PDA

View Full Version : Как се прави портфолио?



Annabeth
01-21-2013, 20:02
Преди 1-2 седмици в училище ни сервираха, че всеки ученик трябва да започне да си прави портфолио, така министерството било разпоредило за всички училища. Класната каза, че до края на месеца всеки трябва да й изпрати негово портфолио, за да може да го прегледа, коригира и още нещо май. Само дето никой не ни е дал насоки как да го оформим и какво изобщо да напишем. Единственото, което ни казаха беше "Ще си напишете имената, къде учите, извънкласни дейности, ако имате някакви или сте получавали награди за нещо откакто сте в това училище." и толкова. А аз такива дейности нямам( 10 клас съм). Търся информация в интернет, но няма нищо, което да ми върши работа. :( Ако някой може да ми обясни повече за въпросното портфолио, ще съм му много блгодарна. Също така, в другите училища това изисква ли се вече?

Hristova
01-21-2013, 20:26
В момента учим точно това. Ще ти напиша плана, който ни дадоха дано свърши работа.
Същност но портфолиото
-платфома за представяне личните данни на лице, с цел описание на развитие и интереси, силни страни, при кандидастване и предсавяне на собствено изделие.
-Портфолиото може да бъде на книжен и електронен носител.
-частите му са: съдържание,СV, постижения (учебна дейност, собствени проекти по учебни предмети, електронни папки с документи), участия в състезания, конкурси, младежки проекти, области на интереси, намерения

Впрочем нас също ни караха да си правим портфолио. Сложихме СV-та, сканирани грамоти,поздравителни адреси и пр., началната страница ни е по наш дизайн с картинка/снимка/фон по избор и името ни, както и наименование на училището.
Надявам се, че помогнах. :)

Annabeth
01-22-2013, 06:41
Мерси много :) .