PDA

View Full Version : Редно ли е да се чувствам засегната?



mean_lady
01-21-2013, 15:24
Здравейте.С приятелят ми имахме сериозен спор,придружен със също толкова сериозен скандал,относно въпросът,който ще споделя с вас малко по долу.В крайна сметка стигнахме до консенсусното решение да пуснем тема в този форум и да видим как другите хора биха реагирали в ситуацията,в която се бяхме озовали ние двамата.Случката е следната:

Ще започна от начало с това,че ние сме на по 21 години и сме заедно като двойка от 3 години.Решихме миналата вечер да я разнообразим и да си пуснем да гледаме някой интересен филм.Речено-Сторено.Филмът свърши и приятелят ми се прибра като си легна да спи в 3 часа през нощта,тогава легнах и аз.За мое нещастие малко по-късно,в късните часове, ме заболя много крака(оказа се опъната връзка) и не можех да заспя......на сутринта обмислях как да стигна накуцвайки до поликлиниката,която е горе-долу на края на града и след всички премислени и отхвърлени варианти единствено остана вариантът да звънна на приятелят ми,за да дойде с мен и да ме закара.Изчаках до 10:30 сутринта и му се обадих(повече не можех да рискувам да чакам,защото лекарката ми работи до 12:30,а все пак изследвания и т.н не стават бързо.Когато му се обадих и го попитах дали ще ме закара до поликлиниката получих следният отговор:В колко часа си легнах,и как може да ме събудиш в 10:30.След този отговор аз просто затворих телефона и се мъчех да проумея при положение,че не е на работа този ден нито е бил на работа миналия ден,нито е адски уморен,не е каквото да не е спал 8 часа... ,как може да ми отговори с това.Наистина се почуствах много гадно,стана ми много мъчно и криво,защото човекът на който трябва най-много да разчитам и да ми помага....ми отказа да ме закара не до къде да е а до болницата и то защо-защото му се спяло...Той се оправда с това,че е можело просто да си хвана такси....опитах се да му убесня,че не съм искала точно това,но той не разбра.Въпросът е следният:Редно ли е,нормално ли е аз да се чувствам убидена,за това,че при нужда той едва ли не ми се накара как може да го занимавам с такива неща толкова рано сутринта,или е поредната превземка от моя страна и е трябвало просто си хвана такси и да не го будя.Благодаря предварително на коректното мнение от ваша страна :)

granger
01-21-2013, 15:38
Тъпо му е държанието ,при все ,че той е човека до теб. Знае ,че си се контузила и не можеш много да вървиш,а не ти влиза в положение. На мен също би ми станало гадно. Нормално е, аз също бих предпочела приятеля ми да ме закара, пред това да взема такси. А и той би предпочел.
Аз съм била в състояние , в което съм се будила в 4 часа,да помогна на приятелка,какво остава на приятеля ми евентуално , на всичкото отгоре на следващия ден бях и на училище.

TheBeliever
01-21-2013, 15:38
Приятелят ти е задник. Даже не ми се обяснява защо.

Goddess
01-21-2013, 15:39
Редно е. Ако историята е точно такава, каквато я представяш - наистина много неуважително и тъпо отношение от негова страна.

tori
01-21-2013, 15:56
Да, редно е. Отговора оправя ли нещата? Най-добре му обясни чисто човешки (честно казано можеш да пробваш и с картинки) че постъпката му е глупава. Естествено, никой не е казал да ти тича по гъза ама някак си е кофти да имаш нужда от него, а той да се държи като - цитирам белийвърката - "задник".

HollyGolightly
01-21-2013, 15:56
Да, редно е да се чувстваш така. Все пак не е просто някой познат, на когото си решила да звъннеш. Став дума за приятелят ти, човека на когото държиш и трябва малко или много да можеш да разчиташ. И може би ако не ти се беше накарал така, нямаше да е чак такъв проблем, просто отношението му е тъпо и детинско.

anonymous708973
01-21-2013, 16:02
Приятелят ти съгласен ли е с преразказа на събитията?

Какво значи "редно ли е" да се чувстваш обидена?! Ти чувстваш ли се или не?
Иначе да, трябва. Приятелят ти е олигофрен.

sexa_na_kompleksa
01-21-2013, 16:02
И на мен би ми станало неприятно...

anonymous708973
01-21-2013, 16:04
И на мен би ми станало неприятно...

