PDA

View Full Version : Не пред хората ..



Preslawa
01-16-2013, 17:36
Здравейте, искам да ви попитам за мнението ви по един въпрос, който много ме тормози напоследък.. приятелят ми, който много обичам не показва никаква публичност на нашата връзка, а тя е вече почти 3 месеца, говоря за социална мрежа, където би трябвало ако не го е срам от мен да качи малко наши снимки, да пожелае да се обвържем и т.н..звучи тъпо, но за мен това е много важно.... и друго .. преди време е харесвал едно момиче, което явно не му е обърнало внимание и сега тя ходи с друг, но моя приятел още и харесва снимки, публикации и т.н, а на мен нищо,сякаш не иска никой да разбира.. или по-точно това момиче... какво мислите?

forside1
01-16-2013, 18:17
Мисля, че трябва да си изтриеш facebook-a. От кога живота започна да се върти около сайтове ?

NomNomNom
01-16-2013, 18:24
Ами явно още се надява на другата.

HollyGolightly
01-16-2013, 18:28
Мисля, че не си дорасла да имаш връзка, след като това, което става във Facebook е "много важно за теб". Голяма работа , че не ти пишел на стената или не качвал снимки на вас двамата.
Не казвам, че всички трябва да като мен, но ще ти дам един пример, аз и приятелят ми сме заедно от повече от година, нито аз имам наши снимки качени, нито той. Писал ми е на стената 2-3 пъти и то беше за годишнината ни и за рождения ми ден. Да не говоря, че и май статуса не ми сменен, обаче това не означава, че не държим един на друг. Това, което се случва м/у нас си остава м/у нас, няма нужда от публичност.

ledenakrasota
01-16-2013, 18:34
Няма нужда от публичност, но някои хора са свикнали на това и ФБ е един хубав тест. Ако той не държи да качва снимки, какъв е проблемът ти да качиш ваши и да го отбележиш? Ако желаеш, се пиши обвързана без да му изпращаш покана за обвързване, но няма нищо лошо да го пробваш, щом се съмняваш. Аз направо бих го попитала и бих споделила това мое безпокойство за другото момиче. Хора всякакви. :)

anonymous708973
01-16-2013, 18:42
"Не пред хората" е на Галена, ама карай :д

Попитай го в прав текст какъв му е проблемът и не го оставяй да се измъкне с уклончив отговор.

marilyn
01-16-2013, 21:28
Само аз ли съм на негова страна? И аз не обичам обвързването по ФБ, качването на 1000000 снимки еднакви и тагване на всяко място, където сме били. За мен важното е не на коя какво е харесал, а как се държи с мен, когато сме заедно. Дали ме запознава с приятелите си, дали иска да ми покаже делника си, цялостното му поведение и тн и тн... а не дали сме писали, че сме гаджИнца у фейса...

Azoria
01-16-2013, 21:50
Е само аз ли пък мисля, че е малко тъпо да си ползва фейсбука, за да харесва снимки на други момичета, а на своето да не обръща внимание на желанията (макар и малко детски)?

GLaDOS
01-16-2013, 21:51
Има хора,които не обичат да изваждат личния си живот на показ.За клюки.
Бих те разбрал ако излизате и пред приятелите страни от теб...
Но пък я има и другата страна,да има интерес към другата и да те пренебрегва.

marilyn
01-16-2013, 21:53
Е само аз ли пък мисля, че е малко тъпо да си ползва фейсбука, за да харесва снимки на други момичета, а на своето да не обръща внимание на желанията (макар и малко детски)?

Ми какво, като са гаджета да спре да харесва публикации на други хора, а само нейни ли??? Ама слезте на земята малко с тоя фб... На дали той си ползва фейса за да харесва снимки на други?!

Azoria
01-16-2013, 22:23
marilyn, имах предвид, че не качва снимка с нея, не харесва нито една нейна снимка, но харесва снимки на момиче, което е харесвал? Събери две и две. Аз съм си на земята, не знам на кого говориш.

marilyn
01-16-2013, 22:26
marilyn, имах предвид, че не качва снимка с нея, не харесва нито една нейна снимка, но харесва снимки на момиче, което е харесвал? Събери две и две. Аз съм си на земята, не знам на кого говориш.

Аз просто смятам, че обръщате твърде много внимание на това кой какво харесва във фейса. Аз лично не следя гаджетата си на кой какво са харесали, постнали и тн. Аз също харесвам публикации, снимки и там каквото се сетите на други хора и от 2та пола. И намирам това за съвсем нормално.
Но явно вече фейсбук се е превърнал в начин на изразяване на някакви чувства чрез харесване на публикации, но аз съм няква старомодна и предпочитам традиционни начини, очи в очи.

Azoria
01-16-2013, 22:38
явно вече фейсбук се е превърнал в начин на изразяване на някакви чувства

Това си е от край време.

