PDA

View Full Version : Прием на кандидат-студенти



ellsss
01-20-2013, 08:46
Здравейте, пускам тази тема с цел да получа малко инфо :)
Става въпрос за прием на кандидат-студенти. Решила съм, че ще кандидатствам с математика. Тъй като видях една от предните теми, в която става въпрос за специалностите на съфорумците, но не намерих това, което търсех, искам да ви попитам дали знаете нещо за университети в София, които да имат специалности, свързани с информатика, инф. технологии или компютри и по възможност приемът да става с матура (по математика)? Запозната съм с 1-2 специалности в Софийския у-т и Техническия,но бих била много благодарна ако някой "вътрешен" сподели :)
Благодаря предварително!

D*Rose
01-20-2013, 09:57
Не е нужно да си вътрешен, за да имаш интернет и да можеш да четеш. Влизай на сайтовете на СУ (ФМИ) и на ТУ и гледаш.

draid
01-20-2013, 19:40
Ами в момента не знам как е точно в СУ, но в ТУ може да кандидатстваш без проблем всички специалности с матура. Имай в предвид, че в тези специалности се влиза трудничко, защото има голям наплив. По-лесно се влиза информатика и математика, ама там е и по-тегаво.

mewmewpew
01-21-2013, 20:25
Здравейте, искам да попитам, ако разбира се има запознати, как стоят нещата с кандидатстване в чужбина, и по-точно Дания. Смисъл, като документи почти всичко ми е уредено, конкретно въпроса е за живота там - какви пари месечно, лесно ли се намират квартири/работа.. И като цяло дали обучението е на ниво. Не знам дали точно тук е подходящо да питам, но друга подобна тема не намерих^^ разбира се ще се радвам, ако получа отговор от някой учащ там.

Blab
01-21-2013, 20:39
имам приятели в Дания. в двете крайности. по коментари и впечатления, обучението е зле. в смисъл, входът е (почти)свободен, дисциплина няма, там са се събрали цялата пасмина, които искат да видят свят, но нямат кой знае какво желание за самоусъвършенстване, още повече академично. това, разбира се, масовката. другите са изключения (като навсякъде, всъщност). бих избрала Дания, само заради природата. кра-си-во е! просто е красиво. приказно такова, като при Андерсен. животът не е евтин - транспортът е сравнително скъп, аз лично имах проблеми с хранителните стоки (пр: няма нормален хляб, пастата е неоправдано скъпа и т.н.)//не съм се зачитала, но вероятно имат недостиг на пшеница, хах:Д
спирам, защото мисълта ми се губи. Дания е красива, студена и не по джоба на всеки. Но, ако работиш (което можеш да си позволиш, ако учиш там, защото... абе, можеш, стига да знаеш английски и да напредваш с датския), всичко ще е наред. Културно развита столица, прелест!<3

renegate
01-29-2013, 10:54
Аз уча в ТУ-София :) пиши ако имаш въпроси :)

Revenge_
02-16-2013, 21:13
здравейте ще използвам ако може тази тема ,аз искам да уча маркетинг , маркетинг и реклама или нещо свързано с компютри къде мога да кандидатствам и какво ми трябва

POLLINA
02-16-2013, 22:26
кажи речи във всеки университет има маркетинг

Revenge_
02-20-2013, 12:51
в софийски има ли

sun_princess
03-12-2013, 09:31
Май не

sun_princess
03-12-2013, 09:41
Маркетинг има в УНСС