PDA

View Full Version : Килограми



prolimbo
01-18-2013, 14:04
Здравейте. Аз съм момче на 15 и искам да отслабна малко. Висок съм 167-168, обаче не знам колко килограма съм. Шкембето ми е малко, но си личи че има така нареченето "бирено коремче". Какви упражнения трябва да правя, колко трябва да бягам, по какъв начин трябва да бягам? Какви упражнения трябва да правя? Благодаря!

Kalu
01-18-2013, 14:17
В интернет можеш да си намериш страшно много упражнения. Ето ти малко:
http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU
http://www.youtube.com/watch?v=aFbwNwLBSxo
http://www.youtube.com/watch?v=LkZJ0GjOwr8

prolimbo
01-18-2013, 14:42
Явно не сте ме разбрали. Просто искам нещо нормално, а не плочки.

D*Rose
01-18-2013, 14:48
Спринтове правиш, може да се запишеш на някакъв спорт, в който се тича доста (не шах...). Може да се ограничиш с някои неща в храненето и естествено да бъдеш постоянен в това.

firstdiesel
01-18-2013, 15:31
няма значение какви упражнения правиш стига пулса ти да е около 120 удара/мин за най-малко 20 минути на ден и не повече от час

бързо ходене, лек бегом, ако си по-здрав изкачване на стълби, кръгова тренировка със собствено тегло, колоездене по наклон ..... или най-добрия начин - посещаване на фитнес зала

prolimbo
01-18-2013, 15:34
Във фитнеса най-много на пътечката за сваляне на килограми?

DownloadVirus
01-18-2013, 15:47
Не-най-много от клег лег тяга военна преса редувани в кръг :)

Delvecchio
01-18-2013, 16:47
Ако имаш за цел само да отслабнеш,просто тичай и спазвай диета.Колкото можеш.Отиди на стадиона и ако можеш половин обиколка,толкова направи.На другия ден се върни и не се отказвай.Имам приятел,който свали 30 килограма,като просто идваше на тренировките на отбора ми и се опитваше да прави бяганията с нас.В началото издъхваше на първата обиколка,после постепенно свикна и резултатите не закъсняха.

Illusion772
01-18-2013, 17:15
http://www.youtube.com/watch?v=KPHdYOwoxQk ето това е една много добра cardio тренировка на sixpackshortcuts
Относно тичането ще се опитам да ти отговоря на няколко въпроса които ще ти изскочат в главата на даден етап
1. Не ти трябва пътечка можеш да тичаш навсякъде от улицата пред вас до гората ако имаш такава наблизо
2. ако питаш мен започни да тичаш на дълги дистанции колкото можеш след това спри почини за например 2-3 мин и продължи , скоростта сам трябва да я определиш
И според мен в последствие започни със силовите тренировки тоест спринтовете , но ако се интересуваш от спринтовете мога да ти дам една интересна програма

firstdiesel
01-18-2013, 21:49
Не-най-много от клег лег тяга военна преса редувани в кръг :)
thats ma boy!

а относно тичането, не трябва да тичаш с темпо, което не можеш да поддържаш (да кажем, полвин час)...
може пък да комбинираш 100 метра спринт и след това докато събереш сили лек джогинг или ходене и после пак спринт

ВАЖНО!***
за да гориш мазнини трябва въздухът ти винаги да ти стига, щото мазнините се разграждат аеробно, тоест трябва да имаш богато кислород в кръвта, иначе се почва анеоробно разграждане (разграждаш захари и мускулна маса)

също така трябва тренировката да е обемна, понеже мазнините са второто предпочитано гориво, първо се изразходва гликогена от мускулите, след това гликогена от черния дроб и чак след това се пипа мастния запас

Everytime
01-23-2013, 23:36
Здравейте. Аз съм момче на 15 и искам да отслабна малко. Висок съм 167-168, обаче не знам колко килограма съм. Шкембето ми е малко, но си личи че има така нареченето "бирено коремче". Какви упражнения трябва да правя, колко трябва да бягам, по какъв начин трябва да бягам? Какви упражнения трябва да правя? Благодаря!

Ти си тюфлек.Почвай да тренираш и да се храниш правилно.Какви са тея бирени кореми на 15 бе,божееее...

Delvecchio
01-24-2013, 13:39
Ти си тюфлек.Почвай да тренираш и да се храниш правилно.Какви са тея бирени кореми на 15 бе,божееее...

Не си прав, момчето е решило да промени нещо,за което заслужава похвала,а не обиди.Тюфлеци са тия дето се примиряват с положението си и си подобряват рекорда на изядени хамбургери в Макдоналдс :D

maistorluk
01-27-2013, 23:11
Здравейте. Аз съм момче на 15 и искам да отслабна малко. Висок съм 167-168, обаче не знам колко килограма съм. Шкембето ми е малко, но си личи че има така нареченето "бирено коремче". Какви упражнения трябва да правя, колко трябва да бягам, по какъв начин трябва да бягам? Какви упражнения трябва да правя? Благодаря!

Щом не знаеш колко килограма си това ме навежда на мисълта че имаш страх от това да се претеглиш. Това пък ме довежда на мисълта че наистина имаш сериозен проблем, просто те е срам да си го признаеш. Няма лошо да кажеш да пълен съм, важно е да си кажеш писна ми искам промяна.

Така по темата - сигурно най-добре ще е за теб сега примерно 2-3 месеца да почнеш да тренираш в фитнеса. Първо кръгова, после някакъв сплит. Това е важно защото колкото повече мускул имаш толкова повече калории гориш като си почиваш. Имаш повече сила и така нататък. След това като се постопли малко времето - април, май месец - почваш да бягаш всеки ден или през ден. Първо може през ден след това всеки ден. Ама си остави примерно 2 дена в седмицата за почивка, да ти почива тялото. Прочети малко литература и си промени навиците на хранене. Има много интересни статии по въпроса.