PDA

View Full Version : Как да спра да я обичам?



supazuba
01-25-2013, 14:41
Здравейте! Не знам как точно да започна, но ето.....

На 16 съм! Познавам я от почти 10 години(от I клас)...... До VII клас не бяхме кой знае колко близки! Дойде времето за гимназията и се озовахме в същата паралелка. Ново училище, нови хора и приятелството ни стана доста по-силно! Тогава не изпитвах нищо към нея.... С течение на времето обаче усещах, че се влюбвам в нея! Мислех си, че ще отмине, но не стана така..... Започвах да я обичам повече и повече и повече! В момента...... не знам как да опиша! Мисля за нея всеки ден, всеки час! Обичам я ИЗКЛЮЧИТЕЛНО силно! Често се събуждам през нощта мислейки за нея, сънувам я почти винаги..... И така вече 3 години!

Какъв е проблемът? Ние сме МНОГО, МНОГО различни! По-общителна е, докато аз не чак толкова и т.н. Единственото, което ни свързва е стилът музика, който слушаме.... Нищо друго! Тя, как да го кажа... харесва се на момчетата. Имала е доста връзки, докато аз 0.... ПРЕДЕЛНО ми е ясно, че между нас няма и не може да има нищо, поради изброените и някои други причини и за нещастие съм се примирил с това! Именно затова съм "заключил" тези чувства дълбоко в себе си, но усещам, че те постепенно ме изяждат отвътре! Както казах, мисля за нея непрекъснато и постоянно ме боли, но в нейно присъствие ВИНАГИ се сдържам едва-едва, но успявам..... Виждам съм я в прегрътките на други непрекъснато и не ми е било приятно, но НИКОГА не съм го показвал! Понякога ми се е искало да спра да чувствам каквото и да било, но няма как..... Всичко това ме "убива"!

Ако не сте го разбрали, то аз не съм й казвал какво се случва с цел да запазя приятелството ни и от страха, че не знам какво ще се случи! Именно затова ви питам как да спра да я обичам? Как да я избия от главата си!? Пробвах да се опитам да я забравя, но както можете да си представите завърши с епичен провал и отново съм в начална позиция! Все пак я виждам всеки ден..... Не мога и да си помисля да погледна друго момиче!

Не съм много сигурен, че разбирате в каква точно ситуация съм и колко МНОГО я обичам и че ми се иска да умра, но..... Не знам какво да правя, отчаян съм!

swag style mdfkz.
01-25-2013, 14:49
режи вените пич

Mimolinka
01-25-2013, 14:56
Любовта не се забравя и аз съм си го мислила много пъти това нещо просто никога не се получава на нея какво и е отношението към теб само приятелски или ?

supazuba
01-25-2013, 15:05
Любовта не се забравя и аз съм си го мислила много пъти това нещо просто никога не се получава на нея какво и е отношението към теб само приятелски или ?
Отношението и е приятелско....

Delvecchio
01-25-2013, 15:12
Не е лесна твоята.Нещото,което трябва да направиш е много просто и същевременно много трудно.Събери сили и кажи на момичето за всичко,което изпитваш към нея.След това нещата доста ще се променят,но това не е непременно нещо лошо,защото сегашното ти положение те измъчва.След като се разкриеш има два възможни сценария.Тя да ти отвърне и да е с тебе(въпреки,че вероятността е малка,не е нулева),или точно обратното,да се отдръпне от теб и да не сте вече приятели.И в двата варианта ще има положителна промяна за теб.Вторият може да ти изглежда ужасен,но се запитай,ако няма възможност да сте заедно,няма ли така да е по-добре за теб.Нещастен си,потърси промяната,дори да ти донесе още болка,това е от което имаш нужда.

supazuba
01-25-2013, 15:26
Не е лесна твоята.Нещото,което трябва да направиш е много просто и същевременно много трудно.Събери сили и кажи на момичето за всичко,което изпитваш към нея.След това нещата доста ще се променят,но това не е непременно нещо лошо,защото сегашното ти положение те измъчва.След като се разкриеш има два възможни сценария.Тя да ти отвърне и да е с тебе(въпреки,че вероятността е малка,не е нулева),или точно обратното,да се отдръпне от теб и да не сте вече приятели.И в двата варианта ще има положителна промяна за теб.Вторият може да ти изглежда ужасен,но се запитай,ако няма възможност да сте заедно,няма ли така да е по-добре за теб.Нещастен си,потърси промяната,дори да ти донесе още болка,това е от което имаш нужда.

