PDA

View Full Version : Как ще гласувате на референдума за Белене?



ledenakrasota
01-19-2013, 19:20
Ще гласувате ли въобще? За или против? Защо?

Canis_Dirus
01-19-2013, 19:22
България на три атомни централи!
България - енергиен център на планетата!

Mary_Jane_69
01-19-2013, 21:09
Не, няма да гласувам, нямам правото на глас, но честно казано като идея - добре, но не излиза ли твърде солено, като имаше някаква алтернатива дострояване на част от аец козлодуй или аз отново съм зле информирана :D

haritov
01-19-2013, 21:12
в случай че едните ни съседи си имат централи а другите строят за какво ни е нова?

IWannaBeSedated
01-19-2013, 21:14
Ни моа да гласуем.

LovEsIckk
01-19-2013, 21:15
нз
раздвоена съм
Може би трябва да се запозная с всички факти,преди да реша.

Oy7ofCon7roL
01-19-2013, 21:17
тоя референдум е пълна шитня

примерно ако излязат хората и гласуват за строеж на нова атомна централа това какво означава, че държавата ще строи или някой частник, аз съм за само ако държавата има 51% от проекта инак ми се вижда безсмислено

пък и никой не е казал конкретната цифра за проекта между 4 и 22 милиарда варират сумите , тва е несериозно

yakuza_
01-19-2013, 21:21
Няма да гласувам, по - добре нов блок на АЕЦК отколкото нова АЕЦ

feikk
01-19-2013, 21:27
Вие луди ли сте ? :D В доста държави се чудят как да се отърват от атомната енергия, ние тепърва ше сториме. Вярно, че може и да не купуваме скъпия ток на Турция или нзм си кво, но тая АЕЦ си е чисто някой си да си изпере паричките - мое мнение, но по тва, което съм чувала - си е направо така. против. по-добре да се намери решение за аец козлодуй и псевдопретенциите на ЕС, отколкото тва.

Oy7ofCon7roL
01-19-2013, 21:27
нали се говореше, че 7-ми блок щял да е частен, кво стана, май покриха нещата нещо

Oy7ofCon7roL
01-19-2013, 21:28
Вие луди ли сте ? :D В доста държави се чудят как да се отърват от атомната енергия, ние тепърва ше сториме. Вярно, че може и да не купуваме скъпия ток на Турция или нзм си кво, но тая АЕЦ си е чисто някой си да си изпере паричките - мое мнение, но по тва, което съм чувала - си е направо така. против. по-добре да се намери решение за аец козлодуй и псевдопретенциите на ЕС, отколкото тва.

ти добре ли си бе никой няма да си затвори атомните, хората строят още ти за затваряне говориш, дори Япония си промени решението и каза, че ще строи

yakuza_
01-19-2013, 21:30
Атомната енергия е в пъти по - чиста от ТЕЦ-овете. Това е бъдещата енергия, а не разни прозорци и вентилатори.

psychopath
01-19-2013, 21:45
Принципно съм "ЗА" референдумите, все пак това е основен иструмент за прилагането на демократична власт, но когато има смисъл в тял.
Конкретният референдум е доста безумен.
Това е област, чиито решения трябва бъдат взети от експерти, които са специалисти. Какво разбира средностатистическия българин от енергетика и т.н? НИЩО!
Аз примерно разбирам от музика, футбол и др., следователно, не е ли малко нелепо въз основа на моето мнение базирано на дезинформираност да се взимат толкова важни решения?
Какво мога да знам за евентуалните рискове?
Хипотетичния пример се отнася до мноооого голяма част от населението.
Референдумът е безсмислен!!!
1во - защото действителните резултати няма да достигнат до гласувалите.
2ро - немалко средства ще отидат на вятъра
3то - цялата работа е замазване на очите на простия българин, защото дай му на него да пипне и да види, ама по дяволите...не го измъчвай с мислене.
По медиите ще има "най-накрая истинска демократична власт, в която народът взима решения и пр. помии"

Предлагам референдум за поставяне на пластичен експлозив в парламента!

ПС - Не народ, а мърша!
Отвращавам се от племето, наречено 'гражданско общество', кълна съдбата си, че съм заобиколен от такива овци!

ParadOx
01-19-2013, 22:16
Да, ще гласувам, но..


трябва да се запозная с всички факти,преди да реша.

въпреки че според мен тоя референдум го правят, само защото предстоят избори...

feikk
01-20-2013, 02:02
ти добре ли си бе никой няма да си затвори атомните, хората строят още ти за затваряне говориш, дори Япония си промени решението и каза, че ще строи

оф, не мога да ти посоча в момента държави категорично отказали се от атомната енергия, дори преди 1-2 години, щото от тогава имам спомени за тва. както и да е. и без тва като довод пак съм против, изпрани парички, гъзолизци и неефективно използване на ресурсите ни. мда, не е по-добър вариант. не че ше гласувам де, както каза Вито, никъв смисъл, би трябвало да си има хора, които да отговарят за тва.

anonymous708973
01-20-2013, 02:13
В доста държави се чудят как да се отърват от атомната енергия

Вземи си ъпдейтни малко информацията, щото това са глупости.

Ще гласувам за.

feikk
01-20-2013, 02:16
добре, разбран човек съм, като кажа нещо, което не е баш така спирам, ако още някой ме нахули вече ше тряа да е малоумен :D
даже не знам къв психопат треа да си, че да си говориме в 5 часа за атомни централи xD
квото и да се реши, винаги може да се изманипулира най-малкото, никво доверие в политиката и "деморатичното" ни управление, вие се гласувайте, щом ви се занимава.
айде добро утро на всички и чао

RagioL
01-20-2013, 05:28
Аз съм пас от всякакви избори и референдуми.

PainMonopoly
01-20-2013, 09:28
Конкретният референдум е доста безумен.
Това е област, чиито решения трябва бъдат взети от експерти, които са специалисти. Какво разбира средностатистическия българин от енергетика и т.н? НИЩО!


Това. Средностатистическият българин не разбира нищо от нищо, но за сметка на това се има за гениален политически анализатор, енергетик, инженер, архитект, лекар, икономист и каквото се сетиш едновременно. Да му оставяш такива решения не може да доведе до нищо добро.

Няма да гласувам аз.

yakuza_
01-20-2013, 09:33
Това. Средностатистическият българин не разбира нищо от нищо, но за сметка на това се има за гениален политически анализатор, енергетик, инженер, архитект, лекар, икономист и каквото се сетиш едновременно. Да му оставяш такива решения не може да доведе до нищо добро.

Няма да гласувам аз.

И ИЗКЛ МН РАЗБИРА ОТ ФУТБОЛ И КОЛИ !

LovEsIckk
01-20-2013, 09:37
От пиене и тарикатлъци - най-много!

ohluv
01-20-2013, 10:00
И ИЗКЛ МН РАЗБИРА ОТ ФУТБОЛ И КОЛИ !

И ЖЕНИ !!!!

Въпросът не ми харесва =/

magneticfields
01-20-2013, 16:48
Нямам право на глас. Иначе съм твърдо против нова АЕЦ.

Overkill_Teen
01-20-2013, 17:00
в случай че едните ни съседи си имат централи а другите строят за какво ни е нова?

В случай че съседите ти Бай Иван и леля Петра имат ток, за какво ти е ток и у вас? Нъл тъй! :D

Принципно съм ЗА, но проекта има много въпроси около проекта Белене...Най-добре е да се построят нови блокове на Козлодуй, даже ако е възможно да се осъвременят спрените блокове и да се пуснат отново.

Oy7ofCon7roL
01-20-2013, 17:32
да бяхте пуснали една анкета