PDA

View Full Version : Търся мнения по проблема: "Добре съм"



lina15
01-23-2013, 22:09
Здравейте,

http://data.whicdn.com/images/50129198/251942_449045711827446_1474666593_n_large.jpg

Ние момчетата понякога попадаме във неудобна ситуация където трябва да се оправим със интересния дамски феномен наречен от мен "Добре съм", добавени ли са сълзи вече ситуацията става трагична и наистина неизгодна за нас момчетата.

За жалост съм изпитвал и двете неща по 1-2 пъти и не пожелавам на никой да попада в такова положение, но нека обясня.

При ситуация от първи тип където момичето явно е сърдито за нещо и се държи гадно съм имал следния развой на събитията:
Аз: Изглеждаш ядосана за нещо.
Тя: Добре съм.
Аз: Наистина ли си добре?
Тя: Много съм добре!
А това което ми се върти в главата през това време е: "Аз не съм баба Ванга и освен ако не ми кажеш какво толкова е станало наистина не очаквай да си напрягам мозъка да се сетя или да започна да те умолявам като мухльо да ми кажеш какъв ти е проблема, за това просто ще приема отговора че си "добре" за задоволителен докато не изплюеш камъчето!".

При ситуация от втори тип със сълзи, вече нещата доста загрубяват и от нормално състояние влизам във паник режим сякаш съм индианец гледащ как огъня му изгаря сламената къща. Тогава мислите ми наподобяват нещо подобно:
"Ох малеле, какво ти стана? Аз ли нещо казах или направих? Всичко си вървеше тъй наред и изведнъж ти започваш да ревеш, защо? Правиш сцена, хората гледат, какво ли ще си помислят? Сигурно ще си кажат, че съм чудовище а ти си някаква жертва. Как да обясня наоколо, че въобще не разбирам какво по дяволите вършиш? Но аз знам как да те оправя тебе! Ще се направя на загрижен и ще те обсипя от внимание, така ако ми играеш някаква жалка роля за да ме разкараш и опетниш ще си изгубиш преднината, а ако наистина си във някаква нервна криза ще се пробвам да те извадя от това състояние по бързичко, като сме вкъщи само двамата може да ревеш колкото искаш, но живеем във свят от лицемери и подобно държание на открито без достатъчно добра причина е напълно забранено!"

Впрочем, да вметна, имам сигурна информация, че цялата работа със "сълзите" е доста изпечен женски трик, но не мога да кажа със сигурност дали във всички ситуации е така. Но според мен е някакъв жалък опит за внимание и да те разкара просто защото няма умствения капацитет да се опровергае с думи. Но отново казвам, може би не винаги е така, не знам, нямам толкова опит.

И за да натрупам повече опит по въпроса ме интересуват мнения по дадената тема, събитие като гореспоменатото не ми се е случвало на скоро, но въпросната картинка ме накара да си припомня някои работи и си задам въпроси. Ще се радвам да чуя мъжка и дамска гледна точка, дали сте попадали във подобна ситуация, как сте реагирали, как бихте реагирали, какъв според вас е коренът на проблема, как най добре да избегнем подобна ситуация или въобще как да не предизвикаме.

Благодаря за вниманието, клавиатурата се намира пред вас.

shmatarok
01-24-2013, 00:05
:Д Понякога ми става мъчно за вас, като се опитвате да ни разберете.

Иначе на мен не ми се е случвало скоро да изпадам в някоя от двете крайности на "Добре съм" - като ядосана или като разстроена. Въпреки това ще си развия хипотетично теориите.
В първия случай, най-често търсим някой, на когото да си изкараме всичко, за да му стане на него зле, а на нас да ни олекне. Честно казано, не знам каква реакция очаквам, защото тя може едновременно да ме вбеси още повече или да ме успокои, но по-вероятно първото. 8-) В такива случаи аз лично бих предпочитала човекът, с когото говоря, да ме остави на спокойствие за няколко минути, след което съм склонна да се оплача, ако получа зелен сигнал за това. Съгласна съм и на бърза смяна на темата, но при някои това може да доведе до още по-дразнещо поведение, не знам. Аз самата сигурно също бих се заяла за нещо, ако настроението ми е прекалено ужасно и събеседникът ми е по-близък. Несправедливо, факт.

