PDA

View Full Version : Въпрос за езици



LovEsIckk
01-22-2013, 17:51
Според вас колко езика мога да уча наведнъж?
Мисля, след като ми свършат изпитите, да се запиша на курс по 1 език, да се опитам вкъщи, чрез учебници и инфо в интернет да уча 2-ри и в същото време да си усъвършенствам 3-ти.
Дали ще успее мозъка ми да приеме толкова разнообразна информация и най вече да я запомни?
:cool:

granger
01-22-2013, 17:56
Ще се окашиш,карай ги един по един.

EinGutesKind
01-22-2013, 18:37
Език се учи в страната, в която се говори. Тук колкото и да го учиш, като идеш в чужбина, ще гледаш като теле :cool:

fUcKsMiLe
01-22-2013, 18:52
Ти първо усъвършенствай единия и после се захвани с втори + да упражняваш и първия, защото се забравя с времето. А за третия, ако вече ако ти се занимава. Но 3 наведнъж недей. Просто в един момент ще изпушиш и информацията нито ще я приемаш, нито ще я предаваш като хората. :)

drishnyata
01-22-2013, 20:25
я виж сашо тайния колко бил важен
мисля, че е време да смениш тактиката, тъй като на концерта на мадона явно не те разбраха и ти скъсаха плакатчето :lol:

крисо, ти земи български научи първо

LovEsIckk
01-22-2013, 20:26
Aз съм го научила много добре, бейби. Не ме мисли.
Да не говорим, че го уча доста по-подробно от две години. Нямаш кяр да се надуваш, како :* Знам го по-добре от теб.

drishnyata
01-22-2013, 23:45
мечтай :lol:

DaNGeRousLy
01-23-2013, 07:43
Аз лично говоря 3 езика перфектно и ми се струва, че това са максималните, които може да научи човек.
Поне аз не мога да помня други езици повече :cool:

PainMonopoly
01-23-2013, 08:00
Зависи. Ако нямаш много опит с езиците, ще ти дойде в повече. Ако езиците са свързани, много ще се бъркаш. Примерно не трябва да учиш едновременно френски и испански, има супер много думи които се различават само с една буква и се чудиш "ся тва на френски ли беше, на испански ли беше".

Ако не са свързани и ти се отдава, може и да се оправиш.

Delvecchio
01-23-2013, 09:24
Език се учи в страната, в която се говори. Тук колкото и да го учиш, като идеш в чужбина, ще гледаш като теле :cool:
Абсолютно.5 Години учих Френски,взех си сертификатите,изкарах шестица на матурата,отидох да живея там и гледах умно половин година.В България можеш да получиш основа,но за да научиш наистина един език,трябва да поживееш в страната,в която се говори.

ledenakrasota
01-23-2013, 09:31
Ако учиш два-три езика от една езикова група, няма да имаш никакъв проблем. Испански, френски, италиански например. Китайски и руски абсурд. Пробвала съм. Нямаш ли езикова бариера от дете, без проблем може да ти се отдаде почти всеки език. По-важна е слуховата част за бързото учене, отколкото писмената. :)

haritov
01-23-2013, 10:00
учи го към 4 5г езика после иди в държавата дето го говорят за да почнеш да го учиш най-накрая и се върни след 4г

LovEsIckk
01-23-2013, 12:27
аз ако отида,нема се върна

BadAss
01-23-2013, 20:39
Абсолютно.5 Години учих Френски,взех си сертификатите,изкарах шестица на матурата,отидох да живея там и гледах умно половин година.В България можеш да получиш основа,но за да научиш наистина един език,трябва да поживееш в страната,в която се говори.

Ще го научиш на разговорно ниво. Ако мислиш да работиш някъде на по-сериозен пост, реплики като "дай ми един хляб, половин килограм домати и 2 краставици" няма да ти свършат работа.

Delvecchio
01-24-2013, 09:04
Ще го научиш на разговорно ниво. Ако мислиш да работиш някъде на по-сериозен пост, реплики като "дай ми един хляб, половин килограм домати и 2 краставици" няма да ти свършат работа.
Съгласен съм,без основата,която получих в училище,щях да говоря Френски,като циганин Български,или най-малкото щях да съм неграмотен.Втората ми работа беше доста по-сериозна и отговорна от първата и нямаше да мога да я върша както без опита придобит в самата държава,така и без това което съм учил в България.