PDA

View Full Version : Любовен проблем! Помощ!



the_sweety_bear
01-17-2013, 13:35
Здравейте мили читатели. В момента се намирам в една много заплетена ситуация и търся мнението на хора които не ме познават, защото знаете, че близките ни винаги ни подкрепят независимо дали сме прави или не.
Случаят е следния: Имам връзка с едно момче от 4 години.През тези години имахме както и хубави така и лоши моменти, но връщайки се назад мисля, че лошите са повече. Отношението му към мен на моменти беше повече от ужасно ... постоянно ми държеше сметка и контрол над действията ми.От една година вече живеем заедно и много често ми се случва да оставам по цяла вечер сама в квартирата докато той обикаля някъде с приятели (нямам против да излиза ама той не знае кога да се прибере , а аз ако се забавя малко повече и ме очаква грандиозен скандал.) И много пъти съм говорила с него за нещата които ме притесняват и той все обещаваше да се промени , но промяната беше за една седмица и после пак почваше по стария начин. Прощавала съм му всичко дори когато на няколко пъти се зарибяваше с мои приятелки и то пред мен все едно мен ме нямаше там.Обяснението му за това беше :"бях пиян, не знам защо съм го направил и т.н. От много време обмислях да му кажа край, но все не събирах смелост, защото бях свикнала с него, а и как да оставя толкова дълга връзка да си отиде като знам колко съм се борила за нея, докато не се случи нещо което никога не мислих, че мога да направя. Веднъж бях при една колежка на гости и се запознах с едно момче.В началото нищо сериозно ... просто си говорехме и сякаш всяко една мисъл ни съвпадаше ... и така случи се неочакваното за мен нещо изневерих (под изневяра имам предвид само целувки, но за мен и това си е изневяра.) На другия ден се обадих на момчето и му казах, че трябва да забравим случилото се, че не е правилно и не трябва, но при следващата ни среща го повторих и потретих. Докато не осъзнах, че започвам наистина да го харесвам. С него мога да си говоря за всичко той се държи много добре с мен и ме разбира. Един ден не издържах и казах на приятеля си, че искам да се разделим, но не му казах за другия. Обясних му, че след всичките тези караници чувствата ми вече не са същите и е дошло време да сложим край. Той започна да ми обяснява, че наистина ще се промени и че вече разбира колко глупаво се е държал, но при мен вече не е същото аз постоянно си мисля за другото момче и колко щастлива се чувствам с него. Наистина съм решила да сложа край на тази 4 годишна връзка, защото съм само на 20 год. и знам, че може би има по добър за мен човек. Моля Ви дайте ми съвет да му кажа ли, че съм срещнала друг или да си премълча? Толкова съм объркана, че вече не знам кое е правилното решение.

GuItAr-MoTiOn
01-17-2013, 15:22
По добре не му казвай сега, но и гледай да научи от теб. Това е което мога да ти кажа!

CrazyBabyDoll
01-17-2013, 18:22
Не му казвай за другия.Но аз ти предлагам да сложиш край на връзката си.По разказа ти разбирам,че вече не си чак толкова влюбена в приятеля си както в началото и че си нещастна с него.Кажи му това ,че не го обичаш ,че си нещастна самотна и отиди рпи другото момче.Пробвай с него,щом се чувстваш добре с новия.Една приятелка имаше същия проблем-дълга връзка няколко години и изведнъж ново момче което я кара да се чувства желана.Скъса с приятеля си и сега е щастлива с новия.Трудно е ,но според мене това е правилното решение .

the_sweety_bear
01-17-2013, 18:50
И моята приятелка точно това ме посъветва ... просто ми е толкова трудно, защото приятеля ми обеща да се промени и прави усилия, но не мисля, че трябва да остана с него само защото той е осъзнал грешката си ... рано или късно пак ще се стигне до тук и пак ще боли ... а и така ще има възможност да продължи напред. Знам колко ще го нараня когато го напусна, но е по добре от колкото да го наранявам всеки ден с безразличието си :(

Amore-Mio*
01-17-2013, 18:56
И добре правиш, като не продължаваш да си с човек, който не те оценява и се мисли за най-великия.

По - добре си продължи напред.

Tsukuda_Hiroshi
01-18-2013, 04:57
Като мЪж ти казвам - мЪжете не се променят!!! Каквото си имаш вкЪщи - това ще е! Щом се чувстваш щастлива с новото момче и той е постоянно в сЪзнанието ти, няма какво да му мислиш! Бий дузпата на твоя, хващай си багажа и черта при новия. Относно това дали да му кажеш: кажи му, ако искаш. Не си длЪжна да му даваш обяснения, както и той не ти дава за това кЪде ходи. Направи го, ако искаш, така - от уважение. Освен това - мислиш ли, че докато е излизал "с приятели", не ти е изневерил? Моме, поне 3-4 бройки е направил докато е "ходел" с тебе!!! Отвори си очите и му затвори вратата от вЪншната страна! Не сЪсипвай щастието си заради кретен!!!

fenkaaa
01-18-2013, 15:32
Държи се гадно,зарибява се с приятелките ти,оставя те сама,кара те да се чувстваш нещастна.. И какво като са 4 години? Не мисли колко си се борила за тази връзка,мисли как си пропиляла най-хубавите години от живота си,заради едно момче,което за толкова време не се е научило да те цени.Сложи край.

Tsukuda_Hiroshi
01-18-2013, 17:00
Бе пича не те оценява, а ти явно си яко вЪв филма, което ми говори, че го обичаш, а следователно си струваш. Показвай му зеления светофар и да го няма да не ходим от форума да се разправяме ;)
Много се дразня точно на ей-такива мЪже!!! Заради тях и на останалите им излиза име на курвари и трЪгват сентенции като "всички са еднакви"...

the_sweety_bear
01-21-2013, 12:26
Благодарш Ви много за съветите. Точно това и направих, разделихме се окончателно. И мисля, че се чувствам много по добре. Все още ми е малко странно, но с времето ще свикна :)