Във втората ситуация, когато вече е намесен рев, най-доброто лекарство лично за мен би била прегръдка и някое клише от сорта на "Не се притеснявай, всичко ще се оправи" или нещо такова тъпо, колкото и да е банално, все пак дава някакво чувство за утеха и някаква сигурност, пък дори и светът да изглежда сякаш ще се срива. В този случай, каквото и да сме направили, имаме нужда от успокоение и закрила, друг е въпросът, че не винаги заслужаваме да ни дундуркат като бебета.

Всъщност т'ва цялото си е строго индивидуално до момичето може би, от моя гледна точка нещата стоят по този начин, макар че както споменах скоро не ми е е случвало да се чувствам по подобен начин и през последните години, ако се е случело да изпадна в подобно умопомрачение, директно си се оплаквам от това, което е станало (не на всеки срещнат, ест).
Колкото до това какъв е коренът на проблема, как да го избегнеш и как да не го предизвикваш - ами, нищо не е сигурно и никога не знаеш откъде ще ти дойде. 8-)
Едва ли съм била особено обективна и полезна, но по това време мозъкът ми е в застой, ако се сетя още нещо, ще добавям.

mimsssssss
01-24-2013, 01:31
Рядко го използвам това фалшивото "Добре съм". В случаите когато го правя, просто не искам да напрягам моя човек с негативни неща. Попаднала съм в някаква ситуация, станало е нещо, не ми се говори. Повлияно ми е на настроението и така ще бъде за определен период от време. И да му кажа, все тая. Проблема си е лично мой. Примерно може да няма и проблем, нещо неразрешимо, което ме е разстроило.
В крайна сметка много ще ми е гадно да стои и да ме врънка "Кажи де, кажи де". По-скоро да ме прегърне и да ми каже, че нещата ще се наредят, както спомена шматарок.
Аз ако искам с нещо да ми бъде полезен, той си знае, че ще е първият човек към който ще се обърна. Всичко друго е излишно натоварване на половинката.

п.п. Аз съм от хората, които когато имат проблем - говорят. Така че ако съм вкисната заради моя, първо ще му кажа, пък ако не може да се реши проблема, тогава ще играя ролята на сърдита и недоволна :)
п.п.2 Мисля си, че понякога мъжете сами си усложнявате живота и търсите под вола теле и анализирате всяка ситуация. Ама т'ва що така и т.н. Разберете че сме по емоционални, повече ни избиват чувствата. Това че плачем на филм не е поза, просто съпреживяваме даден момент примерно.

SisiStrange
01-24-2013, 04:18
Аз не се удържам да не говоря. Когато ми има нещо, ме гложди и трябва да го кажа.

Относно реването, мда, сигурно за някои е и удобен трик, но много зависи дали говориш с чувствителен човек или не, дали е под напрежение, какъв е проблема. Аз, например, когато съм бясна или ядосана също плача, не знам защо, просто съм по-емоционална натура, кой знае. Камо ли, когато съм стегната под някакво голямо напрежение.

Tsukuda_Hiroshi
01-24-2013, 04:39
1: Както казваше един приятел: "Ако искаш да си ОК, не обрЪщай внимание на жените! На нито 1 от тях!!!"
2: Не се опитвай да ги разбереш! Само жените разбират жените и се мразят помежду си.

SisiStrange
01-24-2013, 04:41
^ А ти гей ли си? Не питам с лошо, просто т.1 води баш натам.

bloodyF
01-24-2013, 05:59
аз пък сълзи никога не използвам по фалшиви поводи
смис, плакала съм 2 пъти пред него, единият път ме беше нагрубил ужасно, другият път приятелката ми беше изчезнала
на публично място е било и двата пъти,да

да я разбереш, по -скоро я питай, кажи й сигурна ли си че си добре, виждам ,че нещо си унила/тъжна
и като ти каже да бе ,окей съм
кажи:познавам те, примерно и ще си изпее там каквото й е на главата
ама да я разпитваш така при положение,че е в настроение няма смисъл

nymphadora
01-24-2013, 06:49
Вярно,че сме трудни за разбиране,ама не можете ли да разберете,че като кажем "добре съм" с язвителен тон,не сме добре.
Моя вече толкова съм го объркала,че всичките ми настроения ги счита към "сърдита".Мразя все да ме пита "сърдита ли си?"Понякога съм тъжна,друг път ми е все тая,а той винаги като види,че не съм ухилена-"Сърдиш ли се?" гррр.

