника какво да правя

Dwyd96
12-28-2015, 10:45
Wir sind uns im klaren, daß dieser Krieg ja nur damit enden könnte, daß entweder die germanischen Völker ausgerottet werden, oder das Judentum aus Europa verschwindet. Ich habe am 1. September 1939 [sic] im Deutschen Reichstag es schon ausgesprochen. . . daß dieser Krieg nicht so ausgehen wird, wie die Juden sich es vorstellen, nämlich daß die europäischen arischen Völker ausgerottet werden, sondern daß das Ergebnis dieses Krieges die Vernichtung des Judentums ist. Zum erstenmal werden nicht andere allein verbluten, sondern zum erstenmal wird diesesmal das echt altjüdische Gesetz angewendet: Aug' um Aug', Zahn um Zahn!

Ich habe aber auch keinen Zweifel darüber gelassen, daß, wenn die Völker Europas wieder nur als Aktienpakete dieser internationalen Geld- und Finanzverschwörer angesehen werden, dann auch jenes Volk mit zur Verantwortung gezogen werden wird, das der eigentliche Schuldige an dieses mörderischen Ringen ist: Das Judentum! Ich habe weiter keinen darüber im Unklaren gelassen, daß dieses Mal nicht nur Millionen Kinder von Europäern der arischen Völker verhungern werden, nicht nur Millionen erwachsener Männer den Tod erleiden und nicht nur Hunderttausende an Frauen und Kindern in den Städten verbrannt und zu Tode bombardiert werden dürfen, ohne daß der eigentliche Schuldige, wenn auch durch humanere Mittel, seine Schuld zu büssen hat.

Ето ви още един разказ на тема как прекарах зимната ваканция.. Разказът е уникален по рода си.