PDA

View Full Version : Не знам какво да правя и мисля.



Amore Mio
01-23-2013, 08:42
Добър ден на всички!

Вероятно темата на много от вас ще ви се стори тъпа, тъй като преди да попадна в такава ситуация и аз си мислех така. Та, без да увъртам много-много: объркана съм и не знам какво да правя. Ще ви помоля да споделите вашето мнение и да кажете как вие бихте постъпили на мое място.


Преди месец се запознах с едно момче; Харесва ми и още в самото начало усетих нещо към него - имаше я тръпката, каквато липсваше при вече бившия ми приятел. Пишехме си до през полунощ, до 3 часа. Излизали сме и супер много сме си говорели - романтичен е, правил ми е супер яките изненади. До тук проблем - никакъв. Обаче той е обвързан от месец и нещо, и... Казвал ми е, че ме харесва и че съм момичето на мечтите му. Държи се с мен като с принцеса, излиза и предпочита да излиза с мен, отколкото с нея. Но в крайна сметка не слага край на отношенията им, а аз от седмица - две имам чувството, че съм другата, резервния му вариант и така нататък. А мен това не ми харесва. Да си пишат, че се обичат и така нататък.

Както вече разбрахте - преди няколко дена /4-5/, скъсах с приятеля си - именно защото нещата не вървяха. След това излязохме да поговорим с бившия ми и просто в очите му видях, че е готов на всичко, само да сме заедно отново. И в един момент от тоя разговор - усетих нещо, нещо като тръпка, но не бих казала, че е такава. Бяхме заедно приблизително година и нещо, и в момента, както се подразбира, съм объркана и не знам какво да правя.

Някакъв съвет без упреци?

xXxPETYAxXx
01-23-2013, 09:02
Ама аз не разбрах едно нещо - преди месец си се запознала с тоя и ти е харесвал още в началото, а сте скъсали с вече бившия ти преди 4-5 дни. Късането ви има ли нещо общо с обвързаното момче?
В смислъл, по принцип, след раздяла човек се чувства малко странно и по-лесно хлътва, а си мисли, че е много влюбен. Връзките, които започват след раздели обикновено са краткотрайни(поне при мен, де).
Тая тръпка, която си изпитала с бившия ти е нормална. Още ви е прясно и все пак сигурно имате хубави спомени заедно.
А тоя другия, щом е обвързан пък се занимава и с теб някак е лицемерно. Аз не бих имала големи надежди към тоя тип - дори и да скъсат и да тръгнем, никога не бих била спокойна, че не се е запознал със следващото "момиче на мечтите му" и не ме разиграва и мен така(дори и да не го прави, няма да му имам доверие)
Най-полезното нещо след раздялата е да останеш сама за известно време! Иначе само се объркваш повече и повече.

anonymous708973
01-23-2013, 11:11
Обаче той е обвързан от месец и нещо, и...
Но в крайна сметка не слага край на отношенията им

Виж сега... да си любовница на женен мъж и той да ти обяснява как не може да си остави семейството и има нужда от време - гадно, но логично и донякъде разбираемо.
Ама да не можеш да сложиш край на едномесечна "връзка", за да бъдеш с момичето на мечтите си, както той те нарича... Не. Резервен вариант си му. Вдига си егото, че може да върти две момичета.

Amore Mio
01-23-2013, 17:08
Благодаря ви изключително много, че влязохте в положението ми и дадохте обективното си мнение.

Колкото до въпроса: не, късането нямаше нищо общо с обвързаното момче. Нещата между нас не вървяха, разговорите не се получаваха, прекалено голяма ревност от негова страна и общо взето това. Сега твърди, че е готов да се промени, стига да съм с него отново и сега съм много объркана. Имали сме наистина много мигове заедно - хубави и лоши, но някак ме е страх да не се получи отново същото.

А относно обвързаното момче: казвал ми е, че нещата не са вървели особено, липсвала тръпката, но в крайна сметка са все още заедно и точно това ме кара да се чувствам резервната и другата, която ще му бъде на разположение 24 часа в денонощието.

Вероятно ще си остана сама известно време, докато реша какво да правя.

anonymous708973
01-23-2013, 17:15
По-добре ще е за теб да не се затормозяваш с излишни драми.
Аз съм за намирането на нова тръпка, но само при условието, че тази нова тръпка ти предлага само приятни усещания - поне до момента, в който си стъпиш на краката и си готова за впускане в по-сериозни отношения.

idontunderstand
01-24-2013, 09:46
Ако тръгнеш с бившия си нищо няма да е същото,нали знаеш. :)
Ако харесваш другото момче поговори с него какво мисли да прави,дали иска да е с теб и т.н.
Или бий шута и на двамата. :D

marilyn
01-24-2013, 20:45
Too much drama. Ок, скъсала си с твоя, защото не ви се е получавало. Ама онзи обвързания, ако толкова те искаше, щеше да остави гаджето си. Нали са обвързани от някви месеци.. не е кой знае какво, като да са в някакви супер сериозните отношения, чувства и да не може да я остави. Просто си му резерва. Не се занимавай, остави ги и двамата, ще си намериш ново момче. :)

12h
01-24-2013, 21:54
Дай втори шанс на бившия си, а този обвързания по-добре се отдръпни от него. Според мен той иска секс или просто играчка. щом още не е скъсал с онази... зарежи го! Да не ти пука!