И аз харесвам всякакви неща на хора от двата пола, но признавам,че щеше да ми стане малко тъпо гаджето ми да не е харесал нито една моя снимка, а на Петканка да харесва всичките. Някак... наречете го под вола теле или ме изкарайте комплексарка, ама бих го асоциирала с харесване на нейната външност повече от моята.

CLANA
01-16-2013, 23:11
Мразя фейсбук.

SisiStrange
01-17-2013, 04:05
Абе facebook-а е една от пречките на любовта в днешно време, каквото и да си говорим. 8-)

Съгласна съм с Azoria. Не става дума да си ползваш фб само с гаджето или да не харесваш никакви чужди снимки/неща, но и аз не бих се почувствала добре, ako никога не е харесвал нещо мое, а на съседната стена на някоя има един тон негови коментари и харесвания. Навън това изглежда все 1 ходи с въпросната Петранка и кой, каквото ще да казва, това е гадно.
Не виждам защо да не и угоди и поне не си смени статуса или да качи едничка тяхна снимка освен, ако не го е срам от нея, или наистина се опитва да скрие от Петранка. Вие се давате за примери, но сами си казвате, че на вас не ви пука от социалната страница. Ако ви пукаше и се чувствахте зле от това, вашите приятели щяха да направят някоя дреболия, не костваща нищо, за да не се чувствате повече така, нали?

Tsukuda_Hiroshi
01-17-2013, 05:04
Според мен, твоето момче е трЪгнало с теб, за да забрави нея, но все още се надява да се сЪбере с нея. Ето защо не иска да се разбира - за да не знае другата за теб и да може да й каже (ако естествено тя го допусне пак до себе си де), че през цялото време я е чакал и не е бил с друга. Звучи малко невероятно предвид факта колко време ходите, но просто друго обяснение не виждам...

Amore-Mio*
01-17-2013, 19:09
Щом това за теб е толкова важно - поговори с него и да намерите решение на "проблема" заедно.
Така само се вкарваш във филми.

fenkaaa
01-18-2013, 15:34
Ами явно още се надява на другата.

Може и това да е.

druzilla
01-18-2013, 15:41
По принцип е тъпо цялото това обвързване във фейсбук и бих си помислила,че той просто не държи да пише всичко за личния си живот там и не влиза много често.Но от друга страна гледа профила на въпросното момиче,а твоят не?Може би още се надява а бъде с нея...Но няма как а знаем какво му е в главата,така че говори с него! ;)

Mimolinka
01-18-2013, 16:06
на мен пък би ми станало също тъпо ако се държи така той щом крие връзката си а показва че има симпатии към другото момиче ..... намирисва работата

Delvecchio
01-18-2013, 16:19
Добре де,как очаквате да имате щастливи и стабилни връзки като си премълчавате.Двама души могат да се съсредоточат върху любовта си само,когато всичко между тях е ясно.Сядаш и говориш направо.Казваш му,че е важно за теб,питаш го с тая кифла ли иска да е,или с теб и ако държи на теб ще направи някои компромиси.

xoxi
01-18-2013, 17:01
Не казвам, че всички трябва да като мен, но ще ти дам един пример, аз и приятелят ми сме заедно от повече от година, нито аз имам наши снимки качени, нито той. Писал ми е на стената 2-3 пъти и то беше за годишнината ни и за рождения ми ден. Да не говоря, че и май статуса не ми сменен, обаче това не означава, че не държим един на друг. Това, което се случва м/у нас си остава м/у нас, няма нужда от публичност.

Много правилно.
Ние сме заедно от близо 3 години, а аз отскоро го имам в "приятели" във фейсбук. Неговият статус е на необвързан, моят е скрит от профила, но също не е променян. Никой от двама ни не е качвал съвместни снимки. Нямаме проблем с това, някак глупаво ни изглежда да придаваме такава важност на един сайт.
Той абсолютно не се интересува какво и на кого харесвам, за мен също е без значение той какво прави в сайта.

Въобще не виждам никакъв смисъл в тази публичност в социалните мрежи.
Ако той не се притеснява от теб пред приятелите си и има желание да прекарва времето си с теб, то тогава защо ти е толкова важно да се обвърже с теб и в някой сайт? Ако пък се притеснява от теб на живо и няма желание да прекарвате времето си заедно, то тогава онлайн обвързването няма да спаси връзката ви.
Друго, което ми идва на ум е, че щом е толкова важно за теб, може би това е начин да избиеш някакви комплекси. Това не е правилния начин обаче.

Virjii
01-18-2013, 17:42
Аз също не бих се почувствала много добре, както ти и някои споделихте. Когато сте навън, пак така ли се държи, криете ли се по забутани заведения, разхождате ли се из града свободно?

Според мен, не се поставяй в подчинена позиция. Заяви твърдо желанието си. Качи снимки, тагни го, виж дали ще си махне тага. Напиши му :* <3 или няква любовна песен на стената , ще ти отговори ли или ще го изтрие? Сложете се обвързани - ще го потвърди ли? Кажи му "харесваш на други, а на мен не - защо?" Да не си втора ръка човек, че да се държи така.:)

Hilary_
01-18-2013, 22:18
Важно ти е? Ако си на 15 - може би .. във всички останали случаи (за мен) е пълна простотия. (показността)
Друг е въпросът, че интересът му съвсем не е насочен към теб .. вади си изводите ..


