PDA

View Full Version : Здравей, здрасти



sweetcake
01-21-2013, 18:09
Мисля, че харесвам едно момче, то е много сладко и с готин характер. Проблемът е, че всеки път, когато си пишем или говорим, разговорът ни е следния:
Той:Здрасти!
Аз:Здравей! Какво правиш?
Той:Нищо. Ти?
Аз:И аз. Как си?
Той:Добре, ами ти?
Аз:Супер!
Той:Радвам се за теб!
Следва неловко мълчание и или спираме да си чатим, или се тръгваме в обратната посока. Ще ми се да започнем по-смислен и задълбочен разговор, но...
Какво да му кажа? Другият проблем е, че малко ме е срам (срамежливка съм, какво да направя), а и него също го е срам и може би това е главният проблем... Помощ!
П.С. Искам само съвет, от този, който може да ми даде. Без обиди и забележки, ако обичате!

bloodyF
01-21-2013, 18:22
ако не се познавате по-добре:
каква музика обичаш да слушаш, бил ли си в чужбина, имаш ли брат или сестра, близък ли си със семейството си е чудесен старт
ако пък ги знаеш тия неща, едно какво прави днес, как мина деня ти, случи ли ти се нещо интересно е добре
или просто сама му разкажи за своя ден, без да те е питал..

TheBeliever
01-21-2013, 18:24
Не отговаряй с "нищо" и може и да имате шанс за малко по-смислен разговор.

WesSneijder
01-21-2013, 18:34
Ебаси, винаги ми е било чудно как може да има хора, които да имат време да "правят нищо". :D Аз не мога да се обърна от бързане между работата и университета, пък те и двамата някакви безделници?! :D
Както ти казаха по-горе, ако не затваряш сама разговора, може и да си намерите теми. :)

Amore-Mio*
01-21-2013, 18:41
Задай му общи въпроси, колкото да разбереш интересите му.
И така, в последствие, ще намерите тема за разговор - смислена, каквато ти искаш.

Azoria
01-21-2013, 20:07
Разчупи малко разговора, попитай го от къде се връща/на къде отива , сподели и ти нещо. От там вече със сигурност ще има за какво да се хванеш, за да удължиш разговора.

Tsukuda_Hiroshi
01-22-2013, 04:56
Намерете други теми. Не знам на колко сте, ама може да си говорите за толкова много неща - политика, времето, спорт, коли и мотори, как ви е минал деня, какви мечти имате и как смятате да ги сбЪднете, родителите, любими цветове... :) Измислете тема и я захапете.

Seattle
01-22-2013, 05:52
Той:Здрасти!
Аз:Здравей! Какво правиш?
Той:Нищо. Ти?
Аз:И аз така, но нещо не ме свърта. Ходи ли ти се в ей онова кафе. Аз и Ваня мислим да ходим малко по късно, ако можеш бих се радвала да дойдеш.

В случай че ти откаже го питай ква е пречината (ако ти отговори "ами незнам, не ми се ходи" се отказвай от него, няма те огрее) Ако ти даде смислен отговор, следващия ви разговор може да обсуждате квото е правил. Продължение:

той: Ми няма да мога.
ти: защо, не ти се излиза ли?
Той: ами не, не е това, просто имам тренировка в 7 и незнам дали ще мога да свърша тия домашни до тогава (окай де, знам че никой не пише домашни тия дни)
ти: мхммм, по какво имаш домашноо?
той: ми по математика, хич не ги разбирам тия задачи.
ти: дамм, математиката е гадна. (мълчание 2-3 секунди) Ами аз ще тръгвам, може би ще оставим кафето за утре или уйкенда? Пиши ми когато имаш време. Чао.



По горното е прост пример. В началото е добре да се съберете с по голяма компания, просто защото повече теми ще изкочат и ще видиш на кво реагира той. Когато сте сами, много е важно да слушаш какво ти говори за да можеш да продължиш по някакав начин темата.

slimbo
01-22-2013, 13:30
ГОЛЯМОТО КЛИШЕ , но ПРОСТО БЪДИ СЕБЕ СИ , НЕ пиши сценарии , БЪДИ спонтанна , ко искаш се пошегувай нещо с него / ако НЕ е обидчив / , зависи , също над мен споменаха полезни неща