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2013, 04:43
Не се врЪщай при предишния. Щом врЪзката е приключила, значи така е трябвало.
С другото момче - мисля, че би трябвало да го поразпиташ изтЪнко ;) как вЪрвят отношенията му с приятелката му и т.н. И каквото и да ти каже, КАЖИ МУ, ЧЕ СИ ВЛЮБЕНА В НЕГО!!!

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2013, 04:44
Ако тръгнеш с бившия си нищо няма да е същото,нали знаеш. :)
Ако харесваш другото момче поговори с него какво мисли да прави,дали иска да е с теб и т.н.
Или бий шута и на двамата. :D

А ти винаги даваш много яки мнения! Чак ми е интересно да ти ги чета.

Amore Mio
01-26-2013, 11:39
Нещо става и аз не мога да разбера какво е то.

Ситуацията беше такава, че вчера той трябваше да ме закара до зъболекаря ми - окей, закара ме, обаче преди това се отбихме да му вземем приятелката. Знаех, беше ме предупредил да изляза по - рано от нас. През целия път, докато пристигнем до пред приятелката му се държах гадно. След като пристигнахме до зъболекаря ми му казах да не ме изчака. Пита ме "защо". Казах му "така" и си заминах.

Тази сутрин се държи някак по-отдръпнато.
Писах му, колкото да си изясним отношенията и ако трябва да спрем контактите - обаче той ми писа просто едно "здравей" и излезе от всякъде. И аз не мога да разбера защо.
Проблемът е в това, че той бяга от себе си и от разговора, който искам да водим. Решила съм да не го търся - той ако го направи окей, ако не - продължавам си напред и това е. Гадно ми е, плаках, но ще ми мине, сигурна съм.

Вие имате ли някакви предложения за неговото държание ?

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2013, 13:43
Според мен ти се е ядосал. Имах 1 приятелка (само приятелка, не гадже), която ме тЪрсеше всеки пЪт щом имаше любовни, семейни или някакви други проблеми. Нямам против приятелите ми да ми споделят, но когато някой ме тЪрси САМО за проблеми, дразня се. 1 пЪт и аз бях сЪбрал доста, защото се бях скарал с гаджето си (бивша вече), та точно тогава и онази почна да ми се жалва, аз я налях 1 хубаво, излязох от всякЪде, блокирах я в скайпа и фейса и не се бяхме чули и видяли година и нещо. После се оправихме.
Разправям ти я цялата тази история, за да ти дам пример как не е нужно някой да е влюбен в теб, за да прави някакви такива неадекватни постЪпки. Може да му е станало криво за това как си се дЪржала с него.
Пак ти казвам - опри го до стената с остЪр нож в рЪка и питай как вЪрвят отношенията с приятелката му. Ако ще я маха, казвай му, че го харесваш. ВсЪщност и да не я маха - пак му кажи. Да знае поне защо се дЪржиш с него като идиотка.

xXxPETYAxXx
01-26-2013, 13:58
Според мен нито един нормален мъж не би събрал доброволно на едно място приятелката си и момиче, към което има симпатии или чувства.
Или по-просто казано - или не те харесва толкова, колкото си мислиш, или е побъркан. Вероятно има неща у теб, които му харесват и качества, които би желал гаджето му да има, но това не значи задължително, че те харесва повече от нея.

Amore Mio
01-26-2013, 14:42
Ясно ми е.
Дразни ме факта, че той самия го твърди и в очите му се вижда, че не лъже. Или в момента, който го е твърдял - наистина беше искрен.

Иначе не го търся, за да го товаря с моите проблеми - в никакъв случай. 99% от случаите с ченгел ми е вадил думите от устата.

И говорили сме с него.
Казвал ми е, че ще сложи край - просто чакал момента, а тоя момент или вече мина, или никога няма да идва. Казвали сме си един на друг какво чувстваме. Но само толкова. Повече не бих и направила, докато той е с друго момиче. Не бих й го причинила. На никой не би му допаднало да е на нейно място, ако ме разбирате.

anonymous708973
01-26-2013, 17:15
Ситуацията беше такава, че вчера той трябваше да ме закара до зъболекаря ми

Какви са тия глупости? Ти да не си без крака?

DENKAZ
01-26-2013, 17:31
Вие имате ли някакви предложения за неговото държание ?
Хах, все едно да напсуваш някого и на следващия ден да очакваш от него да се държи като най-добрия ти приятел..
И защо си се държала така вчера след като ТИ не си излязла по-рано т.е. вината е била в тебе (или поне така те разбирам)

Amore Mio
01-26-2013, 17:48
Напротив.
Излязох точно, когато той ме помоли, даже и по-рано.

Имам крака. Не съм го молила аз да ме закара, родителите ми го помолиха.
След това просто не исках да им преча по някакъв начин, може би. Не знам.

DENKAZ
01-26-2013, 18:02
Нещо се получава противоречие май

Знаех, беше ме предупредил да изляза по - рано от нас.
И все пак, обяснението за лошото ти държание е: "не исках да им преча" ?