PDA

View Full Version : Ще тичам



petia955
01-23-2013, 17:02
Здравейте. От утре почвам да тичам, рано сутринта понеже не съм наясно моля кажете с яке ли да бъда или само по блуза (суичър) защото ако ми стане прекалено жега с якето ще ми пречи да го мъкна на ръка докато тичам, а пък иначе ме е страх да не настина. Другият ми въпрос е как да тичам? С почивки или бавно, но без да спирам или пък да правя спринтове, мда давайте съвети..

maistorluk
01-23-2013, 18:08
Щом ще е сутринта - някакъв суичър според мен ще свърши работа. Може да ти е малко по студено в началото но после като се раздвижиш няма да ти е студено, но веднага след тренировката у вас що не искаш да се разболяваш.
Тичаш както ти е кеф. Най-добре за начало бавно, равномерно, без много почивки. Като мускулите ти почват да свикват с натоварването почваш да редуваш бавно с бързо бягане.
Ама нали се сещаш че само с бягане няма да стане?

Mladenoff
01-23-2013, 18:30
Вземи си маратонки за тичане, защото ще си развалиш ставите. Бягай на пръсти.

Ако искаш да сваляш, продължителен крос ще ти е се отрази добре. Ако искаш да се стягаш - на интервали. Някакви разстояние спринт, почиваш известно време с джогинг и после пак спринт.

ribok
01-23-2013, 18:43
Mladenoff ти добре ли си, явно НЕ , съветите са ти много смотани явно като теб, ако това си ти на снимката! Ставите щяла да си развали пхахпхапха относно към въпроса тичай когато ти е удобно и както искаш ако си в началото ти предлагам да бягаш да кажем 1-1,5 км,но не много бавно някъде за 7 мин да ги минаваш като накрая може да удряш спринт ако имаш сили аз съм бягал 2 месеца през ден 2 и имаше резултат без да загрявам без нищо за 15 мин бягах по 3 км и още нещо недей да слушаш тая откачалка (той нищо не разбира)! Бягал съм в 40 градуса и при 0 даже ;)

strawberry88
01-23-2013, 18:50
Mladenoff ти добре ли си, явно не съветите са ти много смотани явно като теб

xaxaxaxa :D

Първо започни по-бавно.Направи обиколки колкото можеш.Важно е и дишането.И да, вземи си маратонки за тичане. ;)

petia955
01-23-2013, 19:05
Много благодаря, не не е нито да свалям, нито да стягам. Просто ми се тича. Маратонки за тичане си взех, подготвила съм се. Някакви съвети за дишането имате ли?

Mladenoff
01-23-2013, 19:51
Този имбецил, който ми се дърви по-горе, можеш спокойно да го игнорираш :)

Дишаш, както ти диктува организма, ще го усетиш сама.

Illusion772
01-23-2013, 19:56
Ако питаш мен не задържай твърде дълго дишането само през носа (правил сам го тоя номер по бързо се уморяваш) и щом ще тичаш сутринта си вземи шапка щото при мен без шапка не става сутрин. И един съвет с яке не тичай не е удобно от личен опит го казвам ако искаш суичър или там нещо друго.
Успех :)

firstdiesel
01-23-2013, 20:27
ВДИШВАЙ САМО ПРЕЗ НОСА,
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ШАПКА,
че синусите ти ще дадат фира

тичай от топло до топло, тоест от вас до вас, иначе си при ГП-то..

темпото е бавно, целта е обем на тренировката - минимум 20 минути ...
желателно е да си имаш маратонки за тичане ... но и без тях може :)

добре е да си с якенце ... старите хора са си казали: "от топло и от много пари, никой не е умрял!"

petia955
01-23-2013, 20:45
Много благодаря на всички. :)

Everytime
01-23-2013, 22:19
Здравейте. От утре почвам да тичам, рано сутринта понеже не съм наясно моля кажете с яке ли да бъда или само по блуза (суичър) защото ако ми стане прекалено жега с якето ще ми пречи да го мъкна на ръка докато тичам, а пък иначе ме е страх да не настина. Другият ми въпрос е как да тичам? С почивки или бавно, но без да спирам или пък да правя спринтове, мда давайте съвети..
Давай по боксерки спринт.

fogdog
01-24-2013, 10:59
E ако не ти е да сваляш или да стягаш за кво тичаш??? Аз тичам да свалям ма още в началото започва да ме боли далака и вървя повечето време

strawberry88
01-24-2013, 11:08
E ако не ти е да сваляш или да стягаш за кво тичаш???

