PDA

View Full Version : Пъпки - пубертет



iFakesmile
01-20-2013, 18:48
Здрвейте. Аз съм момче на 15 години както си е нормално съм в пубертет!
Имам доста пъпки и не знам защо са..
Какво ли не съм опитвал, но не знам.. Не се махат имам и по тялото много пъпки с гной и стоят ужасно грозно, какво ли не съм пробвал и пак не се махат..

smile12345
01-20-2013, 19:08
какво по-точно си опитвал?

pepsi37
01-20-2013, 19:18
Иди на дерматолог или частен специалист, за да започнеш лечение. При мен беше същото, в момента още се лекувам! ;)

iFakesmile
01-20-2013, 20:28
Кремове, гелове, четки доста неща и нищо не ми помага..
Родителите ми викат, че това е акне и сигурно е от пубертета..

smile12345
01-20-2013, 20:37
мда, и според мен е най-добре да отидеш на дерматолог...

Leticcia
01-21-2013, 10:38
Салицилов спирт :)

strawberry88
01-21-2013, 12:23
Здрвейте. Аз съм момче на 15 години както си е нормално съм в пубертет!
Имам доста пъпки и не знам защо са..

:D :D

Дерматолог?

BlackFlower
01-30-2013, 20:16
Дерматолозите масово изписват един куп СТРАШНО СКЪПИ "лекарства", дето нямат никакъв ефект, а и не всеки може да си ги позволи.
Според мен с времето ще изчезнат.
Почиствай си кожата редовно.

jumpers
01-30-2013, 21:23
Чисто нормално го казвам - ако не можеш толкова да намериш момиче плати 2-3 пъти на курве, изчукай я и повечето ти ще се махнат :)

SHPAIdURmeN
01-31-2013, 19:07
Дерматолог...

Може да пробваш със Салицилов Спирт 2% и да пъхнеш един аспирин в него разклащаш и готоооооо. :D
Аспирина не е задължителен.

TrollFaace
01-31-2013, 21:20
Мажи се с сперма. ПОМАГА !

smile12345
01-31-2013, 21:26
Дерматолозите масово изписват един куп СТРАШНО СКЪПИ "лекарства", дето нямат никакъв ефект, а и не всеки може да си ги позволи.
Според мен с времето ще изчезнат.
Почиствай си кожата редовно.
мда напълно съм съгласна, а и в повечето случаи дори и да има ефект, той е временен, но пък с антибиотици може и да се оправи...

Bonbonchencetyy
02-03-2013, 10:20
Акне Аут пробвал ли си?
А салицилов спирт,смесен с екстракт от невен?

vikenceto1212
02-03-2013, 13:35
Здравейте.На 14 съм и имам доста пъпки по лицето. Мисля да отида на дерматолог. Та исках да попитам той какво изписва-някакви лекарства, процедури, нещо не знам не съм запозната.

pepa97
02-05-2013, 14:16
Здравейте.На 14 съм и имам доста пъпки по лицето. Мисля да отида на дерматолог. Та исках да попитам той какво изписва-някакви лекарства, процедури, нещо не знам не съм запозната.

Не отивай на дерматолог изписват скъпи лекарства и антибиотици.Докато не отидох 2 месеца подред на козметичка лицето ми не се изчисти.Просто сега има видимо по-добър ефект.Така че моето лично мнение е да опиташ козметичка ,която да ти изчисти лицето.От начало не се стряскай ,защото ще приличаш на домат ,но след 2-3 дена кожата ще се успокои и ще се възстанови и изчисти :) По добре отиди рано събота ,за да може до понеделник ,вторник кожата да се е оправила..ПП: И аз съм на 14 ..Пиши ми лс ще ти обясня повече !

mama_kali
02-05-2013, 15:59
Сина ми е на 15. Изчистихме му лицето с блистер хлорнитромицин, разтворен в 3% салицилов спирт. Звучи просто, но е невероятно ефективно.

nyxu
02-07-2013, 10:58
Аз съм МНОГО доволна от бебешкия крем Бочко! От 2г. някъде го ползвам и изчезват до една.
Е, моите са някакви малки по челото, но слагам всяка вечер и изчезват.

