PDA

View Full Version : Смятате ли



LovEsIckk
01-21-2013, 12:56
боя за правилен метод за възпитание и защо?
Не ви говоря за бой, като пребиване и т.н., а за примерно един шамар и дръпване на ухото.

Вас пошляпвали ли са ви, като малки?

yakuza_
01-21-2013, 13:08
Не, защото децата стават по мазохисти, започва да им харесва и докато се усетиш се прибираш у вас и намираш сина си завързан за леглото, облечен в кожен елек, а непозната го бие с камшик и го оправя с дилдо.

KumchoValcho
01-21-2013, 13:25
Не, защото децата стават по мазохисти, започва да им харесва и докато се усетиш се прибираш у вас и намираш сина си завързан за леглото, облечен в кожен елек, а непозната го бие с камшик и го оправя с дилдо.

или непознат

PainMonopoly
01-21-2013, 13:43
Изключително примитивно е да си биеш детето и неслучайно е и незаконно.

Мен са ме шамарили много здраво, и майка ми (до 4 клас когато станах по-едър от нея :Д), и баща ми. Баща ми ми е казвал "не съм те бил достатъчно"; което навежда на мисълта че счита такива методи за най-нормалното нещо на света и е горд с употребата им.

Но аз отхвърлям тяхната ценностна система и приматското млатене в рода ни прекъсва при мен. Никога няма да си ударя детето. Има други начини да спечеля авторитет и уважение.

yakuza_
01-21-2013, 13:49
или непознат

Винаги ли трябва да мислиш най - лошото ...

Naive
01-21-2013, 14:35
Боят категорично не е възпитателно средство. Единственото, което постига един родител, удряйки детето си, е да му всее страх и по този начин да спечели фалшивото му уважение.
НИКОГА не бих ударила детето си.


Мен като малка не са ме били, но наскоро ми се случи.. Е, не постигна нищо положително. Точно обратното, загуби уважението ми напълно и ме накара да осъзная, че подобен човек трябва да се разкара възможно по-скоро от дома ни.

EinGutesKind
01-21-2013, 14:44
Децата се шамарят не толкова с възпитателна цел, колкото в изблик на ярост и агресия след дадена беля. И на мен ми се е случвало да лепя шамари, ама щото не мога по друг начин да си го изкарам :lol:

mlakniwe
01-21-2013, 15:09
боят е стар метод на възпитание

LovEsIckk
01-21-2013, 15:32
То е ясно, че е стар. Въпроса е дали е правилен.

Според мен не само, че чрез бой,родителите губят уважението на децата си, ами и увреждат психиката им.В ранна детска възраст редовното шляпване може да има доста негативни последствия върху детето, чисто психически..От това да смята, че боя е нормално нещо и да го прилага в детска градина/училище/сред приятели..до това да започне да се страхува както от родителите си, така и от хората и да се асоциализира или просто винаги да стои "в ъгъла".

LovEsIckk
01-21-2013, 15:40
Toва, че Мартинчо ти е казал, че ще ти смаже лагерите, не значи , че така би се отнасял към детето си.

tori
01-21-2013, 15:40
Ами от баща ми съм изяла точно два шамара през шеснайсет-годишния си живот и психиката ми не е прецакана, не бия съучениците си и за момента съм жива... мисля. Един лек шамар по дупето примерно или по врата по-скоро с цел да се замисли, че е направило нещо лошо, според мен не е кой знае какъв проблем или пък нещо ненормално. Не говоря за посиняване, кръв, разбит нос и така нататък, това вече е насилие и трябва да се сигнализират определените за това власти. Ще гледам при моето дете да няма бой, но някое шамарче или подръпване на ухо не мисля, че би навредило.

LovEsIckk
01-21-2013, 16:05
В пубертетския период, един шамар при лоша постъпка - ок.
Тогава вече не си дете, а тийн и осъзнаваш.
Ама това да удряш 4-5 годишно дете?! То дали осъзнава изобщо за какво го удряш и кое е правилно и кое лошо?

yakuza_
01-21-2013, 16:07
Боят се забравя, но ебането остава ! РОДИТЕЛИТЕ, НЕ БИЙТЕ ДЕЦАТА СИ, ПОМПЕТЕ ГИ !