п.с. Нее пред хоратаа .. с мене тайно можеееш .. ♫♫♫♫

anonymous708973
01-19-2013, 07:11
Друго, което ми идва на ум е, че щом е толкова важно за теб, може би това е начин да избиеш някакви комплекси. Това не е правилния начин обаче.

По тая логика аз мога да твърдя, че на тези от вас, на които не им пука, също избиват комплекси.
Независимо дали се отнася за фейсбуук или за нещо друго, когато единият толкова много иска нещо, а на другия не му пречи да удовлетвори молбата му, защо да го направи? Съгласна съм със Сиси.

С моя приятел се водим обвързани от втория месец някъде. Той поиска, за да спрат някви пишлемета да ми пишат глупости на лични. Смятам, че е нормално. Качвам снимки и го тагвам. След като не е толкова важно, защо да не го направя?
Да не говорим, че ако единият от двама ни се води необвързан (а не просто статусът да е скрит), си е числа лъжа и аз бих се обидила.

Hayashi
01-19-2013, 07:55
С приятеля ми си сменихме статуса чак на третия месец от връзката. И то точно защото, той ме помоли да го направим, а на мен нищо не ми костваше.
Аз ведмъж дори съвсем на шега му намекнах дали толкова го е срам от мен, че няма да си сложи една профилна снимка където сме заедно. После веднага я смени.

Но като се има предвид, че аз постоянно му пращам някакви забавни клипчета и снимки на стената, не знам дали някоя други би проявила интерес към него. xD

Ако толкова държиш на този статус просто го попитай дали би го сменил.

stefko1996
01-19-2013, 08:11
да ти сложи торба на главата :)

xXxMixXx
01-19-2013, 19:25
Отдавна се изтърка публичното фукане с връзките. Може просто да се пишеш `обвързана`, но не изисквай от него да приема покана. Просто покажи, че си заета, нищо повече.
Аз попринцип съм на мнение, че това, което е истински ценно, трябва да го пазим за себе си. Тоест основно ние да си знаем за него, а не да парадираме пред целия свят.

kris4eto15
01-19-2013, 20:02
Ох , ами честно казано и аз не си падам много много по тези "публични връзки" с всичките им публикации,снимчици,постов е,песнички,обвързвания и т.н. даже бих казала,че ме дразнят.Някакси досадно е..но след като той те игнорира "публично" , а харесва снимки на въпросното момиче би трябвало да седнеш и да си поговориш с него.Все пак 3 месеца не са никак малко.

xoxi
01-19-2013, 20:46
По тая логика аз мога да твърдя, че на тези от вас, на които не им пука, също избиват комплекси.
Независимо дали се отнася за фейсбуук или за нещо друго, когато единият толкова много иска нещо, а на другия не му пречи да удовлетвори молбата му, защо да го направи? Съгласна съм със Сиси.

С моя приятел се водим обвързани от втория месец някъде. Той поиска, за да спрат някви пишлемета да ми пишат глупости на лични. Смятам, че е нормално. Качвам снимки и го тагвам. След като не е толкова важно, защо да не го направя?
Да не говорим, че ако единият от двама ни се води необвързан (а не просто статусът да е скрит), си е числа лъжа и аз бих се обидила.

Попринцип е така. Ако единия иска нещо толкова много, другия би трябвало да направи компромис. Но в случая на авторката, мисля, че желанието на момчето е по-силно. Ако още иска да е с другото момиче, ясно е защо не иска публичност на сегашната си връзка.

Интересно ми е и какво те води до мисълта, че тези, на които не им пука, също избиват комплекси?! Не се заяждам ни най-малко, просто от моите лични наблюдения съм си извадила достатъчно изводи и ми е любопитно какви са твоите наблюдения, след като явно толкова силно се контрастират с моите.

А относно статуса. Приятелят ми влиза може би веднъж-два пъти на няколко месеца в този сайт. Въобще не държи да обновява информацията си непрекъснато, нито аз искам това от него. Хората, които ни познават, знаят, че сме заедно и без да сме го написали във всички сайтове, в които имаме регистрация.
Ако някой ни пише с цел флирт, срещи, глупости... просто не отговаряме.
За нас няма смисъл да осведомяваме ''приятелите'' си във фейсбук за всичко, случващо се в нашия живот. Може би не придаваме такава важност на социалните мрежи, не знам. Факт е, че не ни пука. :D

bloodyF
01-20-2013, 09:07
Мисля, че трябва да си изтриеш facebook-a. От кога живота започна да се върти около сайтове ?

