PDA

View Full Version : Чувствам,че не съм за него



LuFlee
01-20-2013, 14:45
Такам... излизам от скоро с едно момче. Много ми харесва,много,много... Даже не мога да повярвам ,какво го е привлякло в мен,че да иска да има нещо между нас....
Той е на 22,аз съм с три години по- малка от него. Мислите ли , че разликата е голяма? Имам чувството,че съм прекалено малка за него, постоянно внимавам да не се изложа пред него , да съм на ниво ,а принципно не се притеснявам толкова,когато излизам с някой.Казвам си ,че ако не стане ,здраве да е ,но с него ми е някак си по -различно , имам тръпка.Чувствам се като малка хлапачка и това ме побърква.
А сега едно друго нещо . Бившата му . Ходили са две години и тя му е изневерила.Симпатично момиче е...На доста семейни събития го е придружавала, има снимки с цялото му семейство,сякаш са я били приели като тяхна снаха. Да не говорим,че даже са адаши с момчето...Той не ми говори за нея,а и аз по -добре да не разпитвам.Просто имам чувството,че тя е била толкова голяма част от живота му,че аз няма да успея да постигна същото. Интересното е ,че той никога не и е казвал,че я обича.
И така... Естествено,че никога не се знае до къде ще се стигне.Може да не успеем да бъдем заедно или да стане нещо друго.
Той ми казва,че му е приятно с мен, показва ми ,че има интерес ,но сякаш не мога да му повярвам истински.Страх ме е да не се окаже,че ме лъже,че не е искрен... На моменти си казвам 'ох ,дано не стане нещо , което да ме нарани,дано не ме заболи' А ми е много приятно с него , какво да направя? Как да се отърся от тези мисли?Искам да съм по -уверена в себе си относно него ,искам да ме харесва още повече и да сме щастливи заедно,а същевременно ме е страх да си помисля за сериозна връзка с него,за да не изглежда,че избързвам . :(

TheBeliever
01-20-2013, 14:50
Прекалено много го мислиш.

Violenza
01-20-2013, 14:55
Не очаквай да му повярваш за месец, два. Доверието се гради дълго време. А ако не опиташ, няма как да разбереш. Много грешно е обаче да си мислиш едва ли не "ама как ме е харесал", така винаги ще си несигурна, а това си личи. Иска да е с теб и точка. Не се чуди защо.
Разликата ви въобще не може да се нарече "разлика" дори.
Това, че били адаши пък с бившата му не разбирам каква връзка има. И разбира се, че е била огромна част от живота му, щом са били 2 години заедно и явно е била близка със семейството му. Ти не гледай тя какво е имала с него, а гледай ти какво ще имаш с него. Не си на състезание.
В началото е съвсем нормално да ти притеснено пред него, да искаш да се представиш в най-добрата си светлина и т.н. Това определено ще отмине с времето, ако ви се задълбочат отношенията.

ShtrudeL
01-20-2013, 15:11
Мисля, че е нормално да се чувстваш така, но остави на страна миналото и се концентрирай върху настоящето..
С бившото ми човече бяхме като твоето момче и бившата му... само че малко по-дълго време и... се обичахмЕ.. Той познаваше баба ми, дядо ми, леля.. абе всички май, идвал е на рожден ден на братовчеедка ми, сборове, какво ли не, аз също познавах неговите близки и т.н.. и общо взето всички ни приемаха като.. все едно сме се взели вече и едвааа ли не ще се женим, което ме изплаши известно време преди да се разделим.. но както и да е, май се отклонявам от темата...
Опитай се да не мислиш за бившата му и за всичко останало, а се постарай да си си неговото момиче.
А разликата в годините ви си е много нормална, това изобщо да не те притеснява.

Kalu
01-20-2013, 15:29
Не очаквай да му повярваш за месец, два. Доверието се гради дълго време. А ако не опиташ, няма как да разбереш. Много грешно е обаче да си мислиш едва ли не "ама как ме е харесал", така винаги ще си несигурна, а това си личи. Иска да е с теб и точка. Не се чуди защо.
Разликата ви въобще не може да се нарече "разлика" дори.
Това, че били адаши пък с бившата му не разбирам каква връзка има. И разбира се, че е била огромна част от живота му, щом са били 2 години заедно и явно е била близка със семейството му. Ти не гледай тя какво е имала с него, а гледай ти какво ще имаш с него. Не си на състезание.
В началото е съвсем нормално да ти притеснено пред него, да искаш да се представиш в най-добрата си светлина и т.н. Това определено ще отмине с времето, ако ви се задълбочат отношенията.
+1

marilyn
01-20-2013, 16:14
Разликата в годините ви не е голяма, нормална е. А ти много го мислиш, тя е била част от живота му, но вече не е. За 2 месеца с теб няма как да си имате кой знае какво доверие, то се гради с времето. Успокой се и се радвай на момчето си.

xXxPETYAxXx
01-20-2013, 16:36
...Просто имам чувството,че тя е била толкова голяма част от живота му,че аз няма да успея да постигна същото. ...

Ако не опиташ, няма как да разбереш до къде ще стигнат отношенията ви!
3 години си е идеална разлика, но то не е важна възрастта, а начина на мислене. Прекалено си неуверена в себе си, което за 19 годишна е малко странно, все пак не си на 15.

