PDA

View Full Version : Въпрос за половинки



LovEsIckk
01-20-2013, 20:16
Тази вечер между мен и една приятелка се породи спор по следния въпрос..

За ваша половинка българин/ка и чужденец/ка предпочитате? И в двата случая - защо избирате едното и защо не другото.
Обосновете се. И ако е второто - от каква народност?
:cool:

Понеже знам, че тук пишат хора, които учат/живеят в чужбина, ще ми е интересно и тяхното мнение по въпроса.

EinGutesKind
01-20-2013, 20:33
Искам да не е от България - друго разбиране, манталитет, култура ... а и да ме изведе да живея при него/нея :D

btw тва е единственото ми условие да сключа брак

LovEsIckk
01-20-2013, 20:43
С мъж или жена? :cool:

EinGutesKind
01-20-2013, 20:44
С каквото дойде, нали съм БИ :oops: :D

LovEsIckk
01-20-2013, 20:45
A така, пожелавам ти го, щом това искаш! : )

NaOH
01-20-2013, 20:49
Българка, разбира се. Не можеш да се разбираш пълноценно с някого в дългосрочен план ако говорите различни езици и нямате общ език, който говорите като майчин. Пък после - ако и двамата желаем, отиваме в някоя бяла държава и се радваме на живота.

LovEsIckk
01-20-2013, 20:58
Да говорите на един език - Да, добре.
Но да говорите на един език, но всъщност да 'говорите на различни' е доста кофти вариант.
А в България е трудно да намериш половинка с която да говорите на един език - в преносния смисъл. Особено ако имаш някакви по-разнообразни интереси от "Бой, ебане, пиене и сръПско."

haritov
01-20-2013, 20:59
човек влюби ли се все му е тая кой какъв е

EinGutesKind
01-20-2013, 21:03
А какво стана с теб и Мартин :D

LovEsIckk
01-20-2013, 21:04
Абе не са точно така нещата.
Влюбването и тръпката са до време..Може да се влюбиш и в маймуна. Ако след това не гледате в една посока, положението е ..чао.

NaOH
01-20-2013, 21:04
Ем, очевидно трябва да пускам тото. :)
Защо си мислиш, че веднага щом вземеш някой чужденец, с него ще говорите на един език? Квито лайнари има тука, такива лайнари има и там, плюс езиковата бариера.

LovEsIckk
01-20-2013, 21:14
Прав си, прав си,.
Просто в България повечето хора живеят 1 век назад. За мен това си е голяма бариера.Не говоря за любовни отношения, а дори и за чисто приятелски. Все по-трудно общувам с такива застояли хора и все по-лесно с хора с по-модерно мислене.

NaOH
01-20-2013, 21:35
Еми не общувай с тях, къде е проблема? Чужденците са абсолютно същата твар като нас, по-приятно и по-лесно ще ти е в дългосрочен план ако си хванеш свестен и умен мъж от България, с когото да си имате деца, които да говорят на български, без значение къде живеете. Я си представи например ако например той е италианец, говорите английски и отидете в Дания да живеете? Ще стане баси мешаницата :D Това задълбава един друг въпрос вече де, който не е за дискусия в момента.

LovEsIckk
01-20-2013, 21:50
Oстави ме мен :Д
Мен са ми интересни другите.

marilyn
01-20-2013, 22:05
Не е до народност, а до дали е "човек" или не е. Важен е манталитетът и все пак да можем да си комуникираме свободно на даден език. Ако си намеря някой, който не говори добре езиците, които говоря аз ... то тогава според мен ще е малко невъзможно да ни се получи.

ilovedeath
01-20-2013, 22:06
човек влюби ли се все му е тая кой какъв е

+1

drishnyata
01-20-2013, 22:10
Българка, разбира се. Не можеш да се разбираш пълноценно с някого в дългосрочен план ако говорите различни езици и нямате общ език, който говорите като майчин. Пък после - ако и двамата желаем, отиваме в някоя бяла държава и се радваме на живота.

Дуци дебелото се прави на ескимос във Финландия 6 месеца, пърде и не излезна от бунгалото си и ся много ги разбира. :lol:

Предпочитам не от БГ. Дания му е майката.

drishnyata
01-20-2013, 22:12
Еми не общувай с тях, къде е проблема? Чужденците са абсолютно същата твар като нас, по-приятно и по-лесно ще ти е в дългосрочен план ако си хванеш свестен и умен мъж от България, с когото да си имате деца, които да говорят на български, без значение къде живеете. Я си представи например ако например той е италианец, говорите английски и отидете в Дания да живеете? Ще стане баси мешаницата :D Това задълбава един друг въпрос вече де, който не е за дискусия в момента.
Че то е толко лесно да излезеш с деца и семейство в друга държава. Че и само с английски. Ходи тичай увит във пукащо фолио дуц.

