PDA

View Full Version : Ревност - Убива ме



Mimolinka
01-22-2013, 16:36
С приятелят ми сме заедно почти 3 години супер много го ревнувам и той мен но по малко ще ви дам най скорошния пример и ми кажете някакъв съвет ли не знам как да справя с тази ревност . С моят приятел сме в един клас и днес с една приятелка която също учим заедно ни покани да гледаме филм в тях аз той и нейният приятел казахме че ще отидем и така сега вечерта тя му е писала по скупе да го пита кои филм иска да свали за да гледаме и мен това ме дразни то е нещо минимално разбирам го но мен ме дразни . Дразни ме всичко когато говори с др момиче което неми е толкова близко откачам.... знам че не е нормално ОБИЧАМ ГО супер много и не искам да го загубя мисля че това е проблема ..

N1ksun
01-22-2013, 16:51
Страх те е да не го загубиш , обаче точно това ще стане ако продължаваш в същия дух . Явно и много се съмняваш в себе си , щом смяташ че би предпочел другите пред теб , значи нещо куца в теб или поне ти си го набиваш в главата.Така ли е ?

sweetycherry33
01-22-2013, 16:53
Страх те е да не го загубиш , обаче точно това ще стане ако продължаваш в същия дух . Явно и много се съмняваш в себе си , щом смяташ че би предпочел другите пред теб , значи нещо куца в теб или поне ти си го набиваш в главата.Така ли е ?

+ 1

Доверието е много важна част от една връзка.
Ако то липсва и връзката скоро няма да я има вече.

granger
01-22-2013, 16:54
Тва е прекалено. Осъзнай се. Той е личност и може да говори и да комуникира с всяка. Просто се поставяй в подобна ситуация,ако ти говориш с момче,кво ?! Нещо нередно ли правиш?

tori
01-22-2013, 17:08
Стига, човека е социално същество. Няма как да ограничиш контактите му с момичета изцяло, а и нямаш правото на това. Не го командвай, защото ще го прогониш. Пък и от какво ревнуваш?! От приятелката си?! Онази обвързаната дето е питала всички ви какво ви се гледа?! Момичето се е опитвало да угоди на гостите си, ти се правиш на ощипана госпожица. Това твойто не е любов, а чувство за собственост. Момчето НЕ Е и НИКОГА НЯМА ДА Е твоя собственост. Той не е предмет, разбери.

shmatarok
01-22-2013, 17:13
Това твоето е болестно състояние вече.
Ако продължаваш в същия дух, скоро ще започнеш да го отдалечаваш от себе си и накрая ще се разделите. Никой не обича да бъде задушаван.

Mimolinka
01-22-2013, 17:56
Аз го разбирам всичко това знам че така мога да го загубя но не знам как да спра

tori
01-22-2013, 18:29
Напиши на един лист всички свои добри и лоши качества. Нали знаеш - графа "+" и графа "-". Хвани и двата листа и ги прочети. Ти си неуверена, неуверените хора ревнуват. Следващия път, когато той говори с момиче, се сети защо е с теб и за плюсовете си. Огледай я и се замисли добре. Вероятно няма да ти е лесно да разбереш какво имам в предвид, но не мога по-ясно. :д

Mimolinka
01-22-2013, 18:58
разбрах те мерси

Mimolinka
01-22-2013, 19:53
някакви други варианти ?

Seattle
01-23-2013, 05:25
Намери си занимание/хоби, че да не трябва да си търсиш скоро друг приятел.

sexa_na_kompleksa
01-23-2013, 05:44
Намери си занимание/хоби, че да не трябва да си търсиш скоро друг приятел.

Съгласна. И гледай приятелят ти да не разбере, че го ревнуваш толкова много, защото това само ще го отдалече от теб, и ще стане повод за скандал.

marilyn
01-23-2013, 08:08
Тази болезнена ревност само може да го отблъсне. Нормално е той да говори с други хора, да има приятели и да излиза. Такава ревност според мен се поражда от ниска самооценка.

Mimolinka
01-23-2013, 08:21
по принцим неизглеждам зле и имам добро самочувствие :Д

xXxPETYAxXx
01-23-2013, 08:21
3 години както и да го погледна са си доста време. Не знам, след като за такъв период, все още си толкова ревнива, как би могла да промениш това. За толкова време би трябвало да се чувстваш достойна за него, т.е. да не си с ниска самооценка и също така да му имаш доверие.
Ти не общуваш ли с други момчета, освен него?!

marilyn
01-23-2013, 08:23
по принцим неизглеждам зле и имам добро самочувствие :Д

Не става дума за това как изглеждаш и дали имаш самочувствие заради външния си вид. Ниската самооценка е друго, не си уверена в себе си и въпреки че момчето ти не ти дава поводи за ревност, имаш чувство, че би те заменил. Помисли си кое те кара да си толкова ревнива???

Amore-Mio*
01-23-2013, 08:28
То в крайна сметка, дали той ОБЩУВА с близка или не толкова, ти си ревнуваш винаги.
Вземи се стегни, защото три години не са малко, но струва ми се, че в скоро време ще му писне.

~DesertRain
01-23-2013, 13:10
И аз съм ревнива и сме заедно от почти 2 години. Аз още преди да се съберем съм му казвала че съм м.н.о.г.о ревнива .. има 2 типа момчета.. такива, които това ще ги подразни и ще те зарежат и такива като моето които са свикнали с мен и си ме обичат такава .. той ми е казвал че това е единствения ми недостатък, но след като е с мен значи може да го приеме .. така че горе главата ;п за такива дребнави работи прави като мен - не го казвай .. ако е нещо друго сподели го с него .. на мен лично ми казва че "не ги забелязва тези неща" т.е са незначителни .. така че спокойно. Ако не сте говорили за ревностното ти състояние до сега поговорете ;!

Mimolinka
01-24-2013, 08:12
той е наясно с тези неща говорили сме казва ми не се притеснявай няма нищо но ддз мен си ме човърка :Д и той е ревнив но не чак толкова поне така си мисля аз или той по добре се крие и се прави че няма нищо гледахме филма и всичко беше мн добре

Paolafoka
02-19-2013, 13:53
Аз пък мисля, че щом ревнуваш толкова значи все някога ти е дал повод, жените имаме страшна интуиция.

ShtrudeL
02-19-2013, 14:00
ТИ си болна.
Но те разбирам..
Но все пак си болна.

FuCKkK13
02-19-2013, 14:39
а си мислех,че аз съм ревнива :? 8-) ... виж,аз също съм много ревнива и по принцип мога да разбера всеки,който ревнува.. и теб,но дори и за мен това е прекалено... разбирам някоя да се закача с него - да .. ама да го пита един простичък въпрос като - кой филм да изтегля.. е не,направо си си болна

FuCKkK13
02-19-2013, 14:39
а да... когато ревнуваш си мисли примерно за нещо,което той харесва в теб,а отсрещното момиче го няма

embraceme
02-19-2013, 14:55
Карай го по леко,отпусни се малко,играй сякаш не ти пука много много(без да го нараняваш).Ако продължаваш в същия дух вероятно ще скъсате ,защото твоето поведение задушава.