и аз това се чудя
имала съм такива периоди, явно си по-малка
просто в даден момент осъзнаваш че ''in a relationship'', ''like'', ''comment'' са просто някакви глупости и не значат нищо
ние пък с моя приятел не се снимаме :lol: имаме точно 1 снимка, на която съм ужасна аз и нито един от двамата не се е тагнал (качена е в страницата на едно заведение) и какво от това?
за мен е много по-важно да излезем, да се видим и да ме представи на някой негов познат/приятел (което той вече е направил) отколкото да ми хареса снимката във фейсбук или нещо такова; за да е с мен явно ме харесва и нямам нужда от notification-и , за да ми го докаже,.

granger
01-20-2013, 09:32
Офф,пълни глупости.
Аз също нямам снимки с него, аз съм си сложила ,че съм обвързана,той не. Не сме си ги свързали "взаимоотношения". Но всеки който иска - знае. Не се крием, излизаме си заедно,тва че в соц. мрежи не те е добавил като половинка е нещо,за което не бива да се притесняваш.Просто бели дертове.

mon4eto
01-20-2013, 12:29
Стига с този facebook бе хора. Защо трябва всичко да пишете там? Може просто човека да не иска да споделя връзката ви с всички. И аз имам приятел от 3 години , ама не съм се обвързала с него в социалната мрежа!!!! Защо всеки трябва да знае какво се случва с личния ми живот.

TheBeliever
01-20-2013, 13:04
Ако ти е чак такъв проблем - кажи му. Според реакцията му би следвало да можеш да прецениш дали просто не придава такова значение на социалните мрежи, или има нещо гнило.

И аз не държа да публикувам всеки аспект от живота си в социалните мрежи. По стечение на обстоятелствата като си правех регистрацията, единствените снимки, които имах на компютъра, бяха общите ни снимки от бала и сложих една такава за профилна. По-късно той си сложи същата снимка. По него време бяхме заедно от почти 2 години. Написахме се "обвързани" един с друг, за да може по-късно на първи април за излъжем приятелите ни, че сме се разделили. Нереално много хора се вързаха на нищо и никакъв статус във фейсбук.



Но самият факт, че профилните ни снимки не са сменяни от вече почти 3 години, показва колко много внимание обръщаме на фейсбук.

Niakoitam
01-20-2013, 13:42
Само аз ли съм на негова страна? И аз не обичам обвързването по ФБ, качването на 1000000 снимки еднакви и тагване на всяко място, където сме били. За мен важното е не на коя какво е харесал, а как се държи с мен, когато сме заедно. Дали ме запознава с приятелите си, дали иска да ми покаже делника си, цялостното му поведение и тн и тн... а не дали сме писали, че сме гаджИнца у фейса...

И ти си права донякъде,както и много други след теб. Но да му се невиди опашките ли ще ви паднат ако се отблежите като обвързани и отвреме навреме си харесвате нещо или се тагнете на някоя снимка.Още по-малко пък,че гаджето на момичето не е като да не си пада му харесването на снимки и това показва това,че харесва постоянно снимките на другото момиче.Да, най-вероятно има някакъв проблем и той се надява на някакъв развой в любовно отношение с другото момиче най-малкото.Било важно едикакво си,не сте обичали да казвате на всичките си приятели и да ви знаели живота.И какво като го знаят?Нещо срам ли ви е от половинката ви или какво? Или просто предпочитата разни подлъгани хорица да ви забавляват флиртувайки с вас докато се заблуждават,че не сте обвързани? Всяка една крайност без значение каква е не както трябва.Щом си с гаджето ти виждат всички, а в противен случай явно има нещо друго. И е много важно как се държи един човек докато сте заедно,но наистина важно е как се държи докато не сте заедно.

marilyn
01-20-2013, 13:47
И ти си права донякъде,както и много други след теб. Но да му се невиди опашките ли ще ви паднат ако се отблежите като обвързани и отвреме навреме си харесвате нещо или се тагнете на някоя снимка.Още по-малко пък,че гаджето на момичето не е като да не си пада му харесването на снимки и това показва това,че харесва постоянно снимките на другото момиче.Да, най-вероятно има някакъв проблем и той се надява на някакъв развой в любовно отношение с другото момиче най-малкото.Било важно едикакво си,не сте обичали да казвате на всичките си приятели и да ви знаели живота.И какво като го знаят?Нещо срам ли ви е от половинката ви или какво? Или просто предпочитата разни подлъгани хорица да ви забавляват флиртувайки с вас докато се заблуждават,че не сте обвързани? Всяка една крайност без значение каква е не е както трябва.Щом си с гаджето ти виждат всички, а в противен случай явно има нещо друго. И е много важно как се държи един човек докато сте заедно,но наистина важно е как се държи докато не сте заедно.

Забелязвам, че социалната мрежа е станала повод за неразбирателство между хората. На мен наистина не ми пука за мрежата, на моето момче също и не сме се писали обвързани. За мен е безсмислено и не знам какво толкова значение отдавате. И не го правя аз лично, с цел други да ми пишат за да си флиртувам и тн.

