PDA

View Full Version : Влюбена в приятел



reni980
01-20-2013, 19:37
Здравейте, искам да разкажа за моята история,познавам от години едно момче от лятото с него се опознахме по от близо станахме приятели и то много добри,имаме прекалено много общо той е различен от другите, мил,добър и т.н. на кратко той е момчето което търся,момчето за мен и аз съм момичето за него,аз съм момичето което търси той но явно не го е осъзнал,проблема е че той е влюбен до полуда в братовчедка ми,а тя не изпитва чувства към него,повярвайте ми трудно е да слушам как говори за нея,как се измъчва,че тя не изпитва чувства към него.Глупачка съм защото се опитвам да му помогна да я спечели,това боли,знам че трябва да се боря за него но не знам има ли смисъл да го правя.Сърцето ми толкова е страдало за един глупак,че още се възстановява.С една дума страх ме е да се боря,може би отново ще ме наранят,аз съм силен човек на единия ден умирам от болка,плача а на следващия ден съм два пъти по силна,малко несмислено пиша защото ми е много трудно да говоря за това,питам се дали съм влюбена в него или просто съм се увлякла понеже имаме много общо.Питам ви как да постъпя да му призная ли,да се боря ли за него,да се дръпна ли докато отмине увлечението ми по него?

Amore-Mio*
01-20-2013, 22:53
Безсмислено е да се бориш за човек, който мисли за друга, харесва друга и иска друга.
Продължи си напред и това е.
Не е този момчето за теб.

game
01-21-2013, 21:29
Въпрос на време е да я забрави. :)

Pid
01-22-2013, 13:41
Безсмислено е да се бориш за човек, който мисли за друга, харесва друга и иска друга.
Продължи си напред и това е.
Не е този момчето за теб.
И аз така смятам.Не си разваляйте отношенията след като знаеш, че няма да те отрази.

reni980
01-22-2013, 19:52
Аз от една страна искам да сме много добри приятели,той ми има доверие но някак си ме дразни че мисли повече за нея че е загрижен за нея,понякога си мисля че ме използва за да се доближи максимално до нея,нормално е да е загрижен за нея,сигурно ревнувам.но знам единствено че той е прекрасен човек различен от другите момчета сериозен не е разлигавен хлапак,знае какво иска,държи се с момичетата така както заслужават,на кратко той е момчето мечта за мен,и като съдя по това което иска той по това какво момиче иска до него,то аз съм момичето за което мечтае,но не го разбира не му е минавало и през ум за мен.Вие как мислите дали ще осъзнае че аз съм момичето за него или да оставя нещата така както са,да сме добри приятели и нищо повече,че ще я забрави ще я забрави.

xXxPETYAxXx
01-23-2013, 08:45
А, защо след като осъзнаваш, че няма шанс с братовчедка ти само му удължаваш агонията, като уж му правиш добро и се опитваш да ги сближиш?! Кажи му, че не тя не го харесва и толкоз.
След време ще я забрави, проблема е, че може вече да те приема само и еднинствено като приятелка до тогава.
Да - като искаш някого се бориш, а не се опитваш да го сватосаш с друга. Това не е борба, а развяване на бял флаг!

Pid
01-23-2013, 12:03
Ако наистина е влюбен в нея е нормално да те пренебрегва, макар и да е несъзнателно. Както казаха над мен недей да му даваш надежди за братовчедка ти, от една страна мъчиш себе си, а от друга него.

reni980
01-23-2013, 15:36
не ме разбрахте,аз му казвам че няма шанс с нея и все пак той има надежда нормално е да има и аз имам за него,но кажете надеждата не ни убива точно тя,аз му казах ще се опитам да говоря с нея за него говорила съм с нея тя не го харесва и той няма шанс с нея дори минимален,а и отговора от нея е и в мой плюс.Майка ми ми каза опитай се да ги разделиш,казвай му на него че ще говориш с нея,но ти не говори.А аз нали се пиша за добра приятелка и не искам да страда,за това му помагам,хората казват ако наистина обичаш някого пусни го на свобода,защото неговото щастие е важно за мен дори това да ми причинява болка

xXxPETYAxXx
01-23-2013, 16:04
Или му "помагаш" за да поддържате приятелски отношения, защото те е страх, че ако не му правиш тази услуга, няма да ти обръща внимание?! По-добре спри с това, независиомо от причината.