Неприятно ли?
Аз бих вдигнала голям скандал. Или пък не... просто ще следвам правилото, че мълчалив мъж = мислещ мъж, а мълчалива жена = ядосана жена. При всички случаи ще трябва да ми печели доверието пак, за да получи раздаване от моя страна.

xXxPETYAxXx
01-21-2013, 16:20
Принципно, ако е бил сънен когато му си се обадила и не се е замислил за какво точно го молиш, то е нормално да ти измърмори нещо.
Но щом и след това счита, че не е постъпил грешно и дори не схваща къде е сбъркал, то да голям задник е!
Нормално е да си обидена от неебателното му отношение към теб.

SisiStrange
01-21-2013, 17:09
Бих се разочаровала ужасно от него, ако изпадна в същата ситуация. Гаджетата не са само за чукане и лигавщини, трябва да са до теб и за сериозни неща. Какво по-сериозно от това да имаш нужда да отидеш на лекар? Приятелят ми ненавижда болници (като цяло му е едно от най-омразните неща), но все пак е седял с мен за далеч по-дребни неща и сме чакали над 2 часа пред кабинети просто, за да не съм сама. Камо ли, ако иде реч за сериозно нещо, което изисква спешно да се прегледа. Приятелят ти е кретен. Толкова ли са му ценни 1-2 часа сън, че не може да се погрижи за приятелката си?

amonRa.di
01-21-2013, 17:31
Според мен няма значение ние какво точно мислим, по въпроса... на ТЕБ ти е обидно, това си е ВАШАТА връзка, важна си ти... щом си се обидила, значи има защо... а да не говорим, че всяко едно момиче би се обидило... прави си сметката що за човек имаш до себе си :)

Amore-Mio*
01-21-2013, 18:35
Честно казано и аз бих реагирала като теб, нормално е.
Аз бих го приела като несериозен човек, на който му е все тая за теб и бих се замислила сериозно над ситуацията дали си струва/заслужава да съм с него.

WesSneijder
01-21-2013, 18:48
Не бих казал, че не ти е нормална реакцията. Аз не бих го направил това. Идеята не е самото закарване според мен, а дори и да е-пак не ми се струва много нормално.

Vici0us
01-21-2013, 19:20
Да,напълно нормално е да реагираш така,когато си имала нужда някой да те закара,а не къде да е а до болницата няма да обяснявам защо точно,мисля че на всички им е ясно.

Azoria
01-21-2013, 19:55
Това е страшно обидно. И аз бих се обидила. Всъщност чуейки, че ти е зле и имаш нужда да отидеш на лекар без изобщо да го питаш трябва да стане и да дойде да те закара. Това е да се грижиш за човека за теб. Със сигурност в обратната ситуация (например ти имаш кола - той не) и на него би му станало супер тъпо да му кажеш "как може да ме събудиш"... Ужас.

mean_lady
01-21-2013, 20:02
Благодаря много на всички за искрените мнения.Целта беше да се разбере,че не съм единствената,която мисли така по въпроса и това се осъществи с ваша помощ!Благодаря!

marilyn
01-21-2013, 20:30
Да, нормално е да ти е гадно, на мен също би ми било.

GLaDOS
01-21-2013, 21:16
Имаш право.

PurpleSand
01-21-2013, 21:34
Доста бих се обидила и ядосала от това... ще си замълча в началото,но после 100 процента ще му вдигна страшен скандал...

NambyPamby
01-21-2013, 22:11
Целта беше да се разбере,че не съм единствената,която мисли така по въпроса и това се осъществи с ваша помощ!Благодаря!
Кво значи с "ваша помощ"? Приятелят ти, големият мъж, не ти оказа помощ, когато си имала най-голяма нужда от него, ами и на всичкото отгоре наглее и се опитва да изкара поведението си за нормално ли?!

Това българският мъж с всеки изминал ден деградира все повече...

PurpleSand
01-22-2013, 08:34
Това българският мъж с всеки изминал ден деградира все повече...


