PDA

View Full Version : Затластяване..



iFakesmile
01-25-2013, 17:29
Здравейте! Чудно ми е, че пак пиша в този форум, но нека караме по темата!
Не искам да ме хейтвате, че пускам такава тема!

Нека караме по проблема! Значи аз съм момче, на 15 години съм, висок 1.72 и 120кг!
Знам, че не е никак нормално, но такова е положението ми в този момент.. Много е гадно и ме боли, че не мога да правя някой неща като другите хора.. Ясно ми е, че ако продължавам така няма да постигна нищо и ще си умра млад..
Като цяло за тези килограми правя доста луди неща.. Тичам, скачам, не се уморявам толкова лесно, но ми тежат тези килограми от една страна.. Доста е грозно когато видиш човек като мен с тези килограми и какво ще си помислиш..
Всеки ден ям различни неща и не знам, не мога да спра.. Вече някаква мания ми е станало яденето и не мога да се огранича като хората.. Диети не съм пробвал защото в най-скоро време се отказвам, а това е много гадно.. Тренирах преди няколко месеца, но нищо не постигнах.. Тялото ми е изглежда дебело и мазно, но всъщност никой не ми дава тези килограми които съм.. Не знам какво да правя защото е много гадно, че не мога да си намеря дрехи, обувки или каквото и да е било с тези размери.. Ужасно е, но не знам какво да направя.. Мисля да отида на диетолог, но той какво различно ще ми каже от това, което има в интернета..
Давайте някакви съвети какво мога да направя, че съм в трудно положение..

EternalDream
01-25-2013, 17:47
Храненето ти е проблема в момента. Помъчи се, има ли желание - има начин. Идеята е там да не се тъпчеш с глупости. И да, може да отидеш при диетолог. Ще огледа конкретно твоето положение и ще ти даде правилния режим. И той трябва да се спазва. Не се отказвай от тренировки, каквито и да са, все имат някаква полза. По възможност спорт ще е супер.

Kazeone
01-25-2013, 17:51
Виж си ЛС

black pearl
01-25-2013, 17:57
Баща ми е колкото теб..но е на 44 години.... ; д не че дори за него е нормално....
Та така.. нищо не е невъзможно .. просто трябва воля да не се отказваш ,защото от 1 месец тренировки при години мързел ..няма как да има феноменален резултат.. Трябва да ограничиш храната и ти препоръчвам за вечеря салата най-много ... и трябва да спреш газирано..дюнери мак доналдси..и т.н...Само с искане не става .. и много спорт...
Аз също съм в режим на отслабване и повярвай ми има ефект.. само не мога да разбера защо пускаш 647 теми въпреки че няма да получиш различни отговори...
За тези неща се иска постоянство..

shmatarok
01-25-2013, 19:01
Извинявай, но при положение, че очевидно нямаш никаква воля и постоянство, не знам какво очакваш от нас. Да ти кажем някоя магическа рецепта ли?
Спри да ядеш боклуци - карай го предимно на салати и плодове. Яж по-малки порции. Започни отново да спортуваш.
Не става само с мрънкане.

BlackFlower
01-30-2013, 21:12
Извинявай, но при положение, че очевидно нямаш никаква воля и постоянство, не знам какво очакваш от нас. Да ти кажем някоя магическа рецепта ли?

Взе ми думите от клавиатурата.Много ме дразнят такива хора, дето тооолкова много искат, ама не могат...Ако наистина го искаш, можеш.Воля се иска и желание.
Постави си цел и с ледващия път, когато почнеш да се натъпчеш се сети, че имаш цел(Примерно първоначално от 120 да станеш 100).Ако не искаш драстично да си намаляваш храненето го направи поне постепенно.Започни първо да отрязваш полуфабрикатите, после тестеното, после мазното и т.н. и т.н., пий много вода.
И как така хем не си пробвал диети, хем много бързо се отказваш от тях? :^) Ако наистина го искаше, нямаше да се отказваш..
Според мен, нямаш никакво желание реално да отслабнеш, а търсиш едно виртуално потупване по рамото и малко съжаление, може би!?

TrollFaace
01-31-2013, 22:51
Спри да ядеш сланина за закуска е човек ...

ritobis
02-02-2013, 12:40
1 - без бягане, майка , няма да стане!

и аз преди си бях по-пухкав и не ми се занимаваше с диети(то и сега не ми се занимава).Значи слушай ся к'во направих аз.Просто спри с мазните неща. Чипсове, дюнери,Мак Донълдс - просто забрави за тях.И не прави глупостта да си броиш и смяташ калориите в храните - няма смисъл. След това няма да е зле да имаш хоби и да излизаш повече, пък и ако четеш - общо взето да се занимаваш с нещо, за да не мислиш за храна. И ако бягаш всеки ден по малко(10 мин като за начало - навън за предпочитане) за 1 година може забележимо да се промениш.

Ако не правиш тези неща с удоволствие, смисъл да бягаш и само да мислиш как ще се натъпчеш като се прибереш,да сети се - няма нищо да направиш и ще се откажеш след 1 месец.Във връзка с това, понеже знам че е кофти в началото, е добра идея да ходиш с някой приятел/ка заедно, така е доста по-приятно и това ще стане част от ежедневието ти.