Слънцеее
02-07-2013, 15:34
ACNE OUT

BluE_s
02-09-2013, 20:37
Може да пробваш със Салицилов Спирт 2% и да пъхнеш един аспирин в него разклащаш и готоооооо. :D
Аспирина не е задължителен.
Това е все едно да прибавиш спирт към спирта..

BluE_s
02-09-2013, 20:39
Сина ми е на 15. Изчистихме му лицето с блистер хлорнитромицин, разтворен в 3% салицилов спирт. Звучи просто, но е невероятно ефективно.

По този начин се действа повърхностно. Всяка кожа го понася различно. Хубаво е да се консултира с лекар.

kalpazanka
02-10-2013, 09:17
Акне аут лосион.

vikenceto1212
02-15-2013, 13:19
Ползвала съм акне аут, няма кой знае каква разлика при мен ;//

♀dali 6te vleze♂
02-26-2013, 10:39
офф и при мен е така и много ми е гадно като ходя на даскало щото супер много се виждат някжи червени особено под носа и брадичката :( и аз сам пробвала много неща и сега използвам един спирт на Гарниер, но и той мн не помага. Та искам до попитам понеже сутрин съм на даскало и като стана слагам малко фондьотен. Пречи ли ми допълнително на кожата?

Yen_is_bacK
02-26-2013, 19:36
Здрвейте. Аз съм момче на 15 години както си е нормално съм в пубертет!
Имам доста пъпки и не знам защо са..
Какво ли не съм опитвал, но не знам.. Не се махат имам и по тялото много пъпки с гной и стоят ужасно грозно, какво ли не съм пробвал и пак не се махат..

като цяло много трябва да внимаваш какво ядеш и пиеш защото в тая възраст всички хормони бачкат и идея си нямаш какви отрови отделяш, концентрирана диета, някакви гелове за измиване и Зинерит от аптеката, пробвай със Зинерит преди да си дадеш парите за Дерматолог, който ще ти каже същото :)

♀dali 6te vleze♂
02-27-2013, 12:27
като цяло много трябва да внимаваш какво ядеш и пиеш защото в тая възраст всички хормони бачкат и идея си нямаш какви отрови отделяш, концентрирана диета, някакви гелове за измиване и Зинерит от аптеката, пробвай със Зинерит преди да си дадеш парите за Дерматолог, който ще ти каже същото :)

едно въпраосче какво представлява този Зинерит? нещо като лосион или спирт ли какво? :)

smile12345
02-27-2013, 17:49
едно въпросче какво представлява този Зинерит? нещо като лосион или спирт ли какво? :)

зинерит е антибиотик, който се нанася локално и мирише на алкохол/спирт/...и е доста ефективен, но както и на повечето продукти, действието му отминава бързо...

Yen_is_bacK
02-27-2013, 21:06
Аз на времето нямах пъпки, излизали са ми но не постоянно, но имах червени петна на носа и на челото всеедно изгорено, и понеже и тогава бях запален по медицината тъсих четах и попаднах на Зинерит.
Състав
Zineryt съдържа активна съставка Erythromycin 40 mg /ml под форма на цинков комплекс.
Този комплекс е разтворен в алкохол, към който е прибавена субстанция, омекотяваща кожата.
Другите съставки са: ацетат, диизопропилсебакат и алкохол.

струва 15 кинта максимум вътре в опоковката има едно шише с течност и едно шише с цинков комплекс което бял прах слагаш течноста при праха и завинтваш марлената глава през която преминава течноста разкращаш и по 3-4 на ден мажеш като преди това си измий лицето със вода или някъв прост гел подсуши добре с чиста хавлия мажиш се и не си бараш лицето, един познат беше пъпчасал като изверг и акне и гной и черни точки ползва го 1 месец два и му светна лицето чак приятелка си намери :D

Yen_is_bacK
02-27-2013, 21:08
Аз на времето нямах пъпки, излизали са ми но не постоянно, но имах червени петна на носа и на челото всеедно изгорено, и понеже и тогава бях запален по медицината тъсих четах и попаднах на Зинерит.
Състав
Zineryt съдържа активна съставка Erythromycin 40 mg /ml под форма на цинков комплекс.
Този комплекс е разтворен в алкохол, към който е прибавена субстанция, омекотяваща кожата.
Другите съставки са: ацетат, диизопропилсебакат и алкохол.

