PDA

View Full Version : Проблем с едно момче



Bathala
01-25-2013, 15:48
Здравейте на всички!

Най-накрая ми остана време да пиша.Едно момче в моя клас постоянно се базика с мен,прави си не интересен и всички други ми се смеят.Опитах да не му обръщам внимание,но... още повече ми се смеят.Как да го спра?

magneticfields
01-25-2013, 16:41
Не му обръщай внимание. И в нашия клас има един такъв. Не му отвръщай, щот най-накрая ти ще си наказания.

ShamanOwl
01-25-2013, 17:17
Направи го за смях пред всички като преди това му шибни такъв шамар, че когато умира да си го спомни.

~The Smile~
01-26-2013, 09:15
Не му обръщай внимание.

sexa_na_kompleksa
01-26-2013, 13:42
Не го оставяй да те тормози, отвръщай му или се обърни към преподавателите/училищния психолог/директора.

BornToRegret
01-27-2013, 19:30
Той ще продължава, ако е свикнал да те гледа, че не му отвръщаш. Когато се заяде с теб или ти каже нещо обидно му отвърни. Научи в какво е слаб и кои са лошите му качества ( всички ги имат ) . :)

Game_Fan98
01-27-2013, 19:58
Ми направи го ти за смях.

Познавам много такива хора- не носят на майтап и на подигравка.
Един път трябва да го подиграеш и ще спре за дълго време да ти се
подиграва.

anonymous895156
01-27-2013, 20:29
Направи го на 2 стотинки. Но без никакво насилие! Не съм бил обект на подобни подигравки, но съм наблюдавал такива сцени и най-голямата грешка е когато не се обръща внимание на агресора. Тогава проблемът се задълбочава повече и тормозените се озверяват и асоциализират. Започват да виждат само лошото у човека и по-късно трудно създават семейства, приятелства и т.н. Училището е място, където може да се получат травми за цял живот.
Има други два варианта. Първият е да опиташ да намерите някакви общи теми за разговор, може дори да създадете приятелство. Лесно е да наречем един човек "проблемен" или "агресивен", но тази злоба винаги идва отнякъде. Може да е от семейството му, от началното училище, ако е имал по-големи братя, които са го тормозили... В такива случаи трябва да се посети психолог. Просто не ми се мисли какво му е на едно дете, когато още в първи клас му лепват етикет "проблемен". Една лъжа, повторена 100 пъти, става истина. С тези етикети до голяма степен се получава така.
Вторият вариант е да кажеш на родителите си. Но аз лично не ти го препоръчвам (на това ниво), защото:
1. Учениците не одобряват това някой да се оплаква на родителите си, защото са се бъзикали с него. Най-много пък в гимназията (където предполагам, че си)
2. И учителите.
3. И родителите ти са хора, нека не ги разкарваме за проблем, който сами можем да решим.
4. Това е важно - въпросното момче няма да престане. Да, виждал съм го с очите си. Често се случва такива деца да са малтретирани у дома. Познай какво ще се случи с него, след като научат родителите му. В този случай агресорът сам става жертва. Така ще те намрази. Ще започне с още повече подигравки, закани и т.н.
Ако обаче се чувстваш несигурен, го направи. Проблемите трябва да бъдат решавани в зародиш. :)

Levrex
01-28-2013, 11:13
Противопоставяй му се,не го оставяй да говори каквото му скимне за теб и да ти се подиграва и най-вече да те излага пред другите хора,аз такива най-много ги мразя,недей да разглеждаш като опций родителите,директори,учите ли етц...и сам можеш да се справиш,един път като му покажеш .че не си миролюбиво кутре и ще спре да се "ебава" с теб,просто си защитавай достойнството и бъди Мъж

kyka1
01-28-2013, 14:10
На такива идиоти плюя на гроба им !

Bathala
01-28-2013, 18:18
Ами да ви кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ!Значи започнах да му се противопоставям,затапвах го на няколко пъти,един път даже се стигна до там,че нямаше какво да каже.Ако може да дам пример-Беше закъснял за час и вече си сяда на мястото,вика ми ''К'во ста е,умрял" и аз какво да му кажа викам "Нищо е грозен",млъкна като котка през зимата.По-принцип е някаква хърба(7 клас сме 40 кг)страх го е да удари,ама на приказки е много устат.Ако може да ми кажете съвет,макар и не точно по темата,как да се науча да казвам това,което мисля,даже да ме е "страх" :D

Levrex
01-28-2013, 18:30
Браво,че си събрал смелост ! Иначе както го описваш какъв е представям си го къв въздух под налягане е,трябва нон-стоп да го затапваш и унижаваш,(Ако той си позволява да продължава да се заяжда)...иначе му бий шута,с отрепки смисъл няма да се занимаваш...а иначе за това как да отговаряш и т.н.,това вече си е до опит :)

sToyAncHo
01-30-2013, 09:42
От моя клас 3 момчета се бъзикаха така с мен. Изръмжах им и на тримата и им казах, че ако чуя още един бъзик по мой адрес ще ритам задници. Още повече като почнах да тренирам и вчера пак нещо се подхвърли за мен и аз им изръмжах пак и те спекоха, а са 3ма. Поговори с тоя и му кажи лице в лице, че не ти е приятно и т.н. ама с чисто приятелки тон. Обясни му, че не искаш. Като е лице в лице ще го възприеме по много по различен начин отколкото по фейса. Действай и пиши. Ако иска на ЛС няма проблеми ще съм на разположение и ще помогна :)

mariielka__
04-26-2013, 19:29
Според мен, трябва да си извоюваш някъква позиция в класа си! Преди и аз бях така, но след като го направих всичко приключи! :)

antineutral
04-27-2013, 06:45
.Ако може да ми кажете съвет,макар и не точно по темата,как да се науча да казвам това,което мисля,даже да ме е "страх" :D
Невинаги можеш да кажеш това, което мислиш, защото често се случва в ежедневието да се действа импулсивно, или пък да е необходимо известно време, докато откриеш кое е подходящото нещо, което да изречеш(както в примера ти). Да кажеш какво мислиш е нещо, което се владее не от всеки, типичен пример са юристите, които с това си изкарват хляба. Хората са ти дали различни варианти - пробвай ги един по един, сменяй ги, не се старай на всяка цена да не станеш за смях, просто следи да видиш кое има повече успех :) Пък и понякога просто проблемът се решава когато пътищата ви се разделят - има хора, които не са родени да бъдат приятели :)

esenno_cvete
05-01-2013, 18:59
в случая мисля че е по добре да му отвърнеш и ние си имаме един такъв в класа и по принцип не му обръщаме особено внимание на глупостите обаче когато попрекали никой не го търпи той си пада малко побойник и често се случва да се сбие с някой дори и с момичетата