PDA

View Full Version : Как да си намеря приятели?



bodyandsoul
01-21-2013, 09:15
Здравейте!
Моя проблем е, че нямам приятели. Доскоро си мислех, че имам, но се оказа, че съм използвана (защо ли се не учудвам?). Винаги е ставало така, че съм мислела някоя за моя приятелка, оказва се че тя говори всичко, което съм ѝ споделяла, докато аз като някоя пълна глупачка ѝ пазя тайните. Или аз се опитвам да помагам, да давам съвети и накрая какво - отказала съм да отида с една приятелка до някой магазин примерно и тя веднага моли човека, който ми е най - неприятен. Има и още много случки, но не смятам за нужно да ги разказвам. И така се получава, че аз винаги съм носната кърпа, съветника, тази, която им слуша глупостите, но накрая щом са си извлекли позлата ме за*бават. Искам да намеря нови хора, нови приятели. И да, малко ми се иска да намеря и онази приятелка от лигавите американски филми - с която да излизам ,да преспиваме, да ходим заедно по екскурзии, да си споделяме, да зная че съм ѝ ценна. Знам, че е тъпо и лигаво, но ми се иска да имам такъв човек до себе си. Но не ми се получава запознанството с нови хора, които може за напред да ми станат приятели. Когато бях малка ме тормозеха в училище и изградих стена около себе си, която трудно мога да смъкна. Отделно обичам когато някой човек не ми харесва да го покажа, а не да съм лицемерна, да правя комплименти на всички, а зад гърба им да ги храня. Просто не мога така. Моля ви за съвет. :9

Sarafina
01-21-2013, 12:41
Намери си приятели момчета. Това мога да ти кажа.

bodyandsoul
01-21-2013, 16:50
Мерси, но не знам дали ще стане. Всички момчета, които познавам си общуват с "леки" момичета, за които просто не ми се говори.

borkata11
01-21-2013, 18:26
И за мен най-доброто решение на проблема ти са кочовете. Веднъж свикнеш ли на простотиите ще ти е супер. Тия момичешки приятелства от американските филми, те не са реални, поне аз не съм бил свидетел на такова нещо. Единия ден най-добри приятелки, лигави статусчета във фейсбук, много се обичаме и утре не се поглеждат. А аз с моите приятели съм неразделен от 2-3 клас. На училищна възраст, коча със сигурност е по-верен приятел.

bodyandsoul
01-23-2013, 17:07
Е, добре - как да се запозная с нови хора? В малък град съм няма много места за излизане, да не говоря за хора с които да имам общи интереси.

skromno
01-23-2013, 17:52
Ами просто не бъди толкова доверчива.Аз например имам приятели,но никога не съм им споделял неща които не искам много хора да научават.Научи се да си пазиш своите тайни първо,а след това тези на другите.А до намирането на искрен и добър прияте... това си е чист късмет.Аз например за пред другите имам много приятели,но всъщност мога да нарека приятел само 2 човека.А и защо си мислиш,че всички момчета общуват само с "леки" момичета?Може би просто не си им дала възможност да те харесат като човек?И на мен са ми са се подигравали много като бях малък,но някак си го преодолях и сега ми е много по-лесно да общувам с другите.На практика аз с никого не се карам,освен с баща ми,което мисля,че е нормално.Зависи от твоя характер.Ако си като мен например(аз съм изключително търпелив човек и много тръдно може някой да ме засегне така,че да му се разсърдя или обидя,огаждам когато мога стига е в границите на нормалното и когато започна да споря с някой и виждам,че нищо няма да излезе от този спор просто отстъвам) много лесно ще напериш приятели,но повярвай ми,не е лесно

anonymous708973
01-23-2013, 18:13
И да, малко ми се иска да намеря и онази приятелка от лигавите американски филми - с която да излизам ,да преспиваме, да ходим заедно по екскурзии, да си споделяме, да зная че съм ѝ ценна. Знам, че е тъпо и лигаво, но ми се иска да имам такъв човек до себе си.

