PDA

View Full Version : Полезни съвети как да спестяваме пари :)



muhtesemfan
01-18-2013, 12:26
Как да спестяваме пари?Проблема на повечето от нас ;д
-Ако ви дават за пари за закуска,3 или 2 лева,една родопка /поне в моя град/ струва 80 стотинки,и остават 1 лев или 2 лева ;д може да си приготвяте и сандвич ;д :) :D
-може да си купувате дрехи за пролетта през зимата ;д по-евтини са ;д например,мисля че беше по време на Коледните празници си купих една много готина тениска за 7 лв,а през лятото/пролетта са около 15-20 лева. :) :D
-правете си списък какво искате да си купите,след което вижте НАИСТИНА от какво се нуждаете. :)
-не пийте кафе в училище ;д прави си вкъщи ;д пий ги преди да излезеш. :)
-вместо да давате всеки ден пари за вода,купи си вода,след което пълни шишето с вода :D
-момичета,когато си купувате лентички за мустак си купувайте за тяло,след което ги режете ;д

ако имате и вие съвети-казвайте!
Ако има такава тема-модераторите могат да я изтрият :)

Bonbonchencetyy
01-18-2013, 14:11
Някои родители дават пари на децата си за свършена домакинска работа.Не е кой знае колко хубаво да изчистите стаята си от горе до долу,след като не е кой знае колко мръсна,но като сте в затруднено положение се стига и дотам...

paolina13
01-18-2013, 14:25
Ами ако не ти дават??

FuCKkK13
01-18-2013, 15:00
за мен решението е да не мисля от какво имам нужда,да не се оглеждам в магазините и да не гледам сайтове - особено за дрехи 8-) ..дори и нищо да не липсва на някой,ако той го иска винаги ще го изкара като ''имам нужда'' .. иначе аз си спестявам по принцип.. стипендията -също... ям у нас сутрин,а не на училище,но това не стана,защото исках да спестя,а защото нещо започна да ми става гадно на корема от сухите храни и най много плод да си купя или шоколад

anonymous708973
01-18-2013, 17:34
Как да спестяваме пари?Проблема на повечето от нас ;д
-Ако ви дават за пари за закуска,3 или 2 лева,една родопка /поне в моя град/ струва 80 стотинки

Предпочитам да съм без пари отколкото да ям тия боклуци.

Да се дават пари за домакинска работа е абсурдно и поамериканчено.

granger
01-18-2013, 17:45
Да се дават пари за домакинска работа е абсурдно и поамериканчено.
И е абсолютна глупост. на майка ми да не би да и плащам,щото чисти у дома. Не мисля,че елементарни умения трябва да ми се заплащат. Това е нещо ,което се прави, за да не живееш като скот, а за собствено удобство и чистота.
Спестявам си пари от закуска понякога, ако баба и дядо ми дадат, нашите също ми дават повече пари,ако излизам някъде и гледам да не ги харча всички , а си заделям квото ми остане.

anonymous708973
01-19-2013, 07:29
И е абсолютна глупост. на майка ми да не би да и плащам,щото чисти у дома.

Абсолютно.

Виж, ако тръгна да мия колата на баща ми, определено ще искам пари :д

Hayashi
01-19-2013, 07:33
Когато съм на червено обикновено спестявам пари от закуски като си ги приготвям в къщи. Хем са по-хубави, хем са по-полезни.

youonlyliveonce
01-19-2013, 07:55
Пестя от закуски - ям си вкъщи.

paolina13
01-19-2013, 08:51
Ако ми дадат пари си ги пазя. Когато излизам с приятели ми дават 5-6 лв и гледам да не ги харча. Останалото си го взимам....

xoxi
01-19-2013, 12:33
Доста "не мога да намеря подходяща дума" съвети.
На мен ми върши работа и това да си прибирам рестото всеки ден и да не харча парите, които получавам по празниците. Отделно, че нашите винаги ми пробутват жълтите си стотинки, защото само им заемат място.

strawberry88
01-19-2013, 12:58
Аз ям у нас и на училище също си нося хpана от нас.Опитвам да се хpаня здpавословно и затова. ;д Също баба и дядо ми дават понякога.От pожденни дни и пpазници също.Като излизам с пpиятели също гледам да не хаpча всичко.

А искам да попитам нещо.С една пpиятелка искаме да pаботим лятото.Може ли да pаботиш, ако нямаш навъpшени 18? :D И също така, като сме на училище до 30-ти юни...възможно ли е изобщо?