Не бях се замислял за това.... Ще трябва да го обмисля, то се видя.... Благодаря!

Mimolinka
01-25-2013, 15:39
Delvecchio е прав УСПЕХ

Your Dream
01-26-2013, 04:03
Просто и кажи всичко, което написа тук.Както казаха по-нагоре или ще ти отвърне и ще бъдете заедно, или отношенията ви ще охладнеят.Но каквото и да стане ти ще знаеш, че си опитал.Винаги съм казвала че е по-добре да съжаляваш за нещо което си направил, отколкото за нещо, което не си.Най-малкото ще знаеш нейната позиция.Успех и каквото и да стане, главата горе - живота продължава.

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2013, 04:34
Просто и кажи всичко, което написа тук.Както казаха по-нагоре или ще ти отвърне и ще бъдете заедно, или отношенията ви ще охладнеят.Но каквото и да стане ти ще знаеш, че си опитал.Винаги съм казвала че е по-добре да съжаляваш за нещо което си направил, отколкото за нещо, което не си.Най-малкото ще знаеш нейната позиция.Успех и каквото и да стане, главата горе - живота продължава.

+1!

klimatronik
01-26-2013, 08:14
. или точно обратното,да се отдръпне от теб и да не сте вече приятели.И в двата варианта ще има положителна промяна за теб.Вторият може да ти изглежда ужасен,но се запитай,ако няма възможност да сте заедно,няма ли така да е по-добре за теб.Нещастен си,потърси промяната,дори да ти донесе още болка,това е от което имаш нужда.
dori da mu otkaje na nego shte mu olekne malko v nachaloto no nqma da q zabravi shtom sa ot edin klas.. :(

Delvecchio
01-26-2013, 08:29
dori da mu otkaje na nego shte mu olekne malko v nachaloto no nqma da q zabravi shtom sa ot edin klas.. :(
Да,но всичко вече ще е ясно и момчето ще може да се съсредоточи върху това да я забрави,вместо да се тормози с напразни надежди.
Най-добрия начин да забравиш някой е като се отдадеш на друг.Намери си момиче,което да те обича и и дай всичко,което можеш.

klimatronik
01-26-2013, 08:43
Taka e no ponqkoga ostava edna iliuziq ili sumneniq che tq moje i da te zaobicha
ne znam kogato ti pred ochite vseki den ne e lesno

xXxPETYAxXx
01-26-2013, 09:39
Напълно подкрепям мнението на Delvecchio.
Ако й признаеш чувствата си по някакъв начин, най-лошия вариант е да те отреже и да прекратите приятелските си отношения. Което пак е много по-добре от положението ти в момента, защото докато сте близки няма как да я преодолееш!
Може пък да я поканиш на кафе, на кино, да я "ухажваш" - просто да й покажеш, че имаш чувства към нея, без думи, защото разговорите тип "Влюбен съм в теб" не са ми много любими, пък и са по-трудни.
И не разбирам едно нещо - осъзнаваш, че сте различни, но я харесваш(обичаш), а използваш различията ви като оправдание, дори да не направиш опит! Щом ти твърдиш, че я обичаш, въпреки че сте противоположности, то защо не вярваш, че може и тя да бъде с човек като теб? Ето виждаш ли, различията не са толкова фатални. ;)

MoonFlyer
01-26-2013, 11:47
НЕ казвай на момичето как се чувстваш. След като си сигурен че няма да се получи, това е напълно излишно и само ще я отблъсне от теб, защото и ти знаеш че едно такова признание до някаква степен би отчуждило приятелството ви. Това не е единственият начин да спреш да я обичаш. По-удачният и може би по-труден начин е да се пребориш с чувствата си и да покажеш самоконтрол. Успееш ли, ще си наистина щастлив както със себе си така и с факта че си успял наистина да я запазиш като приятел.

Amore-Mio*
01-26-2013, 11:54
Приятелство между тях не съществува от тогава, от когато той има чувства към нея.
Когато се появят въпросните чувства - приятелството е спряло да съществува отдавна, то се е превърнало в нещо друго.