хаха да :)

Violenza
01-22-2013, 08:41
На мен много би ми променило отношението към този човек, независимо каква история имаме. Една такава случка означава много. Да съм му звъннала за някаква моя прищявка и да ми каже, че му се спи - ок. Но когато става въпрос за здравето ми, е немислима такава реакция.

umri
01-22-2013, 12:18
Това българският мъж с всеки изминал ден деградира все повече...

бг мъж тва, бг мъж онова. Иди в Палестина да видиш как е.

CLANA
01-22-2013, 12:42
Пълен нещастник е приятелят ти.Редно е да си обидена .И то много.

Auriss
01-22-2013, 12:56
А що не си хвана такси ?
Нищо странно не виждам аз в раздразнението му - супер отдавна сте заедно и недомислянето от твоя страна води до раздразнение от негова.
Ако сме заедно от половин година сигурно ще се накефя като ми се обадиш след 3 часа сън, 'щото ще сме заедно.
След 3 години обаче май ще предпочета да ме оставиш да се наспя и да си хванеш такси.

SisiStrange
01-22-2013, 13:09
А що не си хвана такси ?
Нищо странно не виждам аз в раздразнението му - супер отдавна сте заедно и недомислянето от твоя страна води до раздразнение от негова.
Ако сме заедно от половин година сигурно ще се накефя като ми се обадиш след 3 часа сън, 'щото ще сме заедно.
След 3 години обаче май ще предпочета да ме оставиш да се наспя и да си хванеш такси.
Защото, когато ти пука за някого искаш да се грижиш за него. И, когато си обвързан насериозно, искаш да можеш да разчиташ на него.

Има си причина да сме нежния пол. Еманципацията не заличава всичко женско. Имаме нужда от тези елементарни жестове, за да се чувстваме обичани и не само.

Струва ми се странно да знаеш, че приятелката ти я боли, има нужда от болница и да продължиш да си спиш. Това е непукизъм над нормалното ниво.

Auriss
01-22-2013, 14:31
Сигурно си права. Няма ме в тази част.
Все пак ми се струва егоистично да очакваш някой да е готов непременно да се жертва за да ти угоди. Аз бих си повикал такси.

granger
01-22-2013, 14:46
Сигурно си права. Няма ме в тази част.
Все пак ми се струва егоистично да очакваш някой да е готов непременно да се жертва за да ти угоди. Аз бих си повикал такси.

"Да се жертва" Щото е голямо геройство да станеш и да помогнеш на контузената си приятелка?Щом са двойка би следвало да си помагат.
Правила съм го за приятелка,недай Боже ще го направя и за приятеля ми!

anonymous708973
01-22-2013, 16:15
Сигурно си права. Няма ме в тази част.
Все пак ми се струва егоистично да очакваш някой да е готов непременно да се жертва за да ти угоди. Аз бих си повикал такси.

Очакванията са кофти нещо, когато не се изпълняват.
Аз бих станала от леглото и моменталически бих отишла до тях, а дори нямам кола. А той да има и да не дойде... суперразочарована ще съм.

xXxPETYAxXx
01-22-2013, 16:20
...като ми се обадиш след 3 часа сън, 'щото ще сме заедно.
След 3 години обаче май ще предпочета да ме оставиш да се наспя и да си хванеш такси.

Само аз ли мисля, че не са 3 часа сън, а пича си е легнал в 3 и тя го е събудила към 10:30, което са 7 часа и половина, айде грубо 7. :D
Разбирам да се ядоса, ако иска да я закара до мола, ама все пак..!

tori
01-22-2013, 16:31
Сигурно си права. Няма ме в тази част.
Все пак ми се струва егоистично да очакваш някой да е готов непременно да се жертва за да ти угоди. Аз бих си повикал такси.
Ситуацията не изисква да се жертваш. Ако едно ставане в 10 и 30 за теб е жертва, хич не облазявам приятелката ти. Въпроса не е до таксито. Нали се сещаш, че щом се е обадила, е имала нужда не само от превоз. Проблема е в крака й и вероятно тя не си държи патерици/бастун в къщи. Окей, той е бил в просъница, на никого не му се става от леглото ама след като се прибере може да си доспи, така че въпроса е принципен. Нали знаеш - хората казват "малко може да е ама да е навреме".

limonade
01-22-2013, 18:45
Трябвало е да си хванеш такси ;) ...но и той е кретен.