SpiritInBlack
01-21-2013, 16:13
Никога не съм бил бит.

ilovedeath
01-21-2013, 16:32
Изключително примитивно е да си биеш детето и неслучайно е и незаконно.

Мен са ме шамарили много здраво, и майка ми (до 4 клас когато станах по-едър от нея :Д), и баща ми. Баща ми ми е казвал "не съм те бил достатъчно"; което навежда на мисълта че счита такива методи за най-нормалното нещо на света и е горд с употребата им.

Но аз отхвърлям тяхната ценностна система и приматското млатене в рода ни прекъсва при мен. Никога няма да си ударя детето. Има други начини да спечеля авторитет и уважение.

+1

tori
01-21-2013, 16:35
В пубертетския период, един шамар при лоша постъпка - ок.
Тогава вече не си дете, а тийн и осъзнаваш.
Ама това да удряш 4-5 годишно дете?! То дали осъзнава изобщо за какво го удряш и кое е правилно и кое лошо?
Кой, по дяволите би ударил 4-5 годишно дете?! Особено ако е толкова слабо, колкото бях аз на тая възраст...

LovEsIckk
01-21-2013, 16:40
Кой ли?

Много пъти съм виждала майки, зашлевяващи малките си деца в парка, защото са изпуснали играчката си или защото реват и се тръшкат.
Чисто възпитателно са най-важни първите 7 години - Банално, но истина.Тогава психиката е най-крехка и влияеща се.
За това говоря и за точно този период.

mlakniwe
01-21-2013, 17:03
Мен никога не са ме били наще и винаги са ми разрешавали всичко и аз сега не съм станал някъв наркоман, пушач или пияница и не върша глупости, не псувам, не се бия и тнт-явно са ме възпитали правилно и без бой, според мен колкото повече забраняваш на едно дете, то повече не те слуша, пък като го биеш то става агресивно и бие връстниците си да кажем

ShtrudeL
01-21-2013, 17:40
боя за правилен метод за възпитание и защо?
Не ви говоря за бой, като пребиване и т.н., а за примерно един шамар и дръпване на ухото.

Вас пошляпвали ли са ви, като малки?

Не, не го смятам за правилен. Дори нещо толкова малко, може да накара едно дете да изпитва негативни чувства към родителя си, или да си мисли, че 'белята', която е направило е нещо ужасно. И наистина може да е нещо ужасно... за едно дете, но израствайки, може да си е нещо напълно нормално за възрастта му. И какво искам да кажа.. ако на 4 годинки е лошо да се цункаш с другарчето си, или да му бъркаш в гащите, то на 14 не е. И така едно 14 годишно, което като дете му е казано колко е лошо това, остава с впечатлението, че това наистина е нещо лошо. Не казвам, че не бива да се правят пък никакви забележки, а че трябва да се внимава с подхода..
Абе май нямаше много общо с темата, но съм против физическата намеса, под каквато и да е форма..

Иначе мен са ме пошляпвали по дупето, ама мнооооооого, много рядко. ^^
Най-много слушах, когато баща ми ми се караше, защото изключително рядко го правеше (сигурно ще ми се броят пътите на пръстите на ръцете за цялото ми детство..) и като го правеше, беше по респектиращ и готин начин..

и те така :3

psychopath
01-21-2013, 17:42
Употребата на физическа сила се допуска само и единствено, когато живота/здравето на детето е застрашен.
Че някои дришльовци са си за бой, факт. А, че за да се стигне до там основната вина е на родителите - също е факт.

pac0line
01-21-2013, 18:11
пък мене редовно ме събираха в ъгъла с ритници, като морала в цялата работа беше, че избягваха лицето :D
И мисля, че има полза, в крайна сметка имам много минуси в характера си, но ако пък не ме бяха тупали редовно, колко още щях да съм насъбрал.
Това говорим за годиите до 15, максимум 16. Оттам нататък е нелогично, най-малкото щото човека вече е достатъчно голям и може да отвърне и да се стигне до свинщини