Иначе на момчетата трябва да им обясниш като на малоумни защо си тъжна/ако са направили нещо,защо им се сърдиш/как точно се чувстваш и те пак не вдяват баш.

И любимият ми израз : Don't try to understand women-women understand women and they hate each other!:D

Azoria
01-24-2013, 16:23
При ситуация от втори тип със сълзи, вече нещата доста загрубяват и от нормално състояние влизам във паник режим сякаш съм индианец гледащ как огъня му изгаря сламената къща. Тогава мислите ми наподобяват нещо подобно:
"Ох малеле, какво ти стана? Аз ли нещо казах или направих? Всичко си вървеше тъй наред и изведнъж ти започваш да ревеш, защо? Правиш сцена, хората гледат, какво ли ще си помислят? Сигурно ще си кажат, че съм чудовище а ти си някаква жертва. Как да обясня наоколо, че въобще не разбирам какво по дяволите вършиш? Но аз знам как да те оправя тебе! Ще се направя на загрижен и ще те обсипя от внимание, така ако ми играеш някаква жалка роля за да ме разкараш и опетниш ще си изгубиш преднината, а ако наистина си във някаква нервна криза ще се пробвам да те извадя от това състояние по бързичко, като сме вкъщи само двамата може да ревеш колкото искаш, но живеем във свят от лицемери и подобно държание на открито без достатъчно добра причина е напълно забранено!"

Имаш проблем, сериозно. Наистина ли гледаш плачещата ти приятелка и в главата ти се върти това? :?


Впрочем, да вметна, имам сигурна информация, че цялата работа със "сълзите" е доста изпечен женски трик

За някои момичета може и да не, но ще ти дам много по-сигурна информация - едно момиче плаче когато е разстроено. И вместо да се чудиш как да я спреш да те излага (?!?!) просто се дръж като мъж и бъди до нея.

И за двете ситуации: щом не ти казва, значи или не й се говори за нещото,което я притеснява, или не иска да ти го казва по една или друга причина (това си зависи от случая).

sexa_na_kompleksa
01-24-2013, 16:41
Моя вече толкова съм го объркала,че всичките ми настроения ги счита към "сърдита".Мразя все да ме пита "сърдита ли си?"Понякога съм тъжна,друг път ми е все тая,а той винаги като види,че не съм ухилена-"Сърдиш ли се?" гррр.

Ох, и моя е така, много е дразнещо. ;д
Както каза някой по-горе - при всяко момиче е различно, а при всяка ситуация - още повече. Когато видиш човек в такова състояние, според мен, е най-добре да го попиташ първо какво му е, и ако той/тя не иска да ти обясни, просто бъди до него/нея, подкрепи го/я, окуражи го/я. Настоятелните въпроси наистина само могат да влошат проблема. Когато човекът се почувства готов да говори, ще го направи, просто бъди търпелив.
Това за използването на сълзите - бъди сигурен, че много малко жени го използват, и то доста рядко. Личен опит - правила съм го само като малка и то пред баща ми, за да не ми се кара. ;д
И ако твой близък човек е тъжен/ядосан, по-добре виж как да му/й помогнеш, вместо да се чудиш, какво ще си помислят другите - това винаги е най-малкият проблем.

PurpleSand
01-24-2013, 17:37
Впрочем, да вметна, имам сигурна информация, че цялата работа със "сълзите" е доста изпечен женски трик, но не мога да кажа със сигурност дали във всички ситуации е така. Но според мен е някакъв жалък опит за внимание и да те разкара просто защото няма умствения капацитет да се опровергае с думи. Но отново казвам, може би не винаги е така, не знам, нямам толкова опит.

