PDA

View Full Version : Какво мислите за преместване в 9 ФЕГ след 8 клас?



SunT
01-21-2013, 14:55
Така.. вмомента уча в професионална гимназия със засилено изучаване на френски.Знам, че няма да ги настигна тази година, но лятото, ако реша да се местя все пак, ще ходя на курс и се надявам да ги догоня.Въпросът ми е дали ще мога да се преместя? Дали има места въобще, струва ли си.. :/
Още нищо не е сигурно, рьзбира се, засега само питам.

vladislavcheto
01-21-2013, 16:10
Принципно,ако там има места и вземеш приравнителните...ама пак не е сигурно :(

perry_the_platypus
01-21-2013, 19:22
Ахахахахах, тъкмо щях да пускам тема с абсолютно същото заглавие и видях тази. В момента аз уча в езикова гимназия със засилено изучаване на френски и вървим като тях по учебниците, но не, че не ми харесва обучението в сегашното ми училище, но друго е да завършиш в Френската гимназия и т.н. До колкото чух, ако ще има прием след 8-ми клас, то ще е само при наличие на места и естествено после като си вземеш приравнителните. Не знам, ако някой е на "ти" с нещата (някой от ФЕГ-а 9-10 клас), ако може да сподели, ахахаха.

SunT
01-22-2013, 12:19
Майката на една приятелка казва че нямало значение от местата, трябвало само да си вземеш изпита.Не ми се струва много вероятно да е така, но и аз нямам информация :/
Пери, ако ти е само за името на училището, не знам дали има смисъл да се местиш :d Ти ще си го научиш френския колкото и в 9 фег, щом вървите като тях.В моето даскало ще сме с около 1 ниво под тях през цялото време.Отделно догодина започвам специални предмети на френски и точно за тях се чудя има ли смисъл да знам разни термини на езика, щом няма да мога да го говоря добре.Изобщо, объркана съм :d

perry_the_platypus
01-22-2013, 17:01
Пери, ако ти е само за името на училището, не знам дали има смисъл да се местиш :d Ти ще си го научиш френския колкото и в 9 фег, щом вървите като тях.В моето даскало ще сме с около 1 ниво под тях през цялото време.Отделно догодина започвам специални предмети на френски и точно за тях се чудя има ли смисъл да знам разни термини на езика, щом няма да мога да го говоря добре.Изобщо, объркана съм :d

Ахахахах, грешно си ме разбрала, едно е да учиш във ФРЕНСКАТА гимназия, друго е където аз уча (РУСКАТА - 133 СОУ), просто тази година съм с две много добри госпожи (учили са във ФЕГ-а и после висше във Франция), но от 9ти клас ще ни е една друга, която ги замества, когато отсъстват и ако бяхме сега с нея, просто нищо нямаше да научим. Другото, което ме кара да се преместя е руския език, който ще уча от 9ти клас. Нямам абсолютно никакво желание да уча този език, не ми харесва, а език без желание не се учи.
P.S. До колкото знам, вие не сте по учебниците Echo (A1 и A2), a на някакво друго издателство. Френската (и ние) сме по тях и ако искаш да наваксваш, ходи до Френския институт (вътре има книжарница на Колибри) и питай колко струват (ние взимахме цял комплект освен тях с учебна тетрадка, дискове, някакви речници, граматика и т.н. и излезнаха като цяло много пари, но ако е само за учебниците, мисля, че двата учебника ще ти излезнат около 100 лв.). Повярвай ми, ако си ги вземеш до 1 месец и започнеш да учиш по тях, много бързо се върви по него, а и е възможно повечето неща да ги знаеш, направено е така, че да разбираш всичко без учител да ти го обеснява, но ако тръгнеш по тях и не разбираш нещо, може да ме питаш. :)))))) Успех!

SunT
01-23-2013, 16:51
Мерси , чудех се откъде да ги търся тия учебници :D и да, не бях разбрала, че си в Руската.Как така сега учиш френски тогава, не трябва ли руски о.0

perry_the_platypus
01-23-2013, 17:41
и да, не бях разбрала, че си в Руската.Как така сега учиш френски тогава, не трябва ли руски о.0

Ами не, хахаха, има френска паралелка. :D