PDA

View Full Version : За или против референдума



Mimolinka
01-18-2013, 20:29
за или против аец белене ?

haritov
01-18-2013, 20:36
за или против аец белене ?

питаш на място където 90% от хората нямат право на глас

anonymous895156
01-18-2013, 21:47
темата е "За или против референдума", иначе анкетата е "За или против АЕЦ Белене" :lol:

haritov
01-18-2013, 22:55
ти за ли си не? ами да

иди разбери сега

иначе разбирам да имаме нужда от ток и съседите ни да нямат аец (турците си строят в момента) да

ама сега за какъв чеп ни е
вместо да добавим нов реактов в Козлодуй направо нова централа на копче балтон шием
+това край Белене вече ще се произвежда украинска водка щото в нея си има радиация пък и друго няма да има като форма на живот годна за консумиране
всичката ни е наред да дадем 10 милиарда за да ни поскъпне тока звучи логично

anonymous708973
01-19-2013, 07:29
За по няколко причини.
Не виждам абсолютно никаква обективна причина да съм против. Всички, с които съм говорила и които са против, мънкат глупост след глупост и един смислен аргумент не дават.

Hayashi
01-19-2013, 07:45
За референдума съм. А за АЕЦ Белене съм против.
А аргумента на един съученик за беше, че този вид централи са абсолютно безопасни докато не стане авария. Не думай.

TheBeliever
01-19-2013, 08:17
ще се произвежда украинска водка щото в нея си има радиация пък и друго няма да има като форма на живот годна за консумиране

Мда. Щото в Козлодуй хората се разхождат с по три крака?


За референдума и за стоежа на електроцентралата.

PurpleDream
01-19-2013, 14:28
против АЕЦ Белене
против Бойко и ГЕРБ ама ... ;д

sexa_na_kompleksa
01-19-2013, 15:42
темата е "За или против референдума", иначе анкетата е "За или против АЕЦ Белене" :lol:

+ 1. Авторът май трябва да изясни малко темата. ; )
Иначе аз съм "За" референдум и "Против" АЕЦ.

granger
01-19-2013, 16:12
Така,така - референдума е с въпрос: За или против развиването на ядрена енергетика?
Аз не съм против развиването и ,но съм против Белене.
Така , не виждам защо трябва да се дават излишни пари за нещо,което вече и изградено -блоковете в Козлодуй ,тук иде реч за 7ми блок.7-ми блок ще има изградена инфраструктура, съоръжения, които ще бъдат от основните на АЕЦ "Козлодуй", ще има обща охрана и квалифицираният персонал.
Така - от друга страна Белене изисква далеч повече средства, в земетръсна зона е и не виждам смисъл , при все че си имаме Козлодуй.
Идеята е : Аз съм За ядрената енергия,но във вече съществуващите блокове в Козлодуй, а не някъде,на място,което ще изсмуче и последната стотинка на данъкоплатците.Против Белене съм и идва въпросът. При така зададения казус, под общ знаменател - За или Против Ядрената енергетика,кво да кажа.
Аз ще гласувам против,най-вероятно.

bloodyF
01-19-2013, 19:10
темата е "За или против референдума", иначе анкетата е "За или против АЕЦ Белене" :lol:

пак че не е за или против АЕЦ Козлодуй.,..

nymphadora
01-19-2013, 20:44
Против.
Белене е земетръсна зона-ние от наводненията още не сме се възстановили,представям си какво ще бъде,ако стане същото като в Япония.
Това е проект на БСП и ДПС,които са хвърлили напълно неоправдани пари от джоба на бедните данъкоплатци за нещо,за което не сме дорасли.
Нито токът ще ни е по-евтин след това,нито пък проектът ще излезе 4 милиарда-поне 12 ще бъде всичко.
А и като цяло това не е нещо,което трябва да се решава на референдум.
Много по-умен човек си го е казал : http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/01/16/1984996_izbrani_luji_ot_repertoara_na_teatura_nova _iadrena/

ParadOx
01-19-2013, 20:58
Разбира се, че "за" референдума. В Швейцария (която е 32409384 пъти по-богата страна от България) има референдуми за всичко. Например дали политиците им да имат право да си купуват автомобили с държавните пари.. А нашите депутати много ги е** ... карат си Мерцедесите и си живеят живота. К'ва демокрация е това да се допитват до народа веднъж на 200 години?.. Референдумът си е чиста реклама преди изборите...

Според мен също трябва да има и референдум да се намали броят на депутатите в парламента. Не може на 7 млн души население цели 240 депутати да лапат пари като я отидат един път в месеца на "работа", я не отидат