PDA

View Full Version : [HELP] SQL Server на моят компютър?



xInnoraXx
01-21-2013, 11:25
Здравейте на всички, четящи тази тема. Въпросът ми е, какъв SQL да си сваля и как да го наглася така, че компютърът ми да е хост на онлайн радио и да мога да стриймвам сам. Много ще съм ви благодарен ако можете да ми предоставите информация по въпроса.
Благодаря за търпението.

noconnection
01-21-2013, 22:04
MySql върши страхотна работа като, система за управление на бази данни. Между другото не знам какво си чел, ама не виждам смисъл от база данни при онлайн базирано радио, освен, ако не искаш сайт с възможност за регистрация. В такъв случай мога да ти предложа хостинг услуга евтино, също така да ти изградя онлайн радиото заедно със сайт към него работещ на някой от известните CMS системи като drupal, joomla и wordpress, със възможност за други по твой избор, аз лично препоръчвам тези.

MaGuSs
01-21-2013, 23:20
CMS системи? Ужс... знай'ш ли как ги мразя? предпочитам сам да си напиша сайта и да си направя дизайна от коклото да ползвам готов сорс. Така поне ще си знам, че си ми е мой сайта и си знам нещата в него.

noconnection
01-22-2013, 11:33
знай'ш ли колко ме интересува?
Ако си толкова добър програмист и дизайнер колкото излиза (поне според поста ти) пак ще си знаеш нещата в него.

MrCreeper
01-22-2013, 11:42
знай'ш ли колко ме интересува?
Ако си толкова добър програмист и дизайнер колкото излиза (поне според поста ти) пак ще си знаеш нещата в него.

Моля те, разкажи ми как големите компании за софтуер използват STL и нищо друго :Д

Ambiguous
01-22-2013, 18:16
Не знам защо ти е за онлайн радио, няма и да питам, но пробвай това.
http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

MaGuSs
01-22-2013, 18:54
То не зависи какъв SQL да си свалиш, а какво ти е БД-то за радиото... Пък има и готоври програми, които сами си съхраняват информацията в формата на SQL и от там също можеш да теглиш инфо за сайт и т.н.. Поразрови в нета за тези програми. Сега аз не си ги спомням, но преди бях тръгнал да се занимавам с онлайн радио...

noconnection
01-22-2013, 19:10
Моля те, разкажи ми как големите компании за софтуер използват STL и нищо друго :Д
Големите компании или радио любителите? Мисля, че говорехме за радио.

MaGuSs
01-22-2013, 19:39
Големите компании или радио любителите? Мисля, че говорехме за радио.

Недей да отговаряш на въпрос с въпрос!

NomNomNom
01-22-2013, 19:55
Я внесете малко светлина - защо sql сървър за realtime предаване, или ще се ползва с някаква друга цел тази база?

MaGuSs
01-22-2013, 20:47
Я внесете малко светлина - защо sql сървър за realtime предаване, или ще се ползва с някаква друга цел тази база?

В БД се запазват плейлистите на радиото, информацията за него, може да се следи, коя песен ще е следващата или коя е в момента и т.н., а БД-то се обновява, чрез софтуера, който ще хоства и ще се използва за радиото...

noconnection
01-22-2013, 21:12
Недей да отговаряш на въпрос с въпрос!

Защо? Въпроса си беше уместен.Говорехме за радио, а не за политиката на компаниите занимаващи се със софтуер.
След малко може да решиш да ме питаш колко ми е голям. Като гледам как отклонявате темата.
До предишния потребител:

http://www.nasa.gov/
Щом Nasa могат да използват една от мен изброените CMS системи, значи и други потребители могат да ги ползват.

dimitar_ak
01-23-2013, 07:40
Ако базата данни, която изисква системата за онлайн радио не е фиксирана към MS SQL по-добре не го ползвай. Добро е, но със сериозни изисквания към хардуера. По-добре опитай с MySQL.

xInnoraXx
01-23-2013, 10:25
Аз БТ вече имам, проблема е че не мога да разбера как да го livestream-вам от моят си ком, колкото до сайта - имам такъв. Ползвам SAM Broadcaster в момента а той си е с firebird софтуер за бт. Въпроса ми е как мога да го стриймвам?

xInnoraXx
01-26-2013, 17:07
Въпроса още седи отворен, затова давам един ъп на темата, че ми е спешно а в нета отговор не намирам.