Иначе и аз съм на мнение да й признаеш - по един или друг начин.
Когато опиташ и видиш резултата - ще ти е по-добре. Вярно, може да ти е гадно,ако стане така, че те отблъсне. Но поне ще ти олекне, защото именно си опитал и си видял резултата. ОПИТАЛ СИ! Не си стоял така - хленчейки и съжалявайки се.

Mary_Jane_69
01-26-2013, 12:35
Всичко, което трябва да знаеш, е че всичко ще бъде наред. Независимо какво се случи. Горе главата, животът е пред теб ! :)

granger
01-26-2013, 12:41
Не става с щракване на пръсти.
Време ти трябва.

supazuba
01-29-2013, 10:06
Казах й по един или друг начин.... Дори не ме погледна в очите.... Цял ден ме ингорира все едно ме няма.... В момента се чувствам ужасно! Все едно някой е взел голям нож и го е забил до дръжката право в сърцето.... Загубих воля за абсолютно всичко! Не искам да виждам и говоря с когото и да било.... Искам да изчезна!

Take_That
01-29-2013, 14:15
Не е лесна твоята.Нещото,което трябва да направиш е много просто и същевременно много трудно.Събери сили и кажи на момичето за всичко,което изпитваш към нея.След това нещата доста ще се променят,но това не е непременно нещо лошо,защото сегашното ти положение те измъчва.След като се разкриеш има два възможни сценария.Тя да ти отвърне и да е с тебе(въпреки,че вероятността е малка,не е нулева),или точно обратното,да се отдръпне от теб и да не сте вече приятели.И в двата варианта ще има положителна промяна за теб.Вторият може да ти изглежда ужасен,но се запитай,ако няма възможност да сте заедно,няма ли така да е по-добре за теб.Нещастен си,потърси промяната,дори да ти донесе още болка,това е от което имаш нужда.

+1 По-добре не бих го казала, макар че искам да вмъкна следното: Има и 3-ти сценарий: да може и да не отвърне на чувствата си, но това не означава непременно да се отдръпне от теб, може и да иска да запази вашето приятелство(все пак аз съм идеалистка, така че може и да не съм права)
П.П действай смело, защото иначе винаги ще си задаваш въпроса: Ами ако й бях казал, какво щеше да стане?

Take_That
01-29-2013, 14:18
Казах й по един или друг начин.... Дори не ме погледна в очите.... Цял ден ме ингорира все едно ме няма.... В момента се чувствам ужасно! Все едно някой е взел голям нож и го е забил до дръжката право в сърцето.... Загубих воля за абсолютно всичко! Не искам да виждам и говоря с когото и да било.... Искам да изчезна!

Ей, ама я по-ведро, бе момче! Животът е пред теб, не прави глупости само, накрая всичко ще е наред, ще видиш. Поне знаеш, че опита, от тук нататък тя решава, това е нейният избор, защо се измъчваш и тормозиш заради избора на други хора? Не бива!

klimatronik
01-29-2013, 14:23
Казах й по един или друг начин.... Дори не ме погледна в очите.... Цял ден ме ингорира все едно ме няма.... В момента се чувствам ужасно! Все едно някой е взел голям нож и го е забил до дръжката право в сърцето.... Загубих воля за абсолютно всичко! Не искам да виждам и говоря с когото и да било.... Искам да изчезна!

shte ti mine
trqbva ti malko vreme
ne pravi gluposti
znai che shte se opravish
kakvoto i da ti kaja znam che nqma da me i chuesh no budi silen

supazuba
01-29-2013, 16:58
Мина ми! :D Чувствам се свободен! Дори ме избива на простотия! Дано се задържи така.... Не разбрах как стана, но вече не ми пука.... Излязохме, видяхме се с едно аверче, полафихме.... Съжалявам само, че приятелството ни с нея отиде по дяволите.... Е, какво да се прави! Благодаря на всички за оказаната помощ! :)

Delvecchio
01-29-2013, 17:11
Мина ми! :D Чувствам се свободен! Дори ме избива на простотия! Дано се задържи така.... Не разбрах как стана, но вече не ми пука.... Излязохме, видяхме се с едно аверче, полафихме.... Съжалявам само, че приятелството ни с нея отиде по дяволите.... Е, какво да се прави! Благодаря на всички за оказаната помощ! :)

Много ясно,айде да ходим сега на дискотека :D

supazuba
01-29-2013, 17:23
Много ясно,айде да ходим сега на дискотека :D
Айде, че темата стана drama queen! :D