Niakoitam
01-20-2013, 13:54
Забелязвам, че социалната мрежа е станала повод за неразбирателство между хората. На мен наистина не ми пука за мрежата, на моето момче също и не сме се писали обвързани. За мен е безсмислено и не знам какво толкова значение отдавате. И не го правя аз лично, с цел други да ми пишат за да си флиртувам и тн.

Нещо ми се струва,че омразата към Facebook вече започва да мяза малко на омразата към чалгата.Ами като толкова не ви харесва има лесен начин.Закривате си профилите и сте готови.И няма значение ти с какво цел го правиш.Искате или не искате просто сами предизвиквате нещата..Малко ще са хората,които ще се осмелят да ви свалят и двамата ако в профила ви пише просто Обвързан/а с едикой/едикоя си.

marilyn
01-20-2013, 13:56
Нещо ми се струва,че омразата към Facebook вече започва да мяза малко на омразата към чалгата.Ами като толкова не ви харесва има лесен начин.Закривате си профилите и сте готови.И няма значение ти с какво цел го правиш.Искате или не искате просто сами предизвиквате нещата..Малко ще са хората,които ще се осмелят да ви свалят и двамата ако в профила ви пише просто Обвързан/а с едикой/едикоя си.

Аз не искам да си трия профила, малко или много съм свикнала, а и ми трябва покрай университета. Нито на мен, нито на него му липсва статуса "обвързан/а" и сме си прекрасно така.

Niakoitam
01-20-2013, 14:00
Аз не искам да си трия профила, малко или много съм свикнала, а и ми трябва покрай университета. Нито на мен, нито на него му липсва статуса "обвързан/а" и сме си прекрасно така.

Ами в такъв случай ви пожелавам да продължавате да сте истински щастливи занапред и двамата и дано да няма тема Той ме заряза заради някаква си.Какво да правя? :)
На мен лично тоя статус Необвързан/а си крещи отвсякъде:"Свободна/свободен съм или нещата не са сериозни. Идвайте да ме сваляте" 8)

marilyn
01-20-2013, 14:02
Аз не искам да си трия профила, малко или много съм свикнала, а и ми трябва покрай университета. Нито на мен, нито на него му липсва статуса "обвързан/а" и сме си прекрасно така.

Ами той ако иска да се зарибява с друга ще го прави и с фб, и без. Аз също. Просто не сме от онези двойки, които си имат паролите, четат си хронологиите, звънят си по 10 пъти на ден и нз си какво. Лично пространство и доверие.

TheBeliever
01-20-2013, 14:08
Ами той ако иска да се зарибява с друга ще го прави и с фб, и без. Аз също. Просто не сме от онези двойки, които си имат паролите, четат си хронологиите, звънят си по 10 пъти на ден и нз си какво. Лично пространство и доверие.

Статусът "обвързан" по никакъв начин не отнема лично пространство.

Или може би за някои "обвързан" е тежест? Дали пък отказът да заявиш "черно на бяло", че сте двойка не е някакъв вид дистанциране от този факт и вкопчване в "свободата" и "независимостта", присъщи на един необвързан индивид? Било то и само в социалните мрежи.

П.П Не е лично към теб, marylin, просто си разсъждавам.

Niakoitam
01-20-2013, 14:13
Ами той ако иска да се зарибява с друга ще го прави и с фб, и без. Аз също. Просто не сме от онези двойки, които си имат паролите, четат си хронологиите, звънят си по 10 пъти на ден и нз си какво. Лично пространство и доверие.

Ами представи си просто,че това е един вид тежест към околните.Поставя накяква невидима стена.А колкото повече хора знаят във Facebook толкова повече ще знаят и в реалността.
Иначе и аз съм против влизане в профила,четене на хронологии и т.н.Това си е лично пространство и може да си имате и доверие без да подлагате всичко казано от другият на съмнение.Още по-малко пък и ако не ви е давал поводи.


Статусът "обвързан" по никакъв начин не отнема лично пространство.

Или може би за някои "обвързан" е тежест? Дали пък отказът да заявиш "черно на бяло", че сте двойка не е някакъв вид дистанциране от този факт и вкопчване в "свободата" и "независимостта", присъщи на един необвързан индивид? Било то и само в социалните мрежи.

П.П Не е лично към теб, marylin, просто си разсъждавам.

И да,точно това имах предвид и аз.

marilyn
01-20-2013, 14:24
"Обввързан/а" не тежи, но не мисля, че мрежата е мястото, където да си показваме любовта. Държа на контакта и отношението на живо. И не крия от хората, че съм с Него, просто така ни е добре и така правим. И не съм го приела лично, споко, разсъждаваме си просто.

TheBeliever
01-20-2013, 14:31
"Обввързан/а" не тежи, но не мисля, че мрежата е мястото, където да си показваме любовта.

О, абсолютно. Смешни са излиянията в любов по "стените" и драматично-трагичните тагнати любовни статуси.

Но не мисля, че едно простично заявяване "Аз съм с този човек", може да се класифицира като показност или нещо подобно. Изключвам случаите на сменянето на статуса при всяка караница, последвани от редица постове а-ла "разби ми сърчицето" и прочие. Това вече са детинщини с цел привличане на внимание.