Миличката... На някои хора просто не им се получава.
Повярвай ми, с момчета е толкова по-лесно. Не е същото, но има други предимства.

kitty02
01-23-2013, 21:03
Защо не се запишеш на някакъв спорт, танци, йога и т.н.?
Просто разгледай кои от твоя клас са във същото положение, което си и ти .. или просто се приближи към няколко момичета от твоя клас и им предложи дали искат да отидете на кино, във мола или просто да се поразходите из центъра. Разменете си и телефонните номера.

bodyandsoul
01-23-2013, 21:28
Благодаря, имала съм приятели момчета, но пред 10 години, знам какво е, но момчетата, които в момента познавам общуват само с момичета, които са нахални, слушат чалга (това не е лошо, но е станало начин на живот за тях), а и се притеснявам. Страх ме е отново да не бъда тормозена, да ми се подиграват. Страх ме е да не сгреша. Познавам момичета, които се промениха на 180 градуса само и само, за да бъдат приятелки на някой опреден човек. Аз не искам да се променям, а да има хора, които ме харесват такава каквато съм, а не защото им се мазня.
kitty02, не мога да се запиша на йога, танци, защото в града ми просто не се предлагат. Молове, кина в града ми няма, така че възможностите ми са ограничени само до кафенета и разходки из града.

paradaiz
01-24-2013, 16:09
Ами какво да ти кажа. Преди четири години може да се каже, че бях в подобно на твоето положение. От първи до седми клас имах една единствена приятелка с която се подкрепяхме, защитавахме от хората, които ни тормозеха и споделяхме тайните си уверени, че никога няма да бъдат издадени. Но в осми клас тя се промени и сякаш не беше вече същият човек. Нямах и доверие вече и се оказах сама, без никакви приятели. Може би причината е и в това, че тя се премести в друго училище, а аз трябваше да остана още една година в старото. Наистина се опитах да намеря нови приятели, но както при теб, така и тогава при мен просто не стана. :( Сякаш като дар от съдбата в новото училище в което влязох ( в 9кл.) вместо да попадна на поредните злобари, попаднах на свестни хора и изградих здрави приятелства. Нещо, което не очаквах,че ще ми се случи вече. Сега след като завърших се опитвам да намеря нови приятелства в университета и честно да си кажа много е трудно. Може би подобно на теб така и при мен отказът да лицемернича е причината. Но какво да се прави.

Моят съвет към теб е да не спираш да се опитваш да търсиш потенциални приятели. Дори тези в училище да са наистина гадни, ситуацията ще се промени все някога. Дори да е след година пак си струва:)

Amore-Mio*
01-24-2013, 19:52
Премахни тоя страх - то ти пречи изключително много.
Всеки или почти всеки е бил обиждан/подиграван, но ако трябваше всички такива да се откажат от контакти и социален живот, то тогава щеше да се наложи да водим монолози.
- Включвай се по-често в разговорите. Не бъди толкова доверчива и добра, че да им угаждаш за всяко нещо. Дръж си на своето, ако ще и 5 000 да са против твоето мнение. Изгради характера си и нека да не те е страх да го показваш!
Запиши се на някаква извънкласна дейност или спорт, и ще се сприятелиш все с някой, с който ще имате поне един общ интерес /спорта, който тренирате/.

whitediamond
01-24-2013, 20:31
Eми просто не им споделяй,не им помагай и толкова.
Виж има различни хора. Примерно познавам хора,които са готови да разкажат абсолютно всичко,което сте си говорили преди 2 минути на първия срещнат в момента,в който се обърнеш . Направи си изводи.
Иначе има и такива,на които можеш да им споделяш и такива работи и няма да ти направят мизерии.
Пък може и да се намери някой,който да те изслушва и помага с каквото може.
Важното е да може да преценяваш хората,горе-долу да знаеш кой какъв е и да не си отваряш излишно устата.
Не си мисли,че при другите нещата са кой знае колко различни.