Честно казано има момичета ,които го правят с цел момчето да "омекне" и да им паднат в краченцата.
НО има и момичета,които са по-емоционални и когато нещо не е наред и им е трудно да говорят за това..започват да плачат.Защото усещат ,че няма да бъдат разбрани или пък човекът отсреща показва "досада" от всичкото говорене. А това го казвам от личен опит. Аз съм такъв човек...трудно сдържам сълзите си.

anonymous708973
01-24-2013, 17:46
Че има женски, които го използват като трик - сигурно, но не са толкова много. Не съм попадала на такива, а съдейки по поста ти, на теб ти се е случвало. Лошо. Не подхождай с предубеждение към всички заради една-две пикли.
Аз съм плакала на глас от физическа болка; когато съм била наранена психически; когато съм била тъжна, ядосана; от безсилие; от умиление също се е случвало.

В първия развой на събитията просто я изчакай да ти каже. Без да се сърдиш, без да се държищ странно, без да й се връзваш много, просто изчакай да стане готова да ти каже.

Във втория... хич не ти прави чест това, което си мислиш. Приятелката ти плаче, ти си мислиш какво ще кажат хората.
Просто я дръпваш насаме, питаш я какво става и я прегръщаш. Толкова ли е трудно? :д
Не, сериозно, на мен хич не ми изглежда трудно :D

PurpleSand
01-24-2013, 17:49
Просто я дръпваш насаме, питаш я какво става и я прегръщаш. Толкова ли е трудно? :д
Не, сериозно, на мен хич не ми изглежда трудно :D

хаха и на мен ми изглежда лесно да го направят, не им коства много усилия..
но за тях явно това е най-трудното нещо .. на нас една прегръдка и едно "Как си" ни е достатъчно. :)

tori
01-24-2013, 18:20
Никога не съм плакала за глупости, винаги е било, защото се чувствам по тоя начин. Вероятно повечето жени плачат, за да си осигурят внимание, но никога не можеш да казваш, че жените нямали нужния умствен капацитет да се изразят. Колкото до това "Добре съм." и аз съм го правила и го правя често. Като видя, че дори не ме слуша, се врътвам на пети и казвам "Добре съм." колкото и пъти да ме пита. Или пък когато това нещо, дето е станало, е било твърде разтърсващо за мен и съм се завряла в миша дупчица и не ми се говори за момента.

Amore-Mio*
01-24-2013, 19:17
Когато един човек не иска да ти каже какво е станало - няма как да го накараш.
Момичетата сме такива и това със сълзите не е трик, поне лично при мен. Гледала съм максимално да съм разсеяла мислите за гадната случка /,каквато и да е била тя/ и просто да се опитам да се държа нормално.
Аз самата също предпочитам да си мълча и да съм умислена, отколкото да търся внимание със сълзи и излишни драми.

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2013, 04:49
^ А ти гей ли си? Не питам с лошо, просто т.1 води баш натам.

Не, не сЪм. :) В случая "внимание" не е в смисЪл дори да не говориш с жена и всичките ти отношения да са с мЪже. ВЪпросното изказване има предвид, че е добре да общуваш с жени, да имаш полов контакт с тях, приятелски взаимоотношения, но почне ли да ти прави интриги, да лее крокодилски сЪлзи или да се трЪшка защо не си я завел еди-кЪде си, защо не си й купил еди-какво си - или да я отсвириш, или да си го преместиш от единия крачол в другия.

sexa_na_kompleksa
01-25-2013, 06:20
^ Нали не мислиш, че жените плачат, само когато не им угодиш?

lina15
01-25-2013, 11:30
Искам да кажа, че изключително много се радвам на вашите мъдри и откровени отговори. Честно казано не съм го очаквал от този форум. Аз не съм влизал тук от много време и последните пъти в които се висвах положението бе доста зле, пишеше се масово на шльокавица и ценността на отговорите бе минимална. Смятам, че отговорите в тази тема могат да бъдат от полза за много хора.


...Мисля си, че понякога мъжете сами си усложнявате живота и търсите под вола теле и анализирате всяка ситуация... Има го и този момент.