Niakoitam
01-20-2013, 15:17
Точно така "Обвързан/а" не тежи.Просто казва: както се каза:'Аз съм с този човек" и те предпазва от повечето хора,които ще искат да те свалят овреме предварително премахвайки оправданията от рода на:"Ама аз не знаех и затова така стана.Сега е вече твърде късно." И колкото и да си имате доверие вероятността да устоите на напливите от хората,които знаят,че сте обвързани,но не им пука е много по-голяма от това да устоите на всеки,който ви сваля,защото си мисли,че не сте обвързани или поне не сериозно :)

TheBeliever
01-20-2013, 15:41
И колкото и да си имате доверие вероятността да устоите на напливите от хората,които знаят,че сте обвързани,но не им пука е много по-голяма от това да устоите на всеки,който ви сваля,защото си мисли,че не сте обвързани или поне не сериозно :)

Е, не. Това кой до колко "устоява" на свалки и набези от трети лица няма нищо общо със статута в социалните мрежи. Или ти е слаб ангела, или не. Едно "обвързан" не намалява вероятността за кривване от правия път.

marilyn
01-20-2013, 16:03
Е, не. Това кой до колко "устоява" на свалки и набези от трети лица няма нищо общо със статута в социалните мрежи. Или ти е слаб ангела, или не. Едно "обвързан" не намалява вероятността за кривване от правия път.

Ми то на челото не ми пише "обвързана". Така, че ако някой на улицата тръгне да ме зарибява... какво? Именно или ти е слаб ангела, или не.

anonymous708973
01-20-2013, 16:20
Много сте ми забавни всички, които разделяте нещата на две крайности. Значи, щом не се водите обвързани, за вас фб няма значение, защото предпочитате живия контакт. А двойките, които са си променили статусите, живеят в мрежата, така ли?
Пълни глупости.



Статусът "обвързан" по никакъв начин не отнема лично пространство.

Или може би за някои "обвързан" е тежест? Дали пък отказът да заявиш "черно на бяло", че сте двойка не е някакъв вид дистанциране от този факт и вкопчване в "свободата" и "независимостта", присъщи на един необвързан индивид? Било то и само в социалните мрежи.

П.П Не е лично към теб, marylin, просто си разсъждавам.

Точно така.

хохi, за това избиване на комплекси говорих.

Не говорим за постоянно сменяне на статуси, постване на сърчица и т.н. - това е показност.
Обаче често си ровя из фб, виждам нещо, поствам му го. Той оня ден ми постна няква картинка "Древно предание гласи, че има жени, които знаят какво ще облекат в момента, в който отворят гардероба". И? В социалните мрежи ли живеем?

Мерилин, без да се заяждам, ама това с личното пространство мирише вече на мания. Всички искаме такова и т.н., обаче особено след като спомена, че се виждате веднъж, понякога 2 пъти в седмицата, а сте от един град... Нищо лошо нямам към теб, но по моите критерии това не е никаква връзка и меродавно мнение за "моето момче".

marilyn
01-20-2013, 16:29
Мерилин, без да се заяждам, ама това с личното пространство мирише вече на мания. Всички искаме такова и т.н., обаче особено след като спомена, че се виждате веднъж, понякога 2 пъти в седмицата, а сте от един град... Нищо лошо нямам към теб, но по моите критерии това не е никаква връзка и меродавно мнение за "моето момче".

Напоследък нямам особено време, идва сесия и с излизанията съм ограничила всички. То въпроса не е колко често се виждаме, аз имам по-различни критерии за връзка явно. Не мога да съм залепена за някого. Имам нужда да си виждам и приятелите, и семейството, и на лекции ходя все още. На мен ми е достатъчно да се виждаме 1-2 пъти на седмица, не си звъним по 10 пъти на ден, той ходи където и когато иска, аз също. Знам, че повечето хора са на твоето мнение, но на нас така ни е добре, а и който ме чете, ще знае, че опит в сериозните отношения нямам. Затова гледам да не прибързвам, бавно и спокойно. Не съм го приела като заяждане, просто си говорим.

anonymous708973
01-20-2013, 19:03
А, както си преценила, така си си организирала нещата. Ако с моя бяхме постоянно в един град, нямаше да изкараме с толкова малко секс :Д
Въпрос на човек си е.

marilyn
01-20-2013, 19:06
А, както си преценила, така си си организирала нещата. Ако с моя бяхме постоянно в един град, нямаше да изкараме с толкова малко секс :Д
Въпрос на човек си е.

Да, това е проблема със секса.. ама изпитите сега мене ме чакат.. да мине сесията! Оххххххххххх

SisiStrange
01-20-2013, 19:26
А, както си преценила, така си си организирала нещата. Ако с моя бяхме постоянно в един град, нямаше да изкараме с толкова малко секс :Д
Въпрос на човек си е.
О, не е толкова лесно. През по-свободните месеци и ние се виждаме по-често (почти всяка вечер), но позатегнат ли се нещата, се виждаме баш по 1-2 пъти седмично въпреки, че сме от един град. И той е много уморен след работа, аз също. А в сесия е немислимо да се виждаме повече освен, ако не уча за предмет, по който може стабилно да ми помага.