струва 15 кинта максимум вътре в опоковката има едно шише с течност и едно шише с цинков комплекс което бял прах слагаш течноста при праха и завинтваш марлената глава през която преминава течноста разкращаш и по 3-4 на ден мажеш като преди това си измий лицето със вода или някъв прост гел подсуши добре с чиста хавлия мажиш се и не си бараш лицето, един познат беше пъпчасал като изверг и акне и гной и черни точки ползва го 1 месец два и му светна лицето чак приятелка си намери :D

Zineryt съдържа антибиотик - еритромицин и цинк. Еритромицина може да подтисне растежа на бактериите, които предизвикват появата на пъпки. Цинкът засилва ефекта на еритромицина при лечението на акне.

Кога не трябва да използвате Zineryt?

Вие не трябва да използвате Zineryt, ако сте свръхчувствителни към еритромицин или други антибиотици от същата група, цинк или някоя от помощните съставки. Трябва да предупредите Вашия лекар ако сте свръхчувствителни към някоя от тези съставки.

И ВНИМАВАШ ДА НЕ СЕ НАМАЖЕШ В ОКОТО ЧЕ Е МНОГО КОФТИ !

Yen_is_bacK
02-27-2013, 21:09
Довери ми се, аз не говоря ей така ;) Разбирам си от работата :))

Yen_is_bacK
02-27-2013, 21:14
зинерит е антибиотик, който се нанася локално и мирише на алкохол/спирт/...и е доста ефективен, но както и на повечето продукти, действието му отминава бързо...

Значи той като пребори пъпките, ще си купи някой качествен антибактериален измиващ гел с който ще се мие и сутрин и вечер, и ще сменя чершафите и облеклото на възглавницата всяка седмица защото дневно от човек падат 2 грама кожа (прахта която има у вас) която става храна на акари ( Домашният акар (Dermatophagoides pteronyssinus в Европа и Dermatophagoides ‎farinae в Северна Америка) е малко паякообразно животно, представител на разред Акари, което живее в т.нар. домашен прах в човешките жилища. Счита се за един от най-честите ‎причинители на астма по целия свят. И мъжките, и женските възрастни домашни акари са с кръгла форма, с неясна сегментация на тялото, кремавобели на ‎цвят, с набраздена кутикула. Женските са с приблизителни размери 420 микрометър × 320 ‎‎µm; мъжкият е приблизително 420 µm × 245 µm. Акарите спадат към тип Членестоноги; ‎възрастните имат осем крака, а ларвите – шест.‎

Средният цикъл на живот на мъжкия акар е приблизително 19-30 дни; оплоден женски акар може ‎да живее в продължение на два месеца, като снася яйца през последните 30 дни от живота си.‎ Праховите акари живеят в съвременните човешки жилища, с подове с килими, с двойни ‎стъкла на прозорците, изолирани срещу влага. Чувстват се най-добре при над 25°C и 75% ‎относителна влажност. Температура над 60°C за период от един час ги убива, също както и ‎замразяване.‎

Акарите живеят практически във всички дюшеци, матраци, килими и спално бельо

Акарите не хапят и не жилят. Хранят се основно с мъртви кожни клетки, предварително смлени ‎от гъбата Aspergillus repens. От човек пада средно 1,5 g мъртва кожа на ден (приблизително ‎‎0,3 - 0,45 kg за година), което е достатъчно да изхрани около един милион акара. ‎Акарите в спалното бельо извличат влага от дишането, потта и слюнката на човека.‎ ) Чийто яйца който се намират навсякъде околко тебе са гнусни причинители на кожни проблеми, защото кератина от кожата неможе да ги пребори..Също човек със всяко къпане премахва от кожата си 20 хиляди бактерии :) можете ли да си представите ква "гнилост и зараза" има по вас :)