PDA

View Full Version : работещите с фотошоп и други такива



Claymore
01-17-2013, 18:10
Моля, моля, моля за помощ.
Имам едно изображение и трябва да го направя с висока разделителна способност. Как? Някой може ли да ми го направи?

Oy7ofCon7roL
01-17-2013, 18:21
демек искаш да подобриш качеството на снимка

е да ама такова животно неЕма

Claymore
01-17-2013, 18:32
Неееее. Не е снимка, а е лого правено на компютър. Но е с малка резолюция. Това лого сега ще трябва да бъде щамповано в размер от 1m x 40cm и ще се раздели на пиксели, квадратчета или там както се казват. Искам като го разтегля 2метра да си остане същото

Auriss
01-17-2013, 18:49
във фотошоп

Image -> Image Size - > въвеждаш си резолюцията, която искаш. По-надолу има 3 отметки - Scale Styles, Constrain Proportions, Resample Image. И трите ги отмяташ (т.е. да са активни). Под тях има дропдаун меню - цъкаш го и избираш Bicubic smoother. (ако е само текст логото можеш да пробваш и с Nearest neighbour).

Имай предвид обаче, че повече от 10-20% увеличение едва ли ще можеш да изсмучеш по този начин без да правиш компромис с качеството на изображението.

Евентуално би могла след като си направила горното да отидеш на Filter -> Sharpen -> Unsharp Mask (ако ти се вижда прекалено 'замазано') или
Filter -> Blur -> Gaussian Blur ако е прекалено ъъъ на квадратчета ;д .

Claymore
01-17-2013, 19:07
Оф, не мога. Бъгва ми нещо. Можеш ли да ми го направиш, моля те.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/564117_495424953809518_1343467835_n.jpg

NaOH
01-17-2013, 20:23
Trace-ни го с CorelDRAW или Illustrator и запази файла като съответно .cdr или .ai

vankovvv
01-17-2013, 20:29
За тва логота се правят с илюстратора :с

anonymous908491
01-17-2013, 20:32
във фотошоп

Image -> Image Size - > въвеждаш си резолюцията, която искаш. По-надолу има 3 отметки - Scale Styles, Constrain Proportions, Resample Image. И трите ги отмяташ (т.е. да са активни). Под тях има дропдаун меню - цъкаш го и избираш Bicubic smoother. (ако е само текст логото можеш да пробваш и с Nearest neighbour).

Имай предвид обаче, че повече от 10-20% увеличение едва ли ще можеш да изсмучеш по този начин без да правиш компромис с качеството на изображението.

Евентуално би могла след като си направила горното да отидеш на Filter -> Sharpen -> Unsharp Mask (ако ти се вижда прекалено 'замазано') или
Filter -> Blur -> Gaussian Blur ако е прекалено ъъъ на квадратчета ;д .

Със имидж формат нищо няма да направи, трябват вектори, за да се запази качеството.