Иначе и аз мисля, че прекалявате. Айде сега, или си пишете сърчица, или не ползвате фб. Аз се водя обвързана, той също. Не ми коства абсолютно нищо и не виждам с какво ми ограничава личната свобода. Когато се снимаме някъде и се харесаме, се отбелязваме на снимките. Не мисля, че това е показност. Каква е разликата с това да се отбелязваш с приятелите си? Не си пращаме драматични статуси и не се лигавим, не си знаем паролите, не си четем чатовете и тн. Не мисля, че един статус "Обвързана с... " е нещо чак толкова ограничаващо или демонстриращо какво да е. Цъква се за две секунди и трябва да призная, че откакто е там, хората, които си позволяват да ми пишат ъмммм непристойни неща (да се изразим така) намаляха видимо. Не знам за вас, но въпреки, че нямам слаб ангел (нито той) самото навиране на странични хора (дори да са добронамерени и да не знаят просто, че не си говорят с необвързан човек) ми е неприятно.

Иначе да, фейсбук е просто убит сайт и могат спокойно да живеят и без него, но това важи във вашите връзки, защото и вие, и половинките ви гледате така на нещата. Ако единия от двамата кисне редовно и праща разни лигавщини на един и същи определен човек от срещуположния пол, няма да ви е приятно. Това не е като да не приема сайта за нещо важно (както във вашите връзки, явно). Това е като да му отдава значение, но да го пренася към друг човек. Не мисля, че на някого би било приятно.

Niakoitam
01-21-2013, 07:51
Е, не. Това кой до колко "устоява" на свалки и набези от трети лица няма нищо общо със статута в социалните мрежи. Или ти е слаб ангела, или не. Едно "обвързан" не намалява вероятността за кривване от правия път.
Тук си малко в грешка.Не винаги нещата са свързани само със слаб ангел И да мамалява я.


Ми то на челото не ми пише "обвързана". Така, че ако някой на улицата тръгне да ме зарибява... какво? Именно или ти е слаб ангела, или не.

Пак казвам не е до слаб ангел, а до увеличаване на възможността да си срещнеш "майстора",който ако знае,че си обвързана има вероятност и овреме да не предприеме нищо.А на челото винаги може да ти го пиша стига да знаеш как да го покажеш и наистина да искаш да го покажеш.Това разбира се съвсем изключва варианта да бягаш с 200км в час все едно те гони разярен бик,когато някой мъж ти каже Здрасти или те заговори.

Ето това имах предвид и аз:


Не мисля, че един статус "Обвързана с... " е нещо чак толкова ограничаващо или демонстриращо какво да е. Цъква се за две секунди и трябва да призная, че откакто е там, хората, които си позволяват да ми пишат ъмммм непристойни неща (да се изразим така) намаляха видимо. Не знам за вас, но въпреки, че нямам слаб ангел (нито той) самото навиране на странични хора (дори да са добронамерени и да не знаят просто, че не си говорят с необвързан човек) ми е неприятно.

Иначе да, фейсбук е просто убит сайт и могат спокойно да живеят и без него, но това важи във вашите връзки, защото и вие, и половинките ви гледате така на нещата. Ако единия от двамата кисне редовно и праща разни лигавщини на един и същи определен човек от срещуположния пол, няма да ви е приятно. Това не е като да не приема сайта за нещо важно (както във вашите връзки, явно). Това е като да му отдава значение, но да го пренася към друг човек. Не мисля, че на някого би било приятно.

babity
01-21-2013, 08:24
Да бе, било маловажно, просто подробност. Пък като се обвързах с дясната си ръка, всички ме обвиниха в показност ;(

Niakoitam
01-21-2013, 08:38
Да бе, било маловажно, просто подробност. Пък като се обвързах с дясната си ръка, всички ме обвиниха в показност ;(

Ами да,това да се обвържеш с дясната си ръка или с някой дето изобщо не ти е гадже си бие леко на показност :)

babity
01-21-2013, 08:41
Аз нямам ли право да я обичам?!?!?! Тя ми прави такива хубави неща... ех....

Niakoitam
01-21-2013, 08:48
Аз нямам ли право да я обичам?!?!?! Тя ми прави такива хубави неща... ех....

Ако смяташ,че ръката ти е одушевен предмет и ще е проблем да и изневериш с мъж,значи си за едно друго място :D

SisiStrange
01-21-2013, 09:34
Ами да,това да се обвържеш с дясната си ръка или с някой дето изобщо не ти е гадже си бие леко на показност :)
Глупости, яко е. 8-) Показност е, ако си направиш друг профил и се обвържеш сам със себе си.