П.С.Тя е на 16, а аз на 17.

jasmins
01-19-2013, 13:08
Ами ако не ти дават??
Това вече е проблем :Д

Bathoryfan
01-19-2013, 15:25
От 5 лева в училище харча само два от тях. Забелязах, че за няколко месеца спестих пари достатъчно за хубава електрическа китара, втора ръка. Обаче и отслабнах с няколко кила. :D

strawberry88
01-19-2013, 15:44
^Носи си нещо от вас де. :D

muhtesemfan
01-19-2013, 16:57
От 5 лева в училище харча само два от тях. Забелязах, че за няколко месеца спестих пари достатъчно за хубава електрическа китара, втора ръка. Обаче и отслабнах с няколко кила. :D

:lol: носи си нещо и от вас :D

bwef
01-20-2013, 08:45
Аз също не ям в училище, при мен други варианти няма.

D*Rose
01-20-2013, 10:18
Амии.. аз ходя пеша или с колелото на училище. Не е много близко, но не е много далече... 30-40 минути пеша ми е.

fama
01-21-2013, 12:49
Като съм първа смяна , пия кафе сутрин и това ме ззасища докато съм на училище , пия едно шише вода и не ям .През седмицата не излизам ,само петък и събота и харча макс 20 лв за двата дена ( изключвам случаите с дискотеки) . Когато съм втора смяна се старая да не ходя по кафета след училище , а да излизам само петък и събота, хем не харча пари , хем нашите са доволни. :)

Amore-Mio*
01-21-2013, 18:50
По принцип , ако ми дават по 2 лева на ден /като съм на училище/ примерно, си вземам нещо до 1 лев и останалото левче го харча на другия ден, като джобните от новия ден си ги спестявам. Леко не ми се получи обяснението, надявам се да сте схванали за какво говоря.

waffenss
01-22-2013, 18:46
как да спестяваш пари ли ? като работиш повече с устата ;) и като упражняваш свиренето на духови инструменти

paolina13
01-27-2013, 11:41
waffenss - пълна простотия! Като искаш ти си ходи на магистралата! Ясно какъв човек си..... магистрала фейчка.....

heartlesandfreaky
01-27-2013, 17:16
Ами по принцип не спестявам, но ми се натрупаха бая разходи, затова мисля да започна.. Като за начало ще си правя чай/кафе вкъщи, вместо да си купувам в училище... Вярно, че спестявам само по 50 стотинки на ден, но за една седмица 2.50 все са си нещо. Не ям на училище, първо, защото закуските са вредни и гадни, второ, защото гледам и от тях да спестя. По празници като ми дават пари ще гледам да не ги харча веднага, а да си заделям за "черни дни".. Като минем втора смяна, вместо да давам по 35 лв за фитнес, предпочитам да ходя сутрин да тичам в парка - хем на чист въздух, хем безплатно. Ще се ходи пеша на училище - спестявам 15 лв от карта... А пък с майка ми сме се разбрали - ако спра да правя по 80 лв сметка за телефон ще ми дава двойно по-големи джобни. Seems legit. :D

strawberry88
01-27-2013, 17:29
^Не, че ти се меся, но по-добре закусвай у вас.Не е хубаво нищо да не се закусва.Само на чай или кафе никак не е добре. :? ... И 80 лв. за сметка?! :shock: Уоу. :D

heartlesandfreaky
01-27-2013, 17:44
Ами просто не мога да закусвам. Смисъл такъв, става ми лошо като ям сутрин :( И да, тия сметки за телефон са ми най-големия срам, наистина... хД

BornToRegret
01-27-2013, 19:41
Преди 1-2 години исках да си събера около 200-250 лева за около 3 месеца. Направих си график, който стриктно спазвах. Например : - понеделник - 3 лв, вторник - 2 лева, сряда - 5 лева и т.н. Всеки ден, след като си отделях съответната сума си правех тикче за деня и така за 3 месеца си събрах около 250 лева. :) Само не трябва да се отказвате.

Alisha28
01-27-2013, 21:06
Аз от началото на януари до сега имам събрани 80 лева.
Втора смяна съм, така че закусвам и обядвам вкъщи, взимам си ябълка/банан в училище и си пълня шише с вода от нас. Така на ден спестявам от 3 до 5 лева, в зависимост от това колко са ми дали. Ама сега като мина първа смяна и след училище се почне с кафетата, не знам ... ;д