LuFlee
01-20-2013, 16:48
Това, че били адаши пък с бившата му не разбирам каква връзка има.

Няма връзка всъщност. Просто ,когато се сетя ,че са адаши и ми идва в главата 'Не стига,че са били заедно толкова време,ами са и адаши.Сякаш са били един за друг смотани доводи, знам.

Принципно съм уверена в себе си. Много рядко ми се случва да се чувствам като 15 годишна. Просто в него има неща,които много ми харесват и чак се учудвам , че съм ги намерила в него. Като ме погледне и спирам да мисля, м тотално....изключвам

Amore-Mio*
01-20-2013, 23:08
Прекалено много мислиш.

Връщаш се в миналото.

Филмираш се.

Той иска да е с теб, ти искаш да си с него - какъв е проблема ?
Не му мисли, а просто действай - ти няма как да знаеш какво ще се случи.
Разликата също не е голяма.

psychopath
01-20-2013, 23:15
Накрая съмнението ще ти изяде главата и ще се прецака всичко.
Не си набивай филми, не го мисли толкова, не изнасилвай нещата...поне за момента нямаш конкретни основания за това.

fenkaaa
01-20-2013, 23:18
Разликата в годините ви е идеална.Що се отнася до бившата му,няма как да ги избегнеш тези неща.В живота на почти всеки човек има една такава връзка,ако не толкова дълга,поне по-специална.И все пак това не трябва да те спира,той е продължил напред.

1 съвет.. Бъди себе си,когато си с него.Не се опитвай да се правиш на по-голяма.Достатъчно голяма си.Дано се получат нещата.Успех :)

djipsito
01-21-2013, 01:37
Ох, че ме сещаш за мен като бях колкото теб.. И този който си бях харесала беше на 22, и с бившата му били 2г заедно...
Та, от личен опит, не го мисли толкова, отпусни се и се наслаждавай на компанията му, бъди себе си, шегувай се, забавлявай се, дори да сгафиш нещо, не се притеснявай. Бъди ТИ, защото цялата тази сдържаност и опит да се харесаш, ще ти изиграе лоша шега. Повярвай ми!

Нещата, от които ни е страх по принцип се сбъдват .. и тва ти го казвам от опит, за тва не "предизвиквай съдбата". Релакс и се забавлявай!

SisiStrange
01-21-2013, 03:03
Това, че били адаши пък с бившата му не разбирам каква връзка има.

Няма връзка всъщност. Просто ,когато се сетя ,че са адаши и ми идва в главата 'Не стига,че са били заедно толкова време,ами са и адаши.Сякаш са били един за друг смотани доводи, знам.

Принципно съм уверена в себе си. Много рядко ми се случва да се чувствам като 15 годишна. Просто в него има неща,които много ми харесват и чак се учудвам , че съм ги намерила в него. Като ме погледне и спирам да мисля, м тотално....изключвам
Аз пък мисля, че това с адашите е неприятно. 8-) Като Сашко и Сашка, примерно. Ужас.

Много са били близки, но са се разделили, нали? Имало е причина. Все още ли се виждат? Търси ли го? Занимава ли го? Ако нямат намерение да се събират пак, не виждам защо толкова се шашкаш. Това, че е имал сериозна връзка, която е приключила, не значи, че след нея мисли да остане завинаги сам, страдайки по голямата си любов. Стани ти следващата голяма любов.

besso
01-21-2013, 05:59
Работи върху самочувствието си. Достатъчно ми е само да прочета заглавието на темата ти за да ти дам този съвет. Разликата в годините не е голяма.

NambyPamby
01-21-2013, 06:39
Казаха ти ги вече нещата. Спри да си усложняваш живота излишно. :) Била е част от живота му, сега е част от миналото му. Няма как да изтриеш миналото му като с гумичка, единственото разумно нещо, което можеш да направиш, е да го приемеш, и да се опиташ да дадеш най-доброто от себе си, за да станеш част от бъдещето му.
И стига идеализира образа му, както ти си имаш недостатъци, така и той. Няма подходящи и неподходящи един за друг, има такива, които са успели да се сработят, благодарение на компромисите, уважението и в името на взаимната си любов, и други, на които нещо не им е достигнало, за да проработят нещата.

sexa_na_kompleksa
01-21-2013, 16:21
Отпусни се...

Две години са били заедно и той не й е казал, че я обича?!

anonymous708973
01-21-2013, 16:27
Отпусни се...

Две години са били заедно и той не й е казал, че я обича?!

Именно.
Дори да е имал дълга връзка, да беше казвал, че я обича, да е била навсякъде с него... каква е гаранцията, че няма точно ти да си тази, която да му вземе акъла и да му даде това, което му е липсвало? :)) Напълно е възможно.

DENKAZ
01-25-2013, 17:24
Мислите ли , че разликата е голяма?
За тази възраст- не много.

Колкото и да ни се иска, не може всичко да върви по план, да знаем какво ще се случи занапред и т.н.
Ако я няма тази тръпка, няма да е интересно.

BamBamBo
01-25-2013, 17:28
Определено трябва да бъдеш себе си,разликата не е голяма,че да има различия в мисленето ви.
Отпусни се и говорете за нещата , които ви притесняват.Не четете мисли и , ако не си споделяте,когато нещо ви притеснява няма да върви връзката ви.