reni980
01-23-2013, 17:43
може би наистина ме е страх,ще се опитам по някакъв начин да го убедя че няма шанс с нея,и няма да му помагам защото така вредя и на себе си

reni980
01-28-2013, 17:36
той ме попита дали го харесвам,незнаех какво да отговоря попитах го защо ме пита,той каза,че по всичко ми личи че го харесвам,отговорих му че държа адски много на него и не искам да си развалим приятелството,той каза че независимо какво отговоря няма това да повлияе на приятелството ни,аз му отново му казах това,кажете ми какво да правя да призная или да замълча

Levrex
01-28-2013, 17:56
Мхм..ситуацията си е доста кривичка,но надежда винаги има ;)...Та в случая всичко зависи от теб,според мен трябва да заличиш представите му той да бъде с братовчедката ти и да му кажеш,че между тях няма да се получи нищо,но също така ти трябва да вземеш решение дали да му признаеш,искаш моето мнение...Стреляй..щом ти е толкова добър приятел,дори и да ти отговори така както ти НЕ искаш,пак ще си бъдете приятели,поне при мен се е получавало така :D...но трябва също така да знаеш,че момчетата обичат момичетата да бъдат искрени с тях, щом той вече е разбрал че го харесваш,просто му признай,защото така се измъчваш :)

swag style mdfkz.
01-28-2013, 18:00
Безсмислено е да се бориш за човек, който мисли за друга, харесва друга и иска друга.
Продължи си напред и това е.
Не е този момчето за теб.

Щях да ти кажа да си режеш вените, но съм съгласен със @amore-mio, и на мен ми се случи такова нещо, престанах да мисля за това и ето ме сега .. (Това последното беше за римата сеш`се ..)

reni980
01-28-2013, 18:47
на него му е пределно ясно че няма да е с братовчедка ми но наистина не мога да разбера защо ме попита дали го харесвам е както споменах аз му отговорих че държа на него и че ако му кажа да,все нещо ще си помисли и ще повлияе на приятелството ни,а ако кажа не пак ще си помисли нещо,и за това не му казвам точен отговор единствено му отговарям че държа на него и не искам да си разваляме приятелството..за това моля ви кажете какво да правя страх ме е да кажа да защото повечето момчета се отдръпват,аз наистина много го харесвам и усещам че той е за мен но ме е страх само искам винаги да сме си приятели ако трябва ще се измъчвам с чувствата си само и само да не си разваляме приятелството,бях го попитала ако стане гадже с приятелка след това като скъсат ще се дръпне ли,ще си развалите ли приятелството си,той каза в никакъв случай няма да си разваля приятелството с нея.Хайде кажете какво мислите,какво да правя,нз кое е най-правилно

heartlesandfreaky
01-28-2013, 20:03
Според мен изчакай известно време. Ако чувствата му към братовчедка ти отшумят, можеш да му споделиш за своите. Но ако се задълбочат още повече, по-добре си мълчи. И на теб ще ти мине някой ден. Да, вярно е, ще страдаш, но поне ще имаш добър приятел, докато ако разбере за чувствата ти, твърде вероятно е да се отдалечите. До болка ми е познат такъв случай, била съм влюбена в най-добрия си приятел, повярвай - до нищо хубаво не води! хд

reni980
01-30-2013, 08:34
единствено което искам е да не го загубя,ако трябва ще се измъчвам само и само да не изложа приятелството ни на риск,8 години търпях мъчителна болка заради едно момче,и сега ще търпя,стига ми само да сме приятели,мисля за 1,2 дни да се дръпна малко за да помисля малко,така ще разбера дали той държи на мен и за да разбере и той какво чувства към мен,правилно ли ще постъпя?