PDA

View Full Version : Разболяване от диета



AneLLiqq
01-15-2013, 18:49
Помогнете ми какво да правя какво да ям по-точно. Днес съм яла за закуска една бисквитка Belvita, кисело мляко с мюсли, краставица и малко пиле. След като ядох малко пиле ме заболя корема и ми стана лошо. Разказах на майка ми, а тя ме накара да изям за вечеря една пълнозърнеста филия с сирене, защото нейна приятелка се е разболяла от такива диети и е в болница спешна операция. Помогнете ми...

AneLLiqq
01-15-2013, 18:51
Забравих да кажа, че спортувам на кростренажора до 40-45-50 мин. и коремни преси :)

SuNsEt
01-15-2013, 19:01
С тия диети нищо чудно и до болница да стигнете. Много ми е интересно как така сами решавате , на каква диета да бъдете. За да спортуваш ти трябва енергия,която се набавя от храната.Няма да станеш 500 килограмова свиня , ако се храниш като нормален човек. И какво да ти помагаме? Лекарство ли да ти предпишем или да те заведем на психолог ? Организма ти има нужда да си набавя нужните средства,за да се развива както трябва .Много ясно,че ще ти стане лошо... грижи се за здравето си ,а не за това да си 'тънка като фиданка на всяка цена' .

AneLLiqq
01-15-2013, 19:39
Ами да ми кажете какво да ям ... за целия ден...

SuNsEt
01-15-2013, 20:00
Яж каквото ти се яде.Ако искаш да наблегнеш на здравословните неща, то тогава давай на повече плодове .Ако ти е безвкусно да ядеш само плод, направи си плодова салата или нещо друго подобно . Пии повече течности, вода, изцедени сокове.Съветвам те да се откажеш от газираното . Пии плодови и билкови чайчета рано сутрин,а изцедените сокове ги остави за след закуската.Не е хубаво да ядеш за закуска само плод или да пиеш само сок,защото така увеличаваш киселинността в корема ти,което е лошо. Прави си обилна здравословна закуска- плодове, палачинки , чай...После за обяд яж каквото си има у вас, ако е по - мазно не яж до пръсване.Слагай си нормална порция ,след обяда като следобедна закуска пак някой плод или нещо сладичко , малко шоколадче примерно... За вечеря си прави салата към яденето,каквото и да е то . Не си лягай веднага след вечерята, изчакай 2-3 часа.
И помни нещо много , ама много важно - това да гладуваш не означава,че сваляш килограми. Даже напротив, така само си прецакваш биологичния часовник. Метаболизма ти се забавя,вместо обратното.Някои хора си мислят,че когато ядат по 1 път на ден,то мазнината,която тялото им складира ще се използва щом усетят глад,но НЕ е така.
И преди всичко,продължавай със спорта.

tonssy
01-15-2013, 21:21
Като за начало увеличавай количеството храна постепенно именно за да не ти прилошава. След това започни да си се храниш като нормален човек и, за да поддържаш фигурата си- спортувай, движи се.

sexa_na_kompleksa
01-16-2013, 05:46
На колко години си, колко килограма си и колко си висока? Изобщо с наднормено тегло ли си? Това ти е н-та на брой тема за отслабване.
Предполагам си тинейджър, сега се развиваш, наистина с гладуване само болести ще си докараш. Храни се с каквото искаш, просто недей да преяждаш и спортувай нещо, което ти е приятно.

FuckingFreak
01-16-2013, 13:02
Яж каквото ти се яде.Ако искаш да наблегнеш на здравословните неща, то тогава давай на повече плодове .

Да, понеже с повечето плодове ще си достави нещо нужно на организма. Да ги яде за удоволствие - да, ама отдавна плодовете, които продават не са това, което са били едно време. Всичко е гмо-та и хибриди, направени специално, за да издържат на сурови условия, да се отглеждат и размножават лесно и тнт. И момичето иска да сваля, това "яж каквото ти се яде" малко не ми се връзва в случая. Тя нека си яде, то лошо няма, ама ако ги следва тия съвети да не се отчая после като види, че нищо не става и да почне да се хвърля от диета на диета, коя от коя по-безсмислена.

ivonkaaaa
01-16-2013, 16:25
Недей да правиш моята грешка. Аз бях 170 и тежах 42 кг, а бях около 50, беше някакъв ад, спря ми цикъл и куп простотии, ще ти изпишат хормони, от който да ти кажа много ще напълнееш, аз се отървах поне с инжекция. Недей аз спортувам от 7 години и да ти кажа сега се чувствам като в кожата си :D , всичко си имам и дупе и гърди а сега си поддържам 48-49 кг и може би съм 171 висока:)

tori
01-16-2013, 16:49
Да, понеже с повечето плодове ще си достави нещо нужно на организма. Да ги яде за удоволствие - да, ама отдавна плодовете, които продават не са това, което са били едно време. Всичко е гмо-та и хибриди, направени специално, за да издържат на сурови условия, да се отглеждат и размножават лесно и тнт. И момичето иска да сваля, това "яж каквото ти се яде" малко не ми се връзва в случая. Тя нека си яде, то лошо няма, ама ако ги следва тия съвети да не се отчая после като види, че нищо не става и да почне да се хвърля от диета на диета, коя от коя по-безсмислена.
То пък щото е много здравословно да яде за Бог да прости... Никой не я кара да преяжда, а да яде нормално. Сигурно не и е особено приятно да и се вие свят от глад или да я боли стомаха. Тялото си иска своето. Ако чак толкова иска да отслабне - има диетолози бол, те ще се съобразят с нея, с килограмите и, с това колко иска да смъкне и така нататък. Бисквита Белвита за закуска не е и никога няма да е достатъчна на един човек, за да закуси.