PDA

View Full Version : Приятели в депресия



flearness
01-22-2013, 22:26
Само аз ли имам толкова приятели в депресия склонни към самоубийство?? Каквото и да им говоря продължават да ми разправят колко много животът няма смисъл, някакви си момчета не ги заглеждали и това естествено означава че никога няма да намерят истинска любов (facepalm) ,родителите им били много строги и заради това щели да си режат вените или направо да се самоубият :@@.На мен поне ми да слушам едно и също нещо вече от все повече и повече хора..

ninjaiscrazy
01-22-2013, 22:55
Ами намери начин да го оправиш-и аз преди бях депресиран,немалко пъти съм разчитал на подкрепа от другите,немалко пъти съм бил подкрепата аз самия-намери начин да ги избавиш от това състояние. :)

mimsssssss
01-23-2013, 00:37
^Аз разбрах пък, че не тя, а приятелите и' са депресирани.
В днешно време много тийнове играят тази роля и позират пред обществото колко са ощетени и наранени. Това е чист случай на липса на внимание. Покрай забързаното ежедневие родителите все по-рядко обръщат внимание на децата си, не ги поощряват, не ги хвалят, не им казва всекидневно "обичам те". Децата пък поради тази липса се чувстват самотни, изоставени, отритнати. И с това си мрънкане от тяхна страна поне привличат погледите на приятели си.
Имаш два варианта според мен - да се опиташ да им покажеш хубавата страна на живота, че има за какво да се живее. Че живота не зависи само от любовта на момчето от горният клас, а от малките неща. Правете си събирания, партита, разказвайте си книги които се прочели, събирайте се и ходете на кино, участвайте в конкурси/олимпиади, ходете на спорт. Честно казано нещо, с което да ви е ангажирано ежедневието.
Вторият вариант е не толкова за предпочитане, все пак казваш че са ти приятели. А той е да ги зарежеш, да не им обръщаш внимание и да си смениш обкръжението/приятелският кръг, с не толкова мрънкащи и недоволни ретарди.

flearness
01-23-2013, 10:04
За насърчаването съм съгласна,но бих казала че иначе родителите им обръщат прекалено много внимание и че прекалено много се притесняват за тях.2/3 от приятелите ми главно се оплакват от либсата им на свобода.За съжаление освен "проблемите" им с другия пол,родители и т.н повечето си имат други приятели,които за разлика от мен ги насърчават и даже предлагат да се самоубият с тях..сълно се съмнявам че ще го направят,но все пак започвам се притеснявам в случей че го...то повечето си разправят тези неща отдавна,но напоследък ми говорят за това все повече и повече

magneticfields
01-23-2013, 18:40
Не се притеснявай. Не им стиска.

black pearl
01-23-2013, 18:52
Абе айде моля ти се ... някви 12-13 годишни пикльовци ,вече ще се самоуциват за пълните глупости.. щото нали вече много са видели от живота.. и са имали какви ли не поводи за това.. имах същата история с една фр дето се държеше така..
Я ги поставяй на място..
Лигавщини ; дд

Amore-Mio*
01-23-2013, 18:55
Куче, което лае - не хапе.
На думи всички са велики и всичко могат, на всичко са способни, ама реално няма да им стиска да сложат край на живота си.

Иначе, моят съвет по-скоро е да смениш кръга от познати.
Защото мен тия не ми приличат на нормално развиващи се ДЕЦА!