PDA

View Full Version : Страхотна маска за коса



SimonaD
01-17-2013, 15:16
Здравейте, имам следния въпрос към вас, дами:
Предполагам много от вас са чували за "чудотворната" маска с Тривитаминол или т.нар. конски витамини. Миналата седмица се запознах с жена, която имаше най-уникалната коса, която съм виждала. Личеше й, че е здрава от километри, а да не ви казвам колко дълга беше... Заприказвахме се и я попитах какво използва, а тя ми каза, че от години си прави домашна маска, която включва:
1с.л. Тривитаминол
1с.л. кисело мляко
1с.л. мед
1с.л. зехтин
1с.л. ракия

Поразрових се аз в интернет, обаче пише, че от алкохола боята пада скорострелно, но и че е задължителен при коси, склонни към омазняване (като моята), защото изсушават косъма. Проблема е, че бях руса около година, а преди месец се боядисах червена. Сега русото ми избива, а ми се иска да го покрия хубаво с червеното.. това очевидно няма да стане като слагам алкохол в маската...
Та, въпроса ми е: мислите ли, че ще има същия ефект, ако не изключа алкохола (макар че той спомага да разреждането на Тривитаминола, тъй като той е по-мазен)?
Споделете вие какви домашни маски си правите за растеж и здравина на косата :)

Hayashi
01-17-2013, 17:21
Хмм, боята по принцип пада от маслата също. Фризьорката ми беше препоръчала да правя маски със зехтин, за да си сваля боята. Така, че тази маска изобщо не е подходяща за боядисана коса.

Аз в момента си възстановявам косата с маска само със зехтин, като преди да го нанеса леко го загрявам. Ефекта се вижда още от първата маска, косата е осезателно по-мека.

Sickness94
01-17-2013, 17:45
Мисля,че боята по-скоро ще падне... аз сега си я правя тази маска само че без ракията,но косата ми по никакъв начин не иска да се измие от тази маска. Мия я два пъти с шампоан и пак нищо - като я изсуша си е леко мазна,даже не леко :D Аз ли съм единствената с този проблем?

Hayashi
01-17-2013, 17:47
С тривитаминола и аз имам голям проблем. Но си мисля, че трябва да се слага много по-малко, а аз всеки път доста се наклепвам. Иначе косата си я мия поне 4-5 пъти, за да се измие хубаво точно тази маска.

pepa97
01-17-2013, 17:48
Може да я пробвам.Благодаря!

Hayashi
01-17-2013, 17:55
Мисля че алкохола спомага за по-лесното отмиване на самата маска. В началото аз също категорично отказвах да сложа алкохол върху косата си, но ме убедиха, че не може без него и наистина имах по-малко проблеми с отмиването на маската от колкото тази само с чист тривитаминол.

girl91
01-17-2013, 18:43
Не съм си правила точно тази маска, но съм си правила маска с Тривитаминол - слагах кисело мляко, ракия и още нещо. Общо взето ефект при мен нямаше, само дефект - по-бързо ми се омазняваше косата не само когато си правех маската, но и дълго след това. Не съм прекалявала с маската.
Сега си правя ето тази: http://www.tialoto.bg/a/127-dekorativna-kozmetika-i-maski/19757-nakrani-kosata-s-vitamin-a/

Sickness94
01-17-2013, 22:23
Hayashi,а колко дълго седиш с маската и колко често я правиш? Аз септември си подстригах косата над гърдите,а преди ми беше почти до кръста и сега януари,когато не ми е пораснала ни един см,доста съжалявам... и се надявам да има ефект. При теб има ли видим резултат,някаква промяна?

Hayashi
01-18-2013, 10:06
О, на мен косата ми порастна много. Аз преди 2 години и няколко месеца бях със съвсем къса коса. Косата ми в момента е 5-6 пръста под раменете. С маска стоя поне половин час, а ако имам повече свободно време и нерви стоя по 2-3 часа. Колкото повече, толкова повече е казал Мечо Пух. :D

Но аз се отказах от тази маска заради отвратителната миризма на тривитаминол, която упорито си оставаше дори и след измиване.

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/6342_347780781995528_1998583386_n.jpg

Всъщност, така изглежда в момента. Толкова рошава съм, защото ме валя дъжд. xD

mimeto_0o0o
01-18-2013, 13:05
От алкохола съставките в маската се заграват и действа по-бързо. И аз ще си купувам тривитаминол че задължително искам да ми порастне косатааа

SimonaD
01-18-2013, 16:50
Ами, хора, не знам защо го имате този проблем с омазняването. Имам колежка, която си прави същата тази маска, само не слага мед в нея и казва, че косата й издържа много повече време без да я мие. Мисля, че най-дългия период беше около 2 седмици и косата й наистина не изглеждаше мазна. Жената, която ми даде рецептата също ми сподели същото. В началото ми звучеше леко... нехигиенично да кажем :D но видимо наистина не си личи, че не е мита от седмица и половина - 2.
А относно алкохола той спомага хубавото разтваряне на Тривитаминола, доколкото знам, защото Тривитаминола е по-мазен, а спирта го разрежда. Но колежката ми също каза, че цвета и пада само с 2 такива маски... което при нея са си 4 седмици, но... не знам :D
утре съм на фризьор за боядисване. Ще се консултирам с фризьора ми и ще ви споделя мнение отново :)

Slobbery
01-18-2013, 21:39
О, на мен косата ми порастна много. Аз преди 2 години и няколко месеца бях със съвсем къса коса. Косата ми в момента е 5-6 пръста под раменете. С маска стоя поне половин час, а ако имам повече свободно време и нерви стоя по 2-3 часа. Колкото повече, толкова повече е казал Мечо Пух. :D

Но аз се отказах от тази маска заради отвратителната миризма на тривитаминол, която упорито си оставаше дори и след измиване.

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/6342_347780781995528_1998583386_n.jpg

Всъщност, така изглежда в момента. Толкова рошава съм, защото ме валя дъжд. xD
Тетииииииииииииииииииииии иии :D Това ти ли си била хахаха





Иначе по темата-маската съм я ползвала веднъж,просто защото си забравям,иначе много добри отзиви съм чувала.. аз слагах също малко газ,жълтък и мас.

strawberry88
01-19-2013, 13:21
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/6342_347780781995528_1998583386_n.jpg

Всъщност, така изглежда в момента. Толкова рошава съм, защото ме валя дъжд. xD

Рошава???Перфектна ти е косата! :smt007