...И любимият ми израз : Don't try to understand women-women understand women and they hate each other!:DЗвучи доста забавно. :D


Имаш проблем, сериозно. Наистина ли гледаш плачещата ти приятелка и в главата ти се върти това? :?...Може би звучи коравосърдечно, но реших да кажа истината вместо да се правя на такъв какъвто не съм. Смятам че съм изключително открит и възприемащ различията у хората и гледам да не оценявам прибързано неща които не разбирам. Когато съм притиснат до стената влизам във "survival mode" и действам по първия най-подходящ начин за справяне с проблем. Съжалявам, че смяташ, че имам сериозен проблем, но всички хора сме различни и не можем да приличаме на позитивен герой от турски сериал.


Че има женски, които го използват като трик - сигурно, но не са толкова много...Или поне не такива които са си признали. Моля не ме укорявайте защо съм си мислел "Какво ще кажат хората?", винаги съм се стремял да не ми пука "какво ще кажат хората", но понякога просто няма начин да не ти мине такава мисъл. Помислете дали вие самите не сте си задавали този въпрос когато сте във нелепа ситуация и чак тогава можете да ме обвините. Както се казва във религията "Нека този който е безгрешен пръв да хвърли камък"
(Линк към историята свързана със сентенцията (http://bogolubie.blog.bg/drugi/2012/03/19/koito-e-nevinen-pryv-da-hvyrli-kamyni.924317)).

klimatronik
01-25-2013, 13:00
Разберете че сме по емоционални, повече ни избиват чувствата.
koo rechi?!

12h
01-25-2013, 18:21
Емоционални! глупости! Никога не съм ревала пред момче и никога няма да рева!!! Много е жалко и ВИНАГИ е жажда за внимание.
Между другото не винаги момчето е виновно за състоянието на момичето, ами то просто наистина не иска да ви каже защо плаче и какво й е.

tonssy
01-25-2013, 18:30
Емоционални! глупости! Никога не съм ревала пред момче и никога няма да рева!!! Много е жалко и ВИНАГИ е жажда за внимание.


Това са глупости и е комплексарско да мислиш по този начин. Всеки с характера си. Някои са като статуи и не показват никакви емоции, други могат да ревнат от най- малкото, независимо къде и с кой са. Аз лично се опитвам да бъда от първия тип, защото повече ми харесва да се държа така- никой не може да разбере какво си мисля и какво се случва в живота ми. Но съм адски чувствителна и понякога ми е трудно да се преструвам.
В случая като става въпрос за гаджета- тъпо е, ако момичето го прави за да привлече внимание, но е още по- тъпо момчето да си мисли, че винаги е нарочно. Не е.

Azoria
01-26-2013, 18:18
Може би звучи коравосърдечно, но реших да кажа истината вместо да се правя на такъв какъвто не съм. Смятам че съм изключително открит и възприемащ различията у хората и гледам да не оценявам прибързано неща които не разбирам. Когато съм притиснат до стената влизам във "survival mode" и действам по първия най-подходящ начин за справяне с проблем. Съжалявам, че смяташ, че имам сериозен проблем, но всички хора сме различни и не можем да приличаме на позитивен герой от турски сериал.

Просто според мен, гледайки човекът, когото обичаш (тук карам на сляпо,защото не знам обичаш ли я или не) да плаче е някакво сигурно,че ще ти стане кофти. Искаш да му помогнеш, дори ,ако единствения начин е просто да стоиш безмълвно до него. Пък на теб ти се въртят мисли от рода на "кви номерца ми прилагаш" и "престани, хората ни гледат"... ужас


"Нека този който е безгрешен пръв да хвърли камък"

Което ме подсеща за един виц:

Тълпата линчува Мария Магдалена на градския площад. Идва Исус и казва:- Който няма никакъв грях, нека пръв да хвърли камък по нея.След думите му прелита огромен камък и разцепва главата на Мария Магдалена.Учуден Исус се оглежда да види кой е хвърлил камъка и ядосано казва:- Мамо, нали те помолих да не излизаш днеска от вкъщи!

anonymous708973
01-26-2013, 19:22
Емоционални! глупости! Никога не съм ревала пред момче и никога няма да рева!!! Много е жалко и ВИНАГИ е жажда за внимание.

Глупости на търкалета. Дори няма да се ядосам. Не си заслужава за прости хора.