Niakoitam
01-21-2013, 09:39
Глупости, яко е. 8-) Показност е, ако си направиш друг профил и се обвържеш сам със себе си.

Ами не знам.На мен малко ми изглежда като някакъв повик от рода на: "В момента имам нужда да ми обърнете внимание".:)

TheBeliever
01-21-2013, 11:04
А на челото винаги може да ти го пиша стига да знаеш как да го покажеш и наистина да искаш да го покажеш.

Това е така.

А за какви "майстори" във фейсбук ми говориш? Самият факт, че някой тръгва да ме "сваля" с чатове в социалните мрежи, му лепва огромна черна точка, поне в моето тефтерче. Такивата съобщения даже не ги изчитам до край.

Whyniser
01-21-2013, 11:13
Зависи си конкретно от вас. Ако е наистина важно за теб да сте двойка за пред хората - кажи му го. Той , ако държи на теб ще го направи. Ако не иска - вече е въпрос на личностен избор. Но аз пък си мисля,че тези , които знаят , че сте двойка си го знаят. Това,че сега не е написано на черно и бяло във Фейсбук - не вярвам да е чак толкова голяма загуба.

Niakoitam
01-21-2013, 11:51
Това е така.

А за какви "майстори" във фейсбук ми говориш? Самият факт, че някой тръгва да ме "сваля" с чатове в социалните мрежи, му лепва огромна черна точка, поне в моето тефтерче. Такивата съобщения даже не ги изчитам до край.

Е,все пак да не забравяме,че във Facebook пишат хора от реалният живот.Все пак може би не е казано,че ще те познава отпреди това и ще започне от вратата за краката. .Или пък ти веднага изключваш чата като ти пише някой да се запознае с теб.Или пък първата ти реплика като ти пише е:'Не че нещо ама да си знаеш,че си имам гадже. Както и да е.Всеки сам си решава за себе си.Аз лично държа на тази опция...най-малкото да си се знае.:)

anonymous708973
01-21-2013, 16:07
Ами не знам.На мен малко ми изглежда като някакъв повик от рода на: "В момента имам нужда да ми обърнете внимание".:)

Абсолютно. Както и да обвързването с най-добрата приятелка или пък "семейство", в което Цецка ти е майка, Росен, Янко и Петко са ти братя, Лили и Николета - лели и т.н.
Мога още бая примери да дам за attention whores.

Niakoitam, на мен ми се е случвал и следния куриоз: Водя се обвързана. Сменям си профилната снимка, след 2 секунди ми пише ПОЗНАТ на моя приятел: "много яка снимка. еееех, само да не беше гадже на *името на приятеля ми*". На тоя човек му е практика.
В смисъл... нямам думи.

amonRa.di
01-21-2013, 17:21
Щом за теб е важно и ти прави впечатление, говори с него. Попитай го в прав текст... иначе има да се чудиш и да се травмираш...

Niakoitam
01-22-2013, 07:12
Абсолютно. Както и да обвързването с най-добрата приятелка или пък "семейство", в което Цецка ти е майка, Росен, Янко и Петко са ти братя, Лили и Николета - лели и т.н.
Мога още бая примери да дам за attention whores.

Niakoitam, на мен ми се е случвал и следния куриоз: Водя се обвързана. Сменям си профилната снимка, след 2 секунди ми пише ПОЗНАТ на моя приятел: "много яка снимка. еееех, само да не беше гадже на *името на приятеля ми*". На тоя човек му е практика.
В смисъл... нямам думи.

Това изказване с attention whores беше малко...пресилено.Не може да се генерилизират хората така само заради подобно нещо.Аз например имам една приятелка дето се е писала омъжена за най-добрата си приятелка.Преди се беше писала омъжена за една друга своя много добра приятелка.Тя постоянно качва снимки във Facebook и много обича да се бъзика.Не е изобщо лош човек и винаги като и напишеш нещо се стреми да ти отговори или най-малкото да го хареса.Имам и други такива приятелки.Повече ме дразнят тия дето като им коментираш нещо и се правят все едно не си им коментирал публикацията, а си тръгнал да ги изнасилваш.Е, за какво тогава ми давате приятелство бе да му се не види.И аз обичам,когато ми се обръща внимание.Относно това дето каза за семейството.Ами някои хора са по емоционални,може наистина да го чувстват или просто да искат да имат по-бърз достъп до дадени хора или просто са приели поканите им.Може би и на мен да ми бяха пращали и аз щях да приема.Отделно от това изказване ми стана и малко неприятно понеже имам една приятелка от този форум,която раздела и семейство е точно такъв,какъвто описа,но е наистина стойностен човек и ако някога на везната ми бъде поставен собственият избор например между нея и всички хора в този форум определено бих избрал общуването си с нея.Така,че прекалено генерализираш за хората тук.

Относно другото.Този познат на приятеля ти може просто така да си е плямпал,а може би наистина е от хората,които не им пука ,че някоя има гадже и ако беше с някои друг може би би се пробвал ако не друго само заради секса.А пък може и да "опипва почвата". Знае ли човек.