Мда, така е.Като не си дебел защо изобщо да се мърдаш от стола? |(

minchorna
01-24-2013, 11:10
E ако не ти е да сваляш или да стягаш за кво тичаш??? Аз тичам да свалям ма още в началото започва да ме боли далака и вървя повечето време

1. Помага да спечелим битката с излишните килограми

Много хора започват да бягат редовно, за да свалят излишното тегло. Независимо дали са с наднормено тегло или просто искат да изгорят последните 4-5 килограма мазнини, или пък просто искат да поддържат моментното си тегло, около 60% от хората стартират, за да контролират килограмите си. Бягането е една от най-подходящите физически дейности за топене на мазнините. Всъщност, с изключение на карането на ски, бягането гори най-много калории на минута в сравнение с всички останали кардио упражнения.

2. Предотвратява загубата на мускулна и костна маса

Нашите мускули са изградени така, че да отговарят на натоварванията, на които ги подлагаме. Като седите пред монитора по цял ден, костите ви растат по-слаби, но чрез редовно бягане скелетът ни получава това, от което има нужда, за да бъде здрав. Освен че ни помага да поддържаме доброто здраве на вътрешността на тялото, доказано е, че бягането увеличава хормона на растеж, който е основен фактор при изграждането на мускулната маса и на тялото като цяло.

3. Помага ни в борбата с болестите

Бягането намалява риска от инсулт и рак на гърдата. Редовното му практикуване е считано като опция за лечение от доста лекари, които го препоръчват на пациентите си, които са изложени на висок риск от остеопороза, диабет и хипертония. Бягането намалява риска от сърдечен удар чрез укрепване на сърцето и понижаване на кръвното налягане. То поддържа еластичността на артериите по много добър начин, тъй като при бягането те се разширяват и свиват почти три пъти повече от обикновено.

4. Поддържа и подобрява общото здравословно състояние

Бягането е една от най-добрите дейности, които хората могат да практикуват, за да подобрят здравето си. То повишава нивото на „добрия” холестерол и намалява риска от образуване на кръвни съсиреци, а освен това насърчава използването на 50% от капацитета на белите дробове, който обикновено не се използва напълно. Бягането засилва имунната система чрез създаването на по-голяма концентрация от лимфоцити (бели кръвни телца, които атакуват болестите)

5. Повишава увереността

Бягането изгражда увереност и самочувствие така, както малко други индивидуални спортове могат. То помага на индивида да се справя с изпитанията в живота много по-леко и да се чувства по-сигурен в себе си. Бягането осигурява усещане за сила и свобода, тъй като започвате да усещате краката и тялото си като мощни, способни. Увереността се покачва дори още повече при тези, които свалят килограми.

6. Помага за намаляване на стреса

Това е друга огромна полза от бягането. То ви дава времето, което ви е нужно, за да помислите за проблемите от живота или да избягате от тях, а напрежението у вас постепенно спада. Далечните разстояния са идеални за премахване на главоболието, породено от всекидневните проблеми. Какво би било по-добро от няколко часа бягане навън, през които да прочистите ума си и да намерите решения? Скоростното бягане е страхотно за изкарване на агресията и гнева. Вкарайте цялата си енергия в няколко спринта и ще се почувствате по-добре.


Това е първия линк в гуугъл за какво да тичаш,освен за да сваляш ;)

ribok
01-24-2013, 11:52
Този имбецил, който ми се дърви по-горе, можеш спокойно да го игнорираш :)

Дишаш, както ти диктува организма, ще го усетиш сама.

Ти си много тъп бе, спри да даваш съветите си на никой не са от полза , отностно петя , ами да ти кажа четох 20-30 страници за кардиото и истината е, че няма смисъл от това което прочетох пробвах доста вариянти както ги описват и пак си бягам както си знам... просто трябва да си постоянен ако искаш по-голям резултат, а и наистина за кво бягаш като нито смъкваш нито да се стягаш ... ако бягаш просто така за кеф, то тогава бягай когато ти хрумне, а това с ставите, че се исхабявали както тоя урод пише НЕ Е ВЯРНО, колкото повече тренираш своето тяло толкова по-силно става т.е не се чупи или исхабява както при използването на даден уред кола, няква машина... естествено до определена възраст 30-40г. след това пак има резултат от тренировките, но и годините си казват думата ;)

Mladenoff
01-24-2013, 16:08
Хммм, чувствам се много добре. След 10-минутно бошуфане на адреналин и агресия, които изникнаха в мен, вече съм даже по-добре.