NaOH
01-20-2013, 22:22
К'во ти пречи да излизаш бре душицо? Живееш си там, плащаш квартира, плащаш такси, плащаш си данъците, работиш к'вото те наемат и готово. Има много фирми, които наемат без да има нужда да знаеш локалният език.

LovEsIckk
01-20-2013, 22:25
Дай Боже, дай Боже../

drishnyata
01-20-2013, 22:31
пак ще си говорим сладурчета, трябва да сте много добри в това, което правите за да ви наемат от разстояние, те винаги ще предпочетат хора които или са се доказали или знаят езика и то без семейство, семейството е едно затруднение откъдето и да се погледне.

LovEsIckk
01-20-2013, 22:32
http://www.youtube.com/watch?v=hjgM0hKbHIs

drishnyata
01-20-2013, 22:34
:lol:

NaOH
01-20-2013, 22:35
пак ще си говорим сладурчета, трябва да сте много добри в това, което правите за да ви наемат от разстояние, те винаги ще предпочетат хора които или са се доказали или знаят езика и то без семейство, семейството е едно затруднение откъдето и да се погледне.

"От разстояние"? Никой не говори за разстояние тука, бейби. Отиваш си там и като обикновен гражданин си търсиш работа. Семейството е в дългосрочен план, в краткосрочен само сте двама, които живеят заедно.

LovEsIckk
01-20-2013, 22:35
http://www.youtube.com/watch?v=OzoAkty-5CQ

aйде спирам, изпростЕх!!!тематично простоооо


Дриша, ти си моето семейство :***

drishnyata
01-20-2013, 22:51
"От разстояние"? Никой не говори за разстояние тука, бейби. Отиваш си там и като обикновен гражданин си търсиш работа. Семейството е в дългосрочен план, в краткосрочен само сте двама, които живеят заедно. с това, още повече успех желая, освен ако не ти се работи като разнасяч на вестници или чистачка

NaOH
01-20-2013, 23:13
с това, още повече успех желая, освен ако не ти се работи като разнасяч на вестници или чистачка

Ти това ли смяташ да работиш? Пропускаш факта, че ние не сме някакви мангали без образование и опит, а реално можем да работим в нещо определено.

drishnyata
01-20-2013, 23:36
аз съм работила на 3 места това, което завърших и много други неща на други места

а образованието от бг много ще ви го приемат, много е престижно :lol:
прости се с надеждите си и се натикай дипломата от търновския в задника, къде къде по-ценни кадри има, никой не е чувал за бг университети тип трета глуха айде моля ти се
тая твоя реализация в скандинавието я дъвчеш от както те помня, нали беше там, защо се върна

NaOH
01-20-2013, 23:52
а, не се притеснявай, и аз съм на същото мнение за образованието в бг и за вту :д
използвам други източници за образование
върнах се щото бях само по еразъм там за 6 месеца, бях си намерил работа за лятото с опция за постоянна, но от университета ме задължиха да се прибирам и да им връчвам документите и да се подписвам на някви лайна, иначе да бях останал там.. свидят ми се 5 бона да им връщам на университета, щото не съм си изпълнявал точките от договора

drishnyata
01-21-2013, 00:28
ех деба :lol: ко работи

PainMonopoly
01-21-2013, 08:55
Клоня повече към българка.

Не бих имал против да имам гадже от чужбина, дори би ми било интересно и ново за мен. Само че различната култура обикновено означава коренно различно отношение и към свалянето и към самата връзка. След като съм натрупал години опит в свалянето на българки, установих че не е директно приложим върху жени от други култури и дори съм изпадал в ситуация в която не съм имал никакво, абсолютно никакво понятие какво се случва в главата й.

Другия проблем е, че в даден момент твърдо съм решен да се върна в България и най-вероятно няма да отстъпя дори и да имам дълга връзка с чужденка. Тоест ще се наложи да й поставя условието да дойде да живее в БГ. На такова нещо е ясно, че не всяка би се навила.

В края на краищата обаче, българките са си супер жени. Не бих казал че са най-красивите на света, има други нации, които могат да съперничат достойно (украинки, иранки, румънки). Ама са си красиви, в това няма спор. Като характер не са нито еманципирани и безсърдечни кучки като германките, нито пък плахи и безхарактерни, страхуващи се да не ги изнасилят, като бразилките. Повечето имат силен характер, но са отворени. Като се добави и това, че ги разбирам много по-добре и че говорим един и същ език, в дългосрочен план българка вероятно би била най-добрия избор.

PainMonopoly
01-21-2013, 08:59
аз съм работила на 3 места това, което завърших и много други неща на други места

а образованието от бг много ще ви го приемат, много е престижно :lol:
прости се с надеждите си и се натикай дипломата от търновския в задника, къде къде по-ценни кадри има, никой не е чувал за бг университети тип трета глуха айде моля ти се
тая твоя реализация в скандинавието я дъвчеш от както те помня, нали беше там, защо се върнаВ IT-сектора нещата са различни.