Ааа, да, приятелю, урод ще викаш на девствения ти баща, не на мен :*

DownloadVirus
01-24-2013, 16:31
2. Предотвратява загубата на мускулна и костна маса



А аз съм Дядо Коледа :))

Mladenoff
01-24-2013, 16:35
Току що всички фирми, произвеждащи BCAA, фалираха :D

minchorna
01-25-2013, 11:12
А аз съм Дядо Коледа :))

казах,че това е първия линк в гуугълл :D не съм го мислил аз :П

ribok
01-25-2013, 14:16
хаха четеш ли се кво пишеш недоносено копеленце?

Mladenoff
01-25-2013, 16:02
Кажи ми кое от това, което написах, не е вярно, бе цървул ?

strawberry88
01-26-2013, 08:31
Кажи ми кое от това, което написах, не е вярно, бе цървул ?

Мисля, че не беше за теб, а за minchorna. :D

ribok
01-26-2013, 11:15
не е вярно, че се исхабяват ставите бе и още куп други неща...

Mladenoff
01-26-2013, 11:37
и кой казва, че не е вярно ? г-н Никой...я се поинтересувай малко и тогава ми се пени по-форумите кое не е вярно и кое е...

И кой са тия куп други неща, ако мога да попитам ?

SurfSky
01-31-2013, 18:06
Тичаш 4-5 минути , после 4-5 минути ходиш.Така първата седмица.След това намаляш ходенето на 3-4 минути,и след още една седмица увеличаваш тичането .... Аз така правех :)

TykaSePisheNick
01-31-2013, 19:58
Бе вие сте шантави, бе.Момичето пуска тема "как да бягам" при положение, че ще бяга за кеф.
А вие и казвате как да бяга, въпреки че тя ще си бяга за кеф.
Ебахти парадокса сте честно.

rihanna_shakira
02-01-2013, 05:56
Защо пък да не тича въпреки ,че не желае да смъква или да се стяга . Тичането служи за подържането на фигурата и тонуса :)

Mladenoff
02-01-2013, 11:51
еми ти сама си отговори на въпроса...няма как мускулите да не реагират на физическата активност...просто с времето ще се стегне

StuFF40
02-01-2013, 13:06
Преди да кажеш с каква цел бягаш , имаш ли опит , данни и всичко отностно ясната конкретизация на въпроса ти , никои няма да ти помогне , а точно обратното ! Задай правилно въпроса и кажи твоето физическо състояние за да може отговора да е компетентен !

wezinka
02-02-2013, 18:05
Ъъъ хора, какви обувки за бягане бе? Аз си бягам с кецовете :D

strawberry88
02-02-2013, 18:42
Ъъъ хора, какви обувки за бягане бе? Аз си бягам с кецовете :D

Маратонки.Примерно такива. :smt007 :D http://prikachi.com/images/998/5784998I.png

petia955
02-04-2013, 12:01
Преди да кажеш с каква цел бягаш , имаш ли опит , данни и всичко отностно ясната конкретизация на въпроса ти , никои няма да ти помогне , а точно обратното ! Задай правилно въпроса и кажи твоето физическо състояние за да може отговора да е компетентен !
Тялото ми е стегнато, плувам и тренирам волейбол. Тичам по 2-3 км за сега. Пак въпрос има ли прблем да тичам всеки ден или е по- добре някои от дните да почивам, примерно да тичам през ден?

SurfSky
02-04-2013, 14:54
Тялото ти има нужда от почивка,не може всеки ден да бягаш ....

StuFF40
02-05-2013, 06:56
Навярно още си малка , и при условие , че както казваш че спортуваш активно и то два спорта , не се налага да наблягаш чак толкова много на тичането. Да полезно е , но ти натоварваш тази още крехка мускулатура с спорт като плуването които развива почети всички твои мускули . Предлагам ти да си направиш по точна програма и да си разделиш дните за тренировка като поне 2 дена в седмицата почиваш напълно , за да може да не се "стопиш" и вместо да подобряваш физиката си да се "сасипеш". А отностно бягането те съветвам в твоя случей да е 2 пъти седмично ( може и след тренировка ) , разпускащо , в небързо темпо за по 10 мин като правиш след 10-те мин бягане 5 ходене с разпускащи движения. Успех и помни , че в твоята възраст и при положение , че едвали си професионален